Teknoloji Fleet

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,757
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
step-1-find-a-tweet-5fb4264389e1c.jpg

İngizlice'de "kısa süren, hızlı" anlamına gelen "fleet" geçtiğimiz günlerde Twitter'ın iOS ve Android uygulamasına gelen güncellemesiyle kullanıcıların hayatına giren yeni özellik.

Facebook, Instagram, Snapchat'te daha önce kullanılan hikaye (fleet) özelliği ile kullanıcılar 24 saat gözükecek olan anlık olarak düşüncelerini paylaşabiliyor, fotoğraf veya video ekleyebiliyor.

Ayrıca, profilde paylaşılan tweetler de "Fleet’te Paylaş"a basarak Fleet'te paylaşılabiliyor.

• Harika
Reactions: Angelica

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Twitter'ın kendi topuğuna sıktığı yenilik. Twitter kullanıcılarının çoğu zaten diğer sosyal medya platformlarından uzak durmaya çalışan, story mtory gibi kalitesiz içeriklerden uzak durmaya çalışan kişiler. Haber ve fikir platformu olarak öne çıkan bir platforma bu özellik hiç yakışmadı.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,757
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Aslında güzel özellik, ama diğer uygulamalar da varken buraya da gelmesi saçma oldu. Keşke bu özelliğin yerine atılan tweeti sonradan düzenleme özelliği falan gelseydi. :F

Ha bu arada, madem bu özellik geldi, bazı takipçilere gizleme özelliği de olsaydı bunun. :A

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Twitter'ın kendi topuğuna sıktığı yenilik. Twitter kullanıcılarının çoğu zaten diğer sosyal medya platformlarından uzak durmaya çalışan, story mtory gibi kalitesiz içeriklerden uzak durmaya çalışan kişiler. Haber ve fikir platformu olarak öne çıkan bir platforma bu özellik hiç yakışmadı.
Bence de gereksiz olmuş evet Twitter kitlesi diğer kitlelerden farklı her yere geldi şu hikaye şeysi

• Beğendim
Reactions: bazinga

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,826
Puanı
1,060
Ben story atmayı sevdiğim için özelliği sevdim valla :D

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,826
Puanı
1,060

Valla bir çok kullanıcı kullanmaya başladı önce şikayet ettiler ama kullanıyorlar :D

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Snapchat en gereksizi. Story özelliğini de başımıza o çaldı zaten... :A
Öyle cidden, @kerem şaşırttı. :A
Çoğu kez stalker krizi ile karşı karşıya kalınca Instagram hesabımı silmek zorunda kaldım. Snapchat bu konuda daha güvenli, biri attığım fotoğrafın ekran görüntüsünü alıyorsa bana bildirim geliyor mesela. Hesabımın güvenlik ayarları da çok sıkı olunca içim rahat oluyor. Biraz bu işlerden anladığım için çoktan önlemimi aldım zaten. :D

Ha her gün yediği yemeği veya saçma sapan yüz filtresiyle story atan bir çevrem yok çok şükür. O konuda herkes gibi değiliz. :A

• Güldürdün
  • İlginç
Reactions: dreamy and bazinga

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Çoğu kez stalker krizi ile karşı karşıya kalınca Instagram hesabımı silmek zorunda kaldım. Snapchat bu konuda daha güvenli, biri attığım fotoğrafın ekran görüntüsünü alıyorsa bana bildirim geliyor mesela. Hesabımın güvenlik ayarları da çok sıkı olunca içim rahat oluyor. Biraz bu işlerden anladığım için çoktan önlemimi aldım zaten. :D

Ha her gün yediği yemeği veya saçma sapan yüz filtresiyle story atan bir çevrem yok çok şükür. O konuda herkes gibi değiliz. :A
İlk paragraf benim için eksi bir özellik, bildirim gitmesi kötü bir şey bence. :A

Yalnız o uygulamada “alev” diye bir özellik yok mu? İnsanlar alevleri bitmesin diye her gün story atıyorlar birilerine, bu da ister istemez saçma paylaşımlara neden olabiliyor. Kullanıp da doğru dürüst fotoğraf atan var mıdır sanmam. :A

• Güldürdün
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
İlk paragraf benim için eksi bir özellik, bildirim gitmesi kötü bir şey bence. :A

Yalnız o uygulamada “alev” diye bir özellik yok mu? İnsanlar alevleri bitmesin diye her gün story atıyorlar birilerine, bu da ister istemez saçma paylaşımlara neden olabiliyor. Kullanıp da doğru dürüst fotoğraf atan var mıdır sanmam. :A
Niye sende mi stalkersın? :A

Bilmiyorum, ilk kez senden duydum. Dediğim gibi ben Snapchat'ı farklı kullanıyorum, kendi kendimizeyiz zaten. :A

• İlginç
Reactions: dreamy

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Niye sende mi stalkersın? :A

Bilmiyorum, ilk kez senden duydum. Dediğim gibi ben Snapchat'ı farklı kullanıyorum, kendi kendimizeyiz zaten. :A
Stalkerlık ile alakası yok, zaten sadece takipçilerin görebilir Instagram’da attığını. :A Sanırım önceden Ig’de de varmış bu özellik ama sonradan kaldırılmış ben o zamanlar kullanmıyordum. :A

• Güldürdün
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,757
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Stalkerlık ile alakası yok, zaten sadece takipçilerin görebilir Instagram’da attığını. :A Sanırım önceden Ig’de de varmış bu özellik ama sonradan kaldırılmış ben o zamanlar kullanmıyordum. :A
Sadece takipçilerin görmüyor artık, bazı uygulamalar sayesinde gizli hesapları görebiliyorsun. :A (Bazı hesapları göstermiyor ama)

• İlginç
  • Beğendim
Reactions: kerem and dreamy

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,641
Puanı
710
Sadece takipçilerin görmüyor artık, bazı uygulamalar sayesinde gizli hesapları görebiliyorsun. :A (Bazı hesapları göstermiyor ama)

İnsanoğlunun yapmayacağı şey yok. Ben asla bu uygulamalara güvenmiyorum yine de geçenlerde profilime kimin baktığını filan araştırayım dedim. Direkt hesabım başkasının eline geçti, saçma saçma kişileri takip etmiş. Şifremi değiştirim kurtarabildim çok şükür :A O yüzden asla güvenilir değil bence bunlar :A

• İlginç
Reactions: Emre Ozansoy