'Öğretmen' Finaline Ünlü Yazardan Tepki: "Otur FOX, Sıfır!"

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
images

FOX'un sevilen dizisi Öğretmen'in erken final kararı tepkileri de beraberinde getirdi.

7 aylık korona arasından sonra çarşambadan pazara alınan ancak yeni sezondaki 2. bölümünün ardından jet hızıyla final kararı alınan dizi için Medyaradar'dan Murat Tolga Şen de dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. "Otur FOX, Sıfır" başlıklı yazıya başrol oyuncuları İlker Kaleli ve Afra Saraçoğlu'nun da beğeni atması ise dikkat çekti.

İşte o yazı:
Başrolde, Poyraz Karayel’in Poyraz’ı, İlker Kaleli’yi izlediğimiz Öğretmen dizisi geçtiğimiz Mart ayında merak uyandırıcı tanıtımların ardından ilk bölümüyle karşımıza çıktı.

Bu ilk bölüm, dizi sektörü ve en çok da hep aynı şeyleri izlemeye mahkûm seyirci adına umutlanmama sebep olmuştu. Böyle sıradışı işleri seyirci ya çok sever ya da reddeder. Reytinglerine bakarak Öğretmen’in ilk bölümden çok sevildiğini görmüş, mutlu olmuştum. Bir uyarlama olsa da güçlü ve sert bir suç hikayesini sinema duygusunda seyirciye taşıyan bir işti Öğretmen…

Sonra Covid-19 belasıyla tanıştık, daha birkaç bölüm yayınlanmış diziler paydos dedi ki Öğretmen de bunlardan biriydi. Birkaç ay sürmesi düşünülen pandemi molası çok daha uzun sürdü ve kanal yöneticilerinin ara veren dizilerini nasıl geri döndürecekleri konusunda en ufak bir fikri yoktu!

Kanallar bir tuhaf, pandemik şartlar yüzünden duran setler motor demeden yeni diziler çekilip ekrana sürüldü. Dizi deyip geçmeyin en kısası 2 saat sürüyor. Seyirci dizisini baştan seçiyor, bağlanıyor ve hikâye çok saçma bir yere gitmezse izlemeye devam ediyor. Eskisi gibi yayınlanan her diziyi izleyecek bir kitle yok. Dijital platformlar pandemide ulusal kanallardan çok seyirci çaldı. Süre meselesi bu kaçışı hızlandırıyor. Aslında dijital platformlara uygun olan Öğretmen, Babil gibi işlerin kitlesi eridi ve sonuç!

İlker Kaleli, Ceren Moray, Afra Saraçoğlu, Serhat Kılıç, Serkan Keskin, Şerif Erol gibi isimlerin yer aldığı iddialı dizi Öğretmen 9. bölümüyle final yapacak, Akif Hoca’nın dersi yarım kalacak.

Yazının devamına şuradan ulaşabilirsiniz.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Çok güzel bir yazı olmuş özellikle son paragrafı. Böyle bir kanalın (haber yüzünden de olsa) ülkemizde nimetten sayılması utanç verici. Bir de en "güvenilir" kanal diyorlar pabucumun güvenini bile alamaz. Birkaç sene sonra ikinci Kanal D geliyor. :)

Sinanalbayci27

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
18
Puanı
9
Ellerine saglik cok gusel aciklama olmus onumuzdeki ay sen kapimi calda gidiyor fox dizileri catir catir bitiriyor fatih gitdikden sonra kanala bir haller oldu

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Saçma bir yazı. Dizi izlenmiyorsa kanal ne yapabilir. :D Sanki Çarşamba kalsaydı rekor kıracaktı :F

• Olmamış
Reactions: Aserat

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Çok güzel bir yazı olmuş özellikle son paragrafı. Böyle bir kanalın (haber yüzünden de olsa) ülkemizde nimetten sayılması utanç verici. Bir de en "güvenilir" kanal diyorlar pabucumun güvenini bile alamaz. Birkaç sene sonra ikinci Kanal D geliyor. :)
Yazıyı yazanı görmesem sen yazdın derdim :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bomboş pazar gününde 3 reyting alamayan diziyi kanal mı taşısın? Fanatiklik bir yere kadar, şahsen çok sevdiğim bir dizi de olsa reytingi kötüyse maalesef ki bitmesi kanal ve yapımcı açısından doğru karar. Kanalın yeni dizileri var, son bölümüyle pazar akşamı 5-6 bandında reyting alan 'Savaşçı' dizisi var. Çarşamba olsaydı dizi bu oranları bile alamazdı, kanalın gün değişikliği kararı mantıklıydı.

Not olarak şunu da söyleyeyim dizi şanssız bir döneme denk geldi. 3-4 bölüm yayınlanıp 6-7 ay ara veren bir işi izleyici unuttu doğal olarak. Bu unutulmasının sorumlusu ne kanal ne yapımcı. Pandemi olmasaydı eminim dizi şu an devam da edecekti. Neyse hayırlısı olsun dizi hakkında, tüm ekibin de yolu açık olsun.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bomboş pazar gününde 3 reyting alamayan diziyi kanal mı taşısın? Fanatiklik bir yere kadar, şahsen çok sevdiğim bir dizi de olsa reytingi kötüyse maalesef ki bitmesi kanal ve yapımcı açısından doğru karar. Kanalın yeni dizileri var, son bölümüyle pazar akşamı 5-6 bandında reyting alan 'Savaşçı' dizisi var. Çarşamba olsaydı dizi bu oranları bile alamazdı, kanalın gün değişikliği kararı mantıklıydı.

Not olarak şunu da söyleyeyim dizi şanssız bir döneme denk geldi. 3-4 bölüm yayınlanıp 6-7 ay ara veren bir işi izleyici unuttu doğal olarak. Bu unutulmasının sorumlusu ne kanal ne yapımcı. Pandemi olmasaydı eminim dizi şu an devam da edecekti. Neyse hayırlısı olsun dizi hakkında, tüm ekibin de yolu açık olsun.
Baraj da 2 bölüm yayınlanıp 6 ay ara verdi ve döndüğünde Öğretmen’den de düşük açtı sezonu ama şimdi kanalın şans vermesiyle 4’ü geçti. Keşke Öğretmen’e biraz daha zaman tanınsaydı. Ne yeni sezonun tanıtımı düzgün yapıldı, ne tekrarları verildi. Öğretmen de bir iki haftaya 4 bandına yükselirdi bence...

• Beğendim
Reactions: Hazem and Aserat

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Baraj da 2 bölüm yayınlanıp 6 ay ara verdi ve döndüğünde Öğretmen’den de düşük açtı sezonu ama şimdi kanalın şans vermesiyle 4’ü geçti. Keşke Öğretmen’e biraz daha zaman tanınsaydı. Ne yeni sezonun tanıtımı düzgün yapıldı, ne tekrarları verildi. Öğretmen de bir iki haftaya 4 bandına yükselirdi bence...
İki iş aynı tarz değil, Baraj daha TOTAL bir iş ve o tarz işlerin yükselmesi daha kolay oluyor. Çok net bence, fazla şansı olduğunu düşünmüyordum bile...

• Beğendim
Reactions: Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
İki iş aynı tarz değil, Baraj daha TOTAL bir iş ve o tarz işlerin yükselmesi daha kolay oluyor. Çok net bence, fazla şansı olduğunu düşünmüyordum bile...
Ben verilen aradan sonra her türlü düşeceğini düşünüyordum zaten. Hele Çarşamba kalsaydı hiç dayanamazdı karşısında aynı türe ve kitleye sahip Sadakatsiz olacaktı. Pazar olabilecek en iyi günlerdendi ama biraz daha zaman tanınmalıydı diye düşünüyorum hala. En azından 13’e kadar sürseydi keşke...

• Beğendim
Reactions: Yiğitt and Aserat

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ben verilen aradan sonra her türlü düşeceğini düşünüyordum zaten. Hele Çarşamba kalsaydı hiç dayanamazdı karşısında aynı türe ve kitleye sahip Sadakatsiz olacaktı. Pazar olabilecek en iyi günlerdendi ama biraz daha zaman tanınmalıydı diye düşünüyorum hala. En azından 13’e kadar sürseydi keşke...
Zaman konusunda haklısın, Baraj'a tanınan sürenin ve arkasında durmanın Öğretmen'e de yapılması gerekirdi. Erken bir karar oldu, büyük ihtimalle pazar zirvesini Savaşçı'ya kaybettirmeden geri getirmek. :D

• Beğendim
Reactions: Özgür

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Saçma bir yazı. Dizi izlenmiyorsa kanal ne yapabilir. :D Sanki Çarşamba kalsaydı rekor kıracaktı :F
Sorun izlenmemesi değil reytingleri yükseltmek için hiçbir şey yapılmadan 2. haftada final kararı verilmesi. Baraj ve Zü***danka da izlenmiyordu ama ne yapıp edip yükselttiler.

• Güldürdün
Reactions: denizz19

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
Fazla abartmış, evet kanal çok ani bir karar verdi ama maksimum 13 bölümlük ömrünün olduğu gerçeğini de unutmayalım. :D

Felon

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,117
Puanı
560
Kanalın hatası diziye lanse edilemez müthiş başlayan bir dizi korona kurbanı oldu diyemezsin tamamen kanalın işgüzarlığı günüyle oynayıp 0 tanıtım yaparak bu günlere getirdiler kaldı ki tanıtım bile final tadındaydı akif öğretmen vurulduğunu gördüm tanıtımda dizi benim için orada bitti yeni sezonu zerre izlemedim izlememde

• Beğendim
Reactions: Aserat