TV8 Doğduğun Ev Kaderindir - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1. BÖLÜM

Uzun süredir merak ettiğim projeye başladım sonunda. Gayet güzel bir ilk bölüm olmuş, akıp gitti dizi zaten çok hızlı ilerledi. Zeynep ve Mehdi tanıştı, Mehdi'nin ''yarın evlenelim'' lafı güldürdü. Evlenecekler mi bakalım? Zeynep'in annesini görmesiyle pat geçmişe dönmesi, ailesinin yeni aklına gelmesi ve bu kadar üstlerine düşüşü de sırıtıyor ilk bölümden maalesef. Yeni mi aklına geldi Zeynep? Zeynep'in üvey annesi ve babası da fena tipler, böyle kolay kopmasına izin vereceklerini hiç sanmıyorum. Engin Hepileri'nin canlandırdığı karakter de öyle kolay kopacak bir karakter değil, Mehdi ile atışmalarını izleyeceğiz sanırım.

Dizinin müzikleri çok güzel bu arada, duyguyu geçiriyor izleyiciye. :)

• Harika
Reactions: Billy Kane

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
2. BÖLÜM

Hikaye çok hızlı ilerliyor. Zeynep ve Mehdi evlendi, ben Zeynep vazgeçince iş yarım kaldı diyecektim ama evlendiler. Son sahnede Faruk, Nermin ve Ekrem geldi ve Zeynep'in evlendiğini gördüler. Onlar için de çok şaşırtıcı ve üzücü bir durum. Sakine'nin kızının kaderiyle bu kadar oynaması, zorlaması çok çok üzücü. Zeynep yurt dışı, yüksek lisans, okul birinciliği hayali kurarken iki gün tanıdığı insanla evlendi.

Mehdi'nin ablasına sinir oluyorum. :T:

• Harika

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
4. BÖLÜM

Güzel bir bölümdü, Zeynep'in iç dünyasını daha fazla hissettiğimiz bir bölüm oldu. Mehdi, Zeynep ve ailesinin yalanını öğrendi. Sakine'nin suçu bunlar da hep, Faruk'u üvey abisi olarak tanıttı. Bunlar yaşanmazdı. Bu olay uzar diyordum ama yine hızlı bir şekilde çözüldü... Mehdi, Zeynep'ten ayrılma kararı aldı. Gözler konuştu vallahi, Demet ve İbrahim o ufak gibi görünen ayrılık sahnesini çok güzel yansıtmışlar. Mehdi'yi çocuklar üzerinden vurmak... İşte bu Faruk & Mehdi çatışmasını başlatır.

Sezen Aksu'nun ''Git'' şarkısı da çok yakıştı. :bhr:

• Harika

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
7. BÖLÜM

Benal ortalığı karıştırmaya başladı bile, hamile olduğu netleşti. Zeynep'e anlatıyor bir de, Zeynep de alıp annesi Nermin'in yanına yerleştirecek kadını... Benal olayı birkaç bölüme ortaya çıkacak gibi, Zeynep epey üzülecek bu duruma. :(

Mehdi ''Karıma aşık oldum'' dedi, bunu da Zeynep duydu. İkiliyi izlemek keyifli olacak. :bhr:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
10. BÖLÜM

Mehdi'nin bıçaklanması ve hastanede yaşanan ölüm kalım savaşıyla geçti bölüm. Mehdi hala yoğun bakımda ve iyileşmedi, diğer bölüme ayağa kalkar sanırım. Benal hastaneye geldi, çocuğunun babasının Mehdi olduğunu da Zeynep'e söyledi. Daha fazla uzatmamaları iyi oldu, Mehdi'nin durumu yakınlaştırır gibi ikiliyi.

Emine ve Faruk ne alaka onları çözemedim, ne oldu da yakınlaştılar bu kadar? Ben onların hızlarına yetişemedim vallahi. :A

• Harika

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
12. BÖLÜM (SEZON FİNALİ)

Ve diziyi bir hafta olmadan tamamlamış bulunuyorum. Gayet güzel ve akıcı bir işti. Çok ayrı bir senaryosu yok, klasik bir hikaye ama izlettiriyor. Önemli olan da bu benim için. Kadrosu mesela çok iyi...

Dizide en sevdiğim karakter 'Sultan' karakteri oldu. Tepkileri, hareketleri falan efsane gerçekten. Çok güldürüyor konuşmaları, tavırları. Kızı Emine'yi sevemedim, itici bir tip. Faruk ile Emine'nin ilişkisini de herkes öğrendi, Zeynep'ten daha sert tepki beklerdim ama Mehdi etkeni var tabi, onu da es geçmemek lazım.

Nermin'e yazık oldu, Meltem ve Ekrem kadını dolandırıp kaçtılar. İnşallah yanlarına kalmaz bu durum...

Benal'ın çocuğu eski eşinden olabilir mi acaba? Sezon finalinde eski eşini gördük, olay oraya kayacak gibi duruyor sanki? Keşke öyle olsa...

Dizinin müzikleri de çok güzel, yeni sezonu da merakla bekliyoruz artık. :Z

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,846
Puanı
1,060
Bugün itibariyle 7.Bölümdeyim
Benal ortalığı karıştıracak gibi hamileliği maalesef Zeynebe söyledi bende fragmanlarda falan görmüştüm Benalin Neriman hanımlarda ne işi var diye düşünüyordum meğer Zeynep götürüyormuş ah be zeynep yaa

• Harika
Reactions: Emre Ozansoy