Netflix Atypical - Dizi Yorumları

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Bu arada diziye nasıl başladığımın hikayesini anlatayım, kısa bir hikaye. Şimdi sürekli bu diziyi görüyordum, küçük bir fotoğraf. "Bu ne kardeşim" diyordum, "kulaklığı takmış kulağına, CS mi oynuyor" diyordum. Sonradan fark ettim ki, Sam isimli otistik bir gençmiş ve o kulaklık da kendisi için önemli bir araçmış. CS sayesinde fark edip, CS sayesinde bir diziye başlamış oldum. Çok ilginç ve çok saçma diziye başlama hikayem. :D
ilginçmiş.
Benim başlama hikayemi biliyorsun :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Neyse yahu içinde bulunduğumuz dizinin konusundan çok farklı yerlere ulaştık diziyle alakasız, millet bu diziye dair yorumlara bakmak için girip alakasız yarınları görecek bunu ben de pek sevmezdim o yüzden yadırgadığım şeyi yapmayayım yabancı dizi sohbet konusundan devam etmek daha doğru :A @Araf @Dosi
Ama konuştuğumuz meseleler yine dizilerle alakali. Gidipte yemek, uyku, survivor konuşmuyoruz :A :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
BCS’ye devam ediyorum ama gerçekten The Wire kadar olmasa da ağır ilerleyen gerçekçi bir dizi. Yani ilk 5 bölüm için diyorum tabi, 6.bölümün de ortalarındaydım mola verdim, nasılsa kaldığı yerden devam ediyor dizileri genelde böyle izliyorum eğer ağır ilerliyorsa :A

Oz’u Prison Break’ten sonra izlemiştim, onun da etkisi illa ki olmuştur. Ama totalde PB’nin çok önüne geçti. Fakat... Kimsenin bilmediği bir ayıbımı söyleyeyim burada, Oz’un bütün sezonlarını seneler önce izlememe rağmen final sezonunun son 2-3 bölümünü halen izlemedim. O dönemde emektar PC bozulmuştu ve teknik aksaklıklar nedeniyle, zaten bulması zor dizi olduğu için biraz da tembellikten devamını getiremedim büyük ayıp oldu. Bu ayıbı örtmek için bir gün en baştan tekrar başlayıp öyle final yapacağım. :A @bazinga
Better Call Saul'un bütün sezonları 10 bölümden oluşuyor ve ilk 5 bölümde genel olarak hareketlilik bekleme ama son 5 bölüm hareketli geçiyor. Özellikle son 5 bölümüne dikkatle izle, hareketliliğin dibini gör. :D

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Haha desene kıl payi kurtulmuşum ama dizi harika. Çok severek izledim🤗😇
Bir de film versiyonunu izle, tamamdır. Film versiyonunu sakın ola ki diziyle karşılaştırma. Film geçmiş odaklı ve fiziki özellikler ön planda tutuluyor; dizi şu anda geçiyor ve zeka odaklı. Bir de birisi Amerika yapımı, birisi de İngiliz. :)

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Bir de film versiyonunu izle, tamamdır. Film versiyonunu sakın ola ki diziyle karşılaştırma. Film geçmiş odaklı ve fiziki özellikler ön planda tutuluyor; dizi şu anda geçiyor ve zeka odaklı. Bir de birisi Amerika yapımı, birisi de İngiliz. :)
Doğru ya filmide var ama ben onu izlemiştim fakat hiç bir detay yok aklımda. Bakabilirim yine. Tavsiyen için sağol. Elimde dizi ve film kalmamıştı. Modumdayken izlerim bir ara :Z

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Doğru ya filmide var ama ben onu izlemiştim fakat hiç bir detay yok aklımda. Bakabilirim yine. Tavsiyen için sağol. Elimde dizi ve film kalmamıştı. Modumdayken izlerim bir ara :Z
Atypical var elinde, bir de 1 Mayıs'tan sonra @bazinga yeniden film etkinliği yapacak gibi görünüyor, öyle de gelecek filmler. Yine dolu olacaksın, izle izleyebildiğin kadar. :D

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Atypical var elinde, bir de 1 Mayıs'tan sonra @bazinga yeniden film etkinliği yapacak gibi görünüyor, öyle de gelecek filmler. Yine dolu olacaksın, izle izleyebildiğin kadar. :D
Forumda modum çok çabuk değişebiliyor :A 1 mayıs sıraları böyle günlük takılacaksam katılırım gibi ama bellide olmaz. Ramazanda durumlar ne olur onu da bilmiyorum. Bakalım😊

• Beğendim

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Forumda modum çok çabuk değişebiliyor :A 1 mayıs sıraları böyle günlük takılacaksam katılırım gibi ama bellide olmaz. Ramazanda durumlar ne olur onu da bilmiyorum. Bakalım😊
Ramazan geldiğinde muhtemelen uyumaktan foruma giremezsin ama geceleri forumda olursun, işte o zaman dizi ve film izlersin. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
108,339
Puanı
1,060
Ramazan geldiğinde muhtemelen uyumaktan foruma giremezsin ama geceleri forumda olursun, işte o zaman dizi ve film izlersin. :A
Filmlerde Flight filmindeki gibi sahneler olursa hiç bulaşmayayim Özelikle ramazanda hiç uygun değil :A @bazinga kendine muhafazakar diyor (pek inanmasamda) ama kendisi izleyip yorumlayinca beni uyarsin filmlerde öyle sahne varsa :A

• Güldürdün
Reactions: bazinga and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,222
Puanı
1,060
Filmlerde Flight filmindeki gibi sahneler olursa hiç bulaşmayayim Özelikle ramazanda hiç uygun değil :A @bazinga kendine muhafazakar diyor (pek inanmasamda) ama kendisi izleyip yorumlayinca beni uyarsin filmlerde öyle sahne varsa :A
İzlemek zorunda değilsin, atla o sahneleri. O bahsettiğin sahneler yabancı filmlerin ve dizilerin temelini oluşturuyor. Yani olmazsa olmaz. :A

• Güldürdün