xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,181
Puanı
1,061
Dur be geçen perşeme positiv çıkan kişinin bulunduğu yerdeydim🙄 1 hafta daha bekleyeceğim. Hergün foruma girip @Forumdash 'a ses vereceğim :A
Şansa yaşiyoruz cidden🙄
Kız Faruk @Forumdash A bulaştır hemen yaşı zaten var baya hemen ölür @serhatt da evlenip mirası alamadığı için depresyona girer intihar eder bir taşla 2 bıldırcın resmen :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Kız Faruk @Forumdash A bulaştır hemen yaşı zaten var baya hemen ölür @serhatt da evlenip mirası alamadığı için depresyona girer intihar eder bir taşla 2 bıldırcın resmen :A
Dur sende hemen beni positiv yaptın :T:
ilk başta senin yanına gelirim :A :A Yaşlılara bulaştirmak etik olmaz :A @Forumdash
yalnız tiye alıyoruz ama bulaşırsa görürüm günümü :A burada tedbir yok zaten. Elbet bulaşır. şuan sadece geç bulaşması için çabalamaktayız :S

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dur be geçen perşeme positiv çıkan kişinin bulunduğu yerdeydim🙄 1 hafta daha bekleyeceğim. Hergün foruma girip @Forumdash 'a ses vereceğim :A
Şansa yaşiyoruz cidden🙄
Ahaha son nefesinde bile son harfe basıyoru"M" de :A
Bağış yapıcam mirasimi :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and xemrexxx

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dur sende hemen beni positiv yaptın :T:
ilk başta senin yanına gelirim :A :A Yaşlılara bulaştirmak etik olmaz :A @Forumdash
yalnız tiye alıyoruz ama bulaşırsa görürüm günümü :A burada tedbir yok zaten. Elbet bulaşır. şuan sadece geç bulaşması için çabalamaktayız :S
Kız gel türkiyeye vatanında öl en azından:A

• İlginç
Reactions: Dosi

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ya şurda acaba bana virüs bulaştımı diye günlerin tamamlanmasını bekleyen birine ne biçim sözler bu :eek: Ay ben seni düşüneyim, senin yaptıklarina bak :A
Şimdi seni kötü düşünme diye pohpohlayıp umutlandırmak istemıyorum. Negative cıkınca birlikte sevincez zaten :Z:Z

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Şimdi seni kötü düşünme diye pohpohlayıp umutlandırmak istemıyorum. Negative cıkınca birlikte sevincez zaten :Z:Z
2 şey beni umutlandıriyor, biri bu sene ağır grip geçiren ailemde tek ben grip olmadim.(herhalde bağışıklığ bu sene iyi) İkincisi ise yapılan bir araştırmada daha az kapanlarin kan grubundayim Böylelikle kendimi avutmaktayım :A ama 1 hafta geçti ve herhangi bir belirtim yok. Kurtarırim büyük olasılıkla :Z

• Harika
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
2 şey beni umutlandıriyor, biri bu sene ağır grip geçiren ailemde tek ben grip olmadim.(herhalde bağışıklığ bu sene iyi) İkincisi ise yapılan bir araştırmada daha az kapanlarin kan grubundayim Böylelikle kendimi avutmaktayım :A ama 1 hafta geçti ve herhangi bir belirtim yok. Kurtarırim büyük olasılıkla :Z
Düşünme demekten başka bişey gelmiyor elden valla. Atiştirmalık için elime aldiğim paketi bile kolonyayla siliyorum :F

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60 and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Düşünme demekten başka bişey gelmiyor elden valla. Atiştirmalık için elime aldiğim paketi bile kolonyayla siliyorum :F
Kolonya alamadım daha 3 haftadır büyük alışverişe çıkamadim diye :A evdeki bir süre daha idare eder. Haftada 2-3 kerede evi çamaşır suyuyla elden siliyorum her yeri dip bucak :A Devlet tedbir almıyor, biz alalim bari :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Kolonya alamadım daha 3 haftadır büyük alışverişe çıkamadim diye :A evdeki bir süre daha idare eder. Haftada 2-3 kerede evi çamaşır suyuyla elden siliyorum her yeri dip bucak :A Devlet tedbir almıyor, biz alalim bari :A
Virüs gezmiyor sonucta senin de dipte bucakta sürünecek halin yok emekleyen beebek gibi :A Fazla abartma kafi:A Kumanda, cep teefonu bilgisayarı arada elden geçir :A Çok dokundugun yerleri sil:A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Virüs gezmiyor sonucta senin de dipte bucakta sürünecek halin yok emekleyen beebek gibi :A Fazla abartma kafi:A Kumanda, cep teefonu bilgisayarı arada elden geçir :A Çok dokundugun yerleri sil:A
ama ben hariç herkes günlük dışarda, yani getirme ihtimalleri olabilir :A Haftaya okadar temizlemem. Paskalya tatilinden dolayı okula giden olmaz :Z

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
O gebermeden tüm mirası üstüme yaparım ben :A
1585863090951.png

• Güldürdün
Reactions: serhatt

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

images

Corona: Kral öldü. Bu alemin kralı benim
Kolera: Uzun zamandır yoktum biri demiş öldü; şimdi de yazsınlar kral geri döndü! Supraayyz mat..! Kalk bakalım tahtımızdan koçum.
Corona: Kolera abi kalkalım kalkalım da bizi mi koparıyorsun anlamadım ki
Kolera: Kim kimi koparıyor?!.. 🤏🚬 🔫 💥 💥 🩸

O esnada insanoğlu:
images

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
ÇİN'DE SON DURUM!

Çin, 91 yeni koronavirüs vakası ve 4 yeni ölüm bildirdi. 91 vakanın 60’ı asemptomatik vaka olarak açıklandı. 91 vakanın 36’sı denizaşırı ülkelerden geldi.

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Azerbaycanda COVID-19 ile ilgili Yeni Uygulama

Daha önce de konuda yazdığım gibi 2 gün önce bizde sokağa çıkma yasağı gelmişti. Ama bu durum bir kesim insanlar tarafından ciddiye alınmıyordu. 5 Nisandan itibaren çok ciddi şekilde sokağa çıkma yasağı kontrol edilecek.
Uygulama ile sadece 2 şekilde insan dışarı çıkabilecek.

1. Çalışmaya devam eden devlet kurumları ve marketler, eczaneler, bankalar gibi özel sektörün tüm çalışanları için tüm işverenler izin almalı. Bu ise yeni oluşturulmuş bir site üzerinden yapılmaya başlandı. İşverenler o siteye girerek bu dönemde çalışacak çalışanların bilgilerini dahil ediyor ve resmi olarak izin alınıyor. Dışarda polis bu çalışanlara yaklaştığında verilecek o izin ile sorunsuz haraket edebilecekler.

2. Normal evde olan kişilerin sokağa çıkması ise 5 nisandan itibaren aktif olacak SMS numarası ile kontrol edilecek. Bu SMS numarasına Kimlik numaramız ve sokağa çıkma amacımızı yazıp göndermeliyiz. Ve o numaradan Onay geldikden sonra çıkabileceğiz. Burada sadece 3 amaç için çıkılabilir ve 3 amaç da 1,2 ve 3 rakamları ile numaralanmış.
1 numarası gönderildiği zaman - Acil sağlık sorunları ve doktor kontrolu için (izin maksimum 2 saat geçerli ama doktordan kağıt alınırsa uzayabilir)
2 numarası gönderildiği zaman - Market, eczane, poçta ve banka için izin (maksimum izin 2 saat)
3 numarası gönderildiği zaman - Çok yakın akrabadan birisinin ölmesi ve defn edilmesi için (maksimum izin 5 saat)
*Bu SMS-lere cevap 15 dk ile 1 saat aralığında gelecekmiş ve 1 kişiye günde 1 defa izin verilecek.

Şu an sokaklarda polis ve askerler var, 5 nisandan beri bu sayı daha da artacak ve dışardaki insanlara yaklaşarak bu izinin olup olmaması kontrol edilecek. Ayrıca şuanda da dışarda boş gezen insanlara ceza veriliyor, dün 3500-den fazla ceza verilmiş ama 5 nisandan sonra bu izinler ile ilgili sistem tam oluşunca sorgulamadan cezalar gelecekmiş.
Şu an ceza 100 manat (389 TL). Ama bazı durumlarda 2 katına çıkıyor ve hatta hapise bile gidiyor. Dün 11 kişi hapsedilmiş.

@Harunnn60 @mrt-06 @Yiğitt @bazinga @Tolstoyevski @The_Erinch @Dosi @S.G.A.T. @Forumdash

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
İSPANYA'DA SON DURUM!

İspanya'da Kovid-19 salgınından hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 932 kişi artarak 10,935'e, vaka sayısı ise 110,238'den, 117,110'a ulaştı.