Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Son dakika: İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı İbtikar koronavirüse yakalandı
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar'ın yeni tip koronavirüse yakalandığı açıklandı.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Kuzey Kore’yi o kadar kınadık, küçümsedik filan ama sanıyorum şu an dünyanın en güvenli ülkesi. Eğer Çin’e sınırları anında kapatmışlarsa tabi. Dünyanın hiçbir ülkesine gidiş geliş yok. Muhteşem bir şey bu böyle bir salgın ortamında.

Virüs yayılmaya başladıktan sonra OHAL ilan edilecek ve Türkiye’nin sınırları bütün ülkelere giriş çıkış kapatılacak, dahası dünyadaki bütün ülkelerden gelen uçuşlar iptal edilecekti. İsteyen yurt dışına gidebilir, uçak mürettabatına son teknolojide izole kıyafetler verildikten sonra... Yani ülkenin tamamı karantina altına alınacaktı. İthalat ihracat işleri de gümrük kapılarında ve uçak kargoları için ayarlanmış belli yerlerde, üst düzey güvenlik ve dezenfekte önlemleri ile bir şekilde halledilecekti.

Belki kısa vadede ekonomik olarak sıkıntıya neden olabilir ancak uzun vadede, virüsün yayılmaya başlamasına oranla çok daha sağlıklı sonuçlara neden olacağı kaçınılmaz olurdu. Üstelik virüs yayılmayacağı için dünyanın en güvenli ülkesi olurduk. Ütopyalar ütopyalar, bir de gerçeklere bak adamlar termal kamera ile virüs olup olmadığına bakıp geçiş izni veriyor. :D

Hoş, bir de göçmen kuşları problemi var ve o aşamada yapılacak bir şey yok.
Japonya, koronavirüsün yayılmasını engellemek için ilk ve orta düzeyde okullarla liseleri bu hafta sonundan itibaren mart ayı sonuna kadar kapama kararı aldı. #koronavirusu

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Resmen kabus gibi üzerimize çöktü bu olay ve beni psikolojik olarak fazlasıyla zorluyor, en ufak burnunu çeken tıksıran birisi olunca hemen uzaklaşma gereği hissediyorum kafam çok fena takılıyor duruma. Virüslerden oldum olası korkmuşumdur zaten çünkü çok çok sinsi bir felaket ve ne kadar önlemini alırsan al kaçış yok, o seni öyle Ya da böyle bulur.

Artık yavaşlasın ve bitmeye yüz tutsun bu olay bir an önce. Çok ciddiyim sığınak yaptırmış olacak kadar zengin olsaydım çoktan sığınağa inmiştim bile, stok durumuna bağlı bir sene bile kalabilirdim. Fakat ne sığınağı maskeye bile gücümüz yetmiyor! Allah’ın belaları 20-30 liralık o p3 bilmem ne model maskeyi 150-200 liradan satmaya başladılar ve dahası bu maskeler de kullan at modelde, 8-10 saatten sonra etkisini yitiriyor. Sürekli bu maskeyi yenileyemeyeceğimize göre geçmiş olsun. Durum ciddileşir ve herkes takmaya başlarsa mecburen 30-40 liralık “en ucuz” olanlardan bir tane alıp haftalarca kullanacağız, tesir etmeyecek olsak bile psikolojik olarak hiç yoktan iyi Hissettirecek ama nafile. Olan yine bizim gibi alt kesime olacak, zengin züppeler ise hayatlarına lüks içinde devam edecek stoklarını yapıp gerekirse senelerce işe bile gitmeden rahatça yaşayacaklar. Aslında fakirleri öldürüp zenginleri hayatta bırakan bir virüs operasyonu... yapılıyor olabilir mi diyecektim ama fakirler olmasa zenginler de olmaz devletler de olmaz o yüzden zor iş.
Güzel troll.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İtalyada vaka sayısı 650-e yükseldi. Daha dün 380'di. @Harunnn60
Yakalandığını bilmeyen ya da gizleyen binlercesi vardır. Bence Türkiye'de de hiç vaka çıkmama ihtimali yok gibi bir şey.

Hatta geçen hafta sonu ben de ağır sayılabilecek bir grip geçirdim. Belki de koronaydı ama doktora falan gitmedim tabii. :D

Edit: %99 normal gripti tabii. Böyle yazdıktan sonra kapının önünden karantinaya almasınlar. :A

• Güldürdün
Reactions: Ahmed

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Yakalandığını bilmeyen ya da gizleyen binlercesi vardır. Bence Türkiye'de de hiç vaka çıkmama ihtimali yok gibi bir şey.

Hatta geçen hafta sonu ben de ağır sayılabilecek bir grip geçirdim. Belki de koronaydı ama doktora falan gitmedim tabii. :D

Edit: %99 normal gripti tabii. Böyle yazdıktan sonra kapının önünden karantinaya almasınlar. :A
Ay dur şu dediğinle ilgili birşey olmüş bugün.
Çinde 2 martdan itibaren yeni yasa çıkıyor. Yani resmi bir bilgi bu.
Corona olduğu için hastaneye gelen birisinde hakkaten virüs çıkarsa 8700TL para ödülü veriliecek. Böylelikle gizlenen vakaları ortaya çıkartmayı hedeflemiş hükümet. :D
Türkiyede ve bizde olsa şu an hastanelerde sıra vardı. :A

• Güldürdün
Reactions: Harunnn60

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Corona olduğu için hastaneye gelen birisinde hakkaten virüs çıkarsa 8700TL para ödülü veriliecek. Böylelikle gizlenen vakaları ortaya çıkartmayı hedeflemiş hükümet. :D

Paranoyak birisi olsam kesin ödülü yem olarak kullanıp hastaların kafasına sıkarlar ya da iğneyle “uyuturlar” diyecektim ama allahtan paranayok değilim ve Çin’den de böyle bir şey beklenmez. :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Saçacak para çok olunca yapılacak küçük şımarıklıklar. :A

• Güldürdün

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
İsveç'e de bulaşmış. 7 kişde var ve bunların 4ü bulunduğum şehirde. Bu hafta salı ve bugün iki ayrı hastanede bir kaç saat bulunmak zorunda kaldım ve o hastanelerin birinde birisi bu hastalıktan dolayı kalıyormuş. Yeni gördüm isveç medyasında.Etrafımda da gribe yakalanmış bir sürü kişi var bu ara. Normal gribe yakalanırsam bir acaba oluşur bende 😏

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
@Harunnn60 @S.G.A.T. @bazinga @Tolstoyevski
Belarus'da ilk vaka bugün gerçekleşti. İranlı bir öğrenci ve Belarus'a Baküden gitmiş.
2 gün önce yine Azerbaycandan Gürcistana giden birisinde sınırda virüs çıkmıştı. Bugün ise Belarus'da aynısı oldu.
Nasıl olabilir ki, bizden 2 ülkeye virüs gidiyor ama hala bizde virüs olmadığını iddia ediyorlar.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
@Harunnn60 @S.G.A.T. @bazinga @Tolstoyevski
Belarus'da ilk vaka bugün gerçekleşti. İranlı bir öğrenci ve Belarus'a Baküden gitmiş.
2 gün önce yine Azerbaycandan Gürcistana giden birisinde sınırda virüs çıkmıştı. Bugün ise Belarus'da aynısı oldu.
Nasıl olabilir ki, bizden 2 ülkeye virüs gidiyor ama hala bizde virüs olmadığını iddia ediyorlar.
Diamond Princess yolcu gemisinden beşinci yolcu koronavirüsten öldü