'Mucize Doktor' Dizisine Hemşirelerden Tepki!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,791
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
FOX'un reyting rekorları kıran dizisi 'Mucize Doktor'a hemşirelerden tepki!

EDPKMHsXYAEUbxj

Yapımcılığını MF Yapım’ın, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın üstlendiği, kadrosunda; Taner Ölmez, Onur Tuna, Özge Özder, Reha Özcan, Murat Aygen, Hazal Türesan, Sinem Ünsal, Fırat Altunmeşe, Bihter Dinçel, Hayal Köseoğlu, Korhan Herduran gibi isimlerin yer aldığı dizinin 8. bölümünde geçen asistan doktor Nazlı'nın hastaya “Debelene debelene çıkarmışsın serumu” ifadesini kullanmasının ardından hastanın “Böyle ıvır zıvır şeyleri hemşire yapmıyor mu, nasıl doktorsun sen?” yanıtı tepki çekti.

Bu diyaloğun ardından Öğrenci Hemşireler Derneği ailesi adına ÖHDER Yönetim Kurulu bir kamuoyu açıklaması yayınlandı.

Yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bu durum hemşirelik mesleğini, meslek üyelerini ve meslek adaylarını olumsuz etkilemektedir. Medya sektöründe yapılan mesleğimize yönelik olumsuz dayatmaları kınıyor, ilgili kurumlarla hassasiyetimiz hakkında görüşmeler gerçekleştireceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz."

İşte o sahne:

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Ya şu dizilerdeki meslek gruplarının bir şeyi yanlış yaptınız açıklamasına aşırı sinir oluyorum.

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Hemşireler de az şımarık değiller he. Geçen gün bir hastanede kaldım. Hemşireler diziler hakkında konuşuyorlardı. Ben de "Mucize Doktor" konusunu açtım bana ne dediler biliyor musunuz. Öyle tipleri kim doktar yapar hastayı öldürür onlar dediler güldüler. Bir hastalığı alaya alan tipler bu diziyi kötüleyemezler öyle hakları da yoktur. !.

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Sırf diziyi çok beğeniyorsunuz diye yaptığınız yorumlar açıkçası doğru değil. Özellikle repliği haklı çıkarmak için hemşirelik mesleğine söyledikleriniz çok yanlış. Hayır 4 yıl okuyacaksın, o anatomi derslerini göreceksin ve doktorun altında ezileceksin. (Bi an kendimi sen sandım canım :bhr: @Yiğitt )Tabi ki doktor olmak hemşirelikten çok daha zor ama bu üstünlük sağlanacak bir şey değil. Dizi çok güzel ilerliyor, ama en azından ıvır zıvır kısmı yanlış olmuş diye düşünüyorum.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Sırf diziyi çok beğeniyorsunuz diye yaptığınız yorumlar açıkçası doğru değil. Özellikle repliği haklı çıkarmak için hemşirelik mesleğine söyledikleriniz çok yanlış. Hayır 4 yıl okuyacaksın, o anatomi derslerini göreceksin ve doktorun altında ezileceksin. (Bi an kendimi sen sandım canım :bhr: @Yiğitt )Tabi ki doktor olmak hemşirelikten çok daha zor ama bu üstünlük sağlanacak bir şey değil. Dizi çok güzel ilerliyor, ama en azından ıvır zıvır kısmı yanlış olmuş diye düşünüyorum.
Onu söyleyen karakter zaten pislik, karısını döven, bakkal soyan vs. bir adam. Evet dediği doğru değil ama bize göre. O tiynetsizlikteki bir insan için normal aslında.

• Beğendim
Reactions: Angelica

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Onu söyleyen karakter zaten pislik, karısını döven, bakkal soyan vs. bir adam. Evet dediği doğru değil ama bize göre. O tiynetsizlikteki bir insan için normal aslında.

Sahneyi izleyemedim, video varsa atabilir misin? (b) Yani açıkçası tepkiyi yerinde bulmuyorum yanlış bir replik olsa bile. Fakat yukarıdaki yorumları okursan, hemşirelik mesleğine söylenilen yanlış sözler var.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,794
Puanı
1,061
Sahneyi izleyemedim, video varsa atabilir misin? (b) Yani açıkçası tepkiyi yerinde bulmuyorum yanlış bir replik olsa bile. Fakat yukarıdaki yorumları okursan, hemşirelik mesleğine söylenilen yanlış sözler var.
Ben hemşireler konusunda söylediklerine katılıyorum zaten. Sadece kurgu olan bir şey için gerçekmiş gibi bu kadar abartıp mesele haline getirmek saçma. Sonuçta serum takma gibi ufak bir işi genellikle hemşireler yapıyor. İfade şekli yanlış olabilir veya o replik gereksiz olabilir ama aşırı tepki verilecek bir şey de yok bence. Zaten sahnenin devamında da doktorun damarına basıyor.

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Ben hemşireler konusunda söylediklerine katılıyorum zaten. Sadece kurgu olan bir şey için gerçekmiş gibi bu kadar abartıp mesele haline getirmek saçma. Sonuçta serum takma gibi ufak bir işi genellikle hemşireler yapıyor. İfade şekli yanlış olabilir veya o replik gereksiz olabilir ama aşırı tepki verilecek bir şey de yok bence. Zaten sahnenin devamında da doktorun damarına basıyor.

Yani evet @Aserat ın dediğine göre adamdan beklenilcek bir cümle.Ben de hemşirelerin bu cümleye tepki göstermelerine şaşırdım zaten. Ama sırf tepki gösteren hemşireler için de tüm hemşireleri küçümsemek yanlış diye düşünüyorum tamamen kendi fikrim bu.

• Beğendim
Reactions: Angelica and Aserat

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060

diziyi beğeniyorum diye yorum yapmadım ben komik geldiği için yorum yaptım ordaki karakter hemşire değil asistan doktor bunu demek istedim tabii ki hemşirelere öyle denmesine bende kızdım tabii ama keşke sahneyi izleyip yorum yapsaydın:D

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
diziyi beğeniyorum diye yorum yapmadım ben komik geldiği için yorum yaptım ordaki karakter hemşire değil asistan doktor bunu demek istedim tabii ki hemşirelere öyle denmesine bende kızdım tabii ama keşke sahneyi izleyip yorum yapsaydın:D

Tamam da ben sahneyle ilgili bir yorum da bulunmadım? Ivır zıvır yanlış olmuş dedim ve yukarıdaki yorumlara kızdım ama bu da sadece benim görüşümdü yani orada sana dediğim bir şey yok :D

• Güldürdün
Reactions: Angelica

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,847
Puanı
1,060
Tamam da ben sahneyle ilgili bir yorum da bulunmadım? Ivır zıvır yanlış olmuş dedim ve yukarıdaki yorumlara kızdım ama bu da sadece benim görüşümdü yani orada sana dediğim bir şey yok :D

:A Benimde yorumum var yukarda kendi adıma cevap verdim bende

dreamy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,646
Puanı
710
Hemşireler de az şımarık değiller he. Geçen gün bir hastanede kaldım. Hemşireler diziler hakkında konuşuyorlardı. Ben de "Mucize Doktor" konusunu açtım bana ne dediler biliyor musunuz. Öyle tipleri kim doktar yapar hastayı öldürür onlar dediler güldüler. Bir hastalığı alaya alan tipler bu diziyi kötüleyemezler öyle hakları da yoktur. !.
Bir diziyi kötülemekle şımarık mı olunuyor yani? :)

• Beğendim
Reactions: MayısKralı