Bu Kanallar Sessiz Sedasız 25 Senedir Yayında!

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
70413

TRT kurulduktan bir süre sonra başlayan özel televizyonculukta hepimizin bildiği ATV, Show TV, Kanal D, Fox TV (TGRT), Star TV, Kanal 7 gibi 25 yılın üzerinde yayın yapan popüler TV kanallarının yanı sıra 2000 yılı öncesinde 25 senedir yayın yapan "başka" televizyon kanalları da var! Türksat üzerinden veya diğer platformların listelerinde oldukça geride bulunsalar da yayın ağı ve deneyimleri oldukça yüksek bu kanalların...

Hangi kanallar derseniz, ilk olarak 1993 yılında kurulan KON TV, 1994 yılında Bursa'da kurulan OLAY TV, yine 1994 yılında kurulan MELTEM TV, 1995 yılında Rize'de kurulan ÇAY TV yayınlarını izleyici kitlesiyle sürdürüyor. Bunların yanı sıra test yayını 1999 yılında başlayan Cine5'in kardeş kanalı GALA TV de halen yayın yapan kanallar arasında. Aslında Türk izleyicisinin uydu listesinde bulunan bu kanalların geçmişinin bu kadar köklü olduğunu çoğu izleyici bilmiyor. ÖZEL HABER
Kuruluş YılıKanallar
1993KON TV
1994OLAY TV
1994MELTEM TV
1995ÇAY TV

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Maalesef hepsinin (Çay TV'yi bilmiyorum) görüntü kalitesi çok kötü. 25 yıl yayında olmak önemli ama çağa ayak uydurmadıkları için bilimmedikleri normal.

Gala TV'ye birkaç kez denk geldim hep cinsel ilaçlar satılıyor. :A

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Küçükken izlediğim kanallardı hepsi. :) Şimdi yanından bile geçmem. :)

Gala TV'de, bilgisayarların çok olmadığı zamanlarda şarkı dinlerdim. :D

Meltem TV'de bir ara Tom ve Jerry vardı. Arada sorada Yeşilçam filmleri de vardı. :)

Olay TV'de Pazar günleri 2. lig maçlarını takip ederdim eskiden. :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
GALA TV de film yayınlanırdı eskiden. :D Sonra bıraktılar ve saçma sapan bir kanala dönüştü. :D
İçlerinden en çok Meltem Tv'yi biliyorum. :D

• Harika
Reactions: Çiğdem

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
KonTv ve Meltem TV’yi görmüştüm, komşular izlerdi onlara gidince görürdüm. Diğer iki kanalı bilmiyorum. :X

• Güldürdün

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
KonTv ve Meltem TV’yi görmüştüm, komşular izlerdi onlara gidince görürdüm. Diğer iki kanalı bilmiyorum. :X

GALA TV de film yayınlanırdı eskiden. :D Sonra bıraktılar ve saçma sapan bir kanala dönüştü. :D
İçlerinden en çok Meltem Tv'yi biliyorum. :D
Gala tv teyip döneminin vazgeçilmez müzik kanallarındandı şimdiki durumunu bilmiyorumda :F Sen nasıl bilmezsin @Yiğitt net olmadan en popüler müzik kanllarındandı youtube yoktu oralardan izliyorduk :A

Meltem tv babalarımızın döneminden efsane yabancı dizileri verirdi Kara Şimsek izlerdik babamla :A

Çay tv zaten bizim kanalımız biz yaptık :F Babam ana haber ve maç programlarına bakıyor oralar ilgimi çekmiyorda ilçelerimizde yapılan canlı yayınları yada yaylada yapılan festivalleri falan canlı yayını olunca oraları izliyorum :A @mrt-06 @xemrexxx @serhatt

Kon ve Olay tv sanırım hiç görmedim yada hatırlamıyorum bilemedim şimdi :F

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,474
Puanı
1,060
Gala tv teyip döneminin vazgeçilmez müzik kanallarındandı şimdiki durumunu bilmiyorumda :F Sen nasıl bilmezsin @Yiğitt net olmadan en popüler müzik kanllarındandı youtube yoktu oralardan izliyorduk :A

Meltem tv babalarımızın döneminden efsane yabancı dizileri verirdi Kara Şimsek izlerdik babamla :A

Çay tv zaten bizim kanalımız biz yaptık :F Babam ana haber ve maç programlarına bakıyor oralar ilgimi çekmiyorda ilçelerimizde yapılan canlı yayınları yada yaylada yapılan festivalleri falan canlı yayını olunca oraları izliyorum :A @mrt-06 @xemrexxx @serhatt

aman ne ilgi çekici :A

• Güldürdün

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061

Peki ya KON TV'nin Logosunun TVen'den çakma olması. :A :A @xemrexxx @xBUGRAx @Aserat @sokak sanati

70424