eTV Yedinci Hayat - 5. Bölüm | Yeni Bölüm

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
yedi-yedi-yedi-jpg.60635

Bu dizi "What Happened to Monday" filminden uyarlanmış, yer ve kişi adları değiştirilmiştir.

tumblr_ouz3qmUWlT1tanpf5o1_540.gif

PAZARTESİ

tumblr_ouz3qmUWlT1tanpf5o3_540.gif

SALI

tumblr_ouz3qmUWlT1tanpf5o7_540.gif

ÇARŞAMBA

tumblr_ouz3qmUWlT1tanpf5o6_540.gif

PERŞEMBE

tumblr_ouz3qmUWlT1tanpf5o5_540.gif

CUMA

tumblr_ouz3qmUWlT1tanpf5o4_540.gif

CUMARTESİ

tumblr_ouz3qmUWlT1tanpf5o2_540.gif

PAZAR
yedinci-hayat-jpg.60637

5. BÖLÜM

(Cumartesi karşısında Büro ajanlarını görünce sonunun geldiğini anlamıştır. Yavaşça karşısındaki ekrana dönüp kardeşlerine son sözünü söyler.)

Cumartesi: Sizi sev...

(Ama zavallı kız cümlesini tamamlayamadan başından vurulur. Sinyal kesilirken gözleri önünde bir kardeşlerini daha kaybeden Perşembe ve Cuma şok olmuştur.)

Perşembe: Cumartesi!!! Hayır!!!!! Hayır!!! Hayır!!!!.. Çıldıracağım artık!!! Tüm kardeşlerimiz teker teker ölüyor ve biz böyle mal gibi oturuyoruz! Yeter artık ya yeter!!!

(Öte yandan ajanların işi henüz bitmemiştir. Apartmanı kapısının önündeki hareketliliği gören Cuma sıranın kendilerine geldiğini fark etmiştir. Tam o sırada Büro ajanları pencerelerden gaz bombaları atmaya başlar.)

What-Happened-to-Monday-5.jpg

Perşembe: Sıra bize geldi demek ki.. Hadi, gidiyoruz!
Cuma: (bilgisayardaki dosyaları kopyalarken) Olmaz! Tüm hayatımız burada, yok olmasına izin veremem!
Perşembe: Vakit yok. Eğer kaçmazsak bizi yok edecekler. Gitmemiz lazım!

(Gazlar hızla evi etkisi altına almaya devam ederken Perşembe birkaç vuruşun ardından gizli odanın duvarını kırar ve Cuma'yla birlikte apartmanın arkasındaki merdivene ulaşır.)

Perşembe: Hadi!

(Perşembe yangın merdiveninden inerken Cuma ise birkaç saniye bekleyip eve döner.)

Perşembe: Ne yapıyorsun Cuma, gel buraya! Cuma!!

(Ajanlar apartmana girerken Cuma ise mutfak dolabından birkaç sprey kutusunu alıp mikrodalga fırına koyarak zamanlayıcıyı 1 dakikaya ayarlar ve doğalgaz vanasını açar.)

(Askerler evin kapısına gelirken Perşembe ise bilekliğiyle Cuma'ya ulaşmaya çalışmaktadır. Vakit daralmaktadır...)

Cuma: Her şeyi bilekliğine aktardım. Pazartesi'yi kurtar ve sonra Çiğdem'in ne halt olduğunu herkese göster. Şimdi hemen git.
Perşembe: Saçmalama, çabuk in aşağı! Hala vakit var, kaçabiliriz!
Cuma: Yapamam. Dışarıda hayatta kalamam. Siz olmadan bir işe yaramam ben.
Perşembe: Ben varım Cuma, birbirimizi koruruz!
Cuma: Seni seviyorum abla. Her şey için teşekkürler.

(Belgelerin transferi tamamlanırken mikrodalga bomba gibi patlar.)

tumblr_ows7dbUByq1skp2zjo6_540.gif

(Alevler Cuma ve kapının önündeki askerleri yutarken Perşembe bir darbe daha almıştır.)

Perşembe: Cumaaaa!!!! Lanet olsun!!!! Lanet olsun!!!!!!!!

tumblr_p5s1gvfPat1wvvyspo9_r1_400.gif

(Perşembe'nin aklına onunla yaşadığı anılar gelir. Tüm kardeşlerini sevmektedir, ancak Cuma'yla daha başka bir yakınlığı vardır. Ancak kardeşi çoktan sonsuzluğa ulaşmıştır.)

tumblr_p4kfm8J45Z1wtwv1ao1_500.gif

tumblr_ows7dbUByq1skp2zjo7_540.gif

tumblr_p4kfm8J45Z1wtwv1ao3_500.gif

tumblr_p4kfm8J45Z1wtwv1ao2_500.gif

(O sırada haberi alan Deniz, Cuma'nın evden çıkarılan cesedini görünce büyük şok yaşar.)

Deniz: Zeynep? Bırakın da göreyim onu! Zeynep! Zeynep!!!

(Deniz gözyaşlarıyla sevdiği kadının götürülmesini izledikten sonra arabasına biner, ancak yandaki koltukta oturan Perşembe cebindeki bıçağı onun boynuna dayar.)

tumblr_ovmnw6HXWP1v43dlno1_400.gif
tumblr_ovmnw6HXWP1v43dlno2_400.gif

Perşembe: Sakın kıpırdama!
Deniz: Ne oluyor lan? Kimsin sen?
Perşembe: Kim olduğumu iyi biliyorsun, oyun oynama!

tumblr_ovmnw6HXWP1v43dlno7_400.gif
tumblr_ovmnw6HXWP1v43dlno6_400.gif

(Deniz kızın yüzüne daha dikkatli bakar ve onun Zeynep olduğunu anlar.)

Deniz: Sen..? Ama Zeynep.. O öldüyse.. Sen kimsin?!
Perşembe: İkisi de o değildi..
Deniz: Siz kardeşsiniz..

tumblr_ovmnw6HXWP1v43dlno8_400.gif

(Perşembe, Cumartesi'nin nasıl katledildiğini Deniz'e izlettikten sonra söze devam eder.)

Perşembe: Sen onu öldürttün..
Deniz: Ben asla böyle bir şey yapmam. Zeynep'i her şeyden çok seviyorum.
Perşembe: Çiğdem Sönmez gerçek Zeynep'i rehin tutuyor. Onu gerçekten seviyorsan bana yardım et.
Deniz: Nasıl?
Perşembe: Bana sadece Büro'nun krokisini göster, aklımda bir şeyler var.

tumblr_ov4iy752Ae1qc97mpo6_540.png

(Tek Çocuk Bürosu'nun işlem merkezine bir ceset torbası götürülmektedir. Asansörün önündeki görevli cesedin kolundaki bilekliği okuttuktan sonra kapıyı açar. Ancak cesedi götüren Deniz, torbanın içindeki ise intikam peşindeki Perşembe'dir.)

tumblr_ovd8vhSF7F1v43dlno1_r5_540.gif

(Deniz, ceset torbasını işlem merkezine getirir. Hemşire torbayı içeri alırken erkek doktor ise uyutulmak üzere olan bir kız çocuğunu kapsüle yerleştirir.)

1_dgS1-wOlgGV1HDbZZL-VRg.png

(Hemşire küçük kızın koluna iğne yapıp uyuturken Perşembe ise bilekliğiyle o anları kaydetmektedir.)

38483541_2183941125009648_3732097563977842688_n.jpg

(Kızın uyumasıyla birlikte kapsül kapanır. Doktor birkaç tuşa bastıktan sonra işlem başlar. Buraya kadar her şey normaldir. Ancak kapsüle hava üflenirken küçük bir patlama yaşanır ve kızın bedeni tamamen yok olur.)

2300c6d82d084fdba7a3c65464003f49.jpeg

(Kız yok edildikten sonra hemşire Perşembe'yi incelemek için ceset torbasını açar.)

Hemşire: Patlama olduğunu sanıyordum, ama hiç yanık izi yok.

(Tam o anda Perşembe ayağıyla hemşireyi kapsülün içine tekmeler ve yok etme işlemini başlatır. Deniz de kapının önündeki askerleri halletmektedir.)

Kadın: İmdat! Çıkarın beni! İmdat!!

(Perşembe, kendisini etkisiz hale getirmeye çalışan erkek doktorun elindeki iğneyi onun boynuna saplar. Adam yere yığılırken kadın da yok olmuştur.)

Perşembe: Hepsi yalanmış. O daha iyi gelecek palavraları... Çiğdem tüm çocukları yok etmiş.

(Perşembe ve Deniz vakit kaybetmeden Pazartesi'nin rehin tutulduğu kabine gelirler. Ancak Perşembe içeri girdiğinde tek gözü bandajla kapatılmış olan bu kadının Salı olduğunu fark eder.)

Deniz: Zeynep? Ne yapmışlar sana böyle?!
Salı: Bırak beni! Bırak!!
Deniz: Ben Deniz, tanımadın mı?
Perşembe: O değil..

(Perşembe korku içinde onlara bakan Salı'ya sarılırken Deniz ise olanları şok içinde izlemektedir.)

Perşembe: Sana ne yaptılar böyle?
Deniz: Zeynep nerede? Hayatta mı? Bunlardan kaç tane var ya?
Perşembe: Pazartesi'ye ne oldu Salı?

(Çiğdem Sönmez, Pazartesi'yle yeni bir görüşme yapmaktadır.)

tumblr_owu8steaaU1r3741jo5_1280.png

Çiğdem: Misafirliğin nasıl geçiyor Zeynep? Umarım rahatsındır.
Pazartesi: Teşekkürler, gayet iyiyim.

photo-seven-sisters-what-happened-to-monday-2017-1.jpg

Çiğdem: İnsanoğlu dünyadaki sınavından kaldı.. Ama senin yardımın ve benim meclise girmemden sonra bir umut doğacak. Bu arada herhangi bir ihtimale karşı kardeşlerinden birini teminat olarak hayatta tuttuğumuzu bil.. Sonuçta kendi ailesini bile feda eden birine kolay güvenemeyiz.

(Pazartesi kontratı imzalarken Çiğdem amacına ulaşmanın mutluluğuyla ona bakmaktadır.)

tumblr_p5s1gvfPat1wvvyspo2_r1_400.gif

Çiğdem: Ee, dünyadaki tek Zeynep Şahin olmak nasıl hissettiriyor?
Pazartesi: Kendimi bildim bileli tektim zaten.

Perşembe: (Salı'nın kılığına girerek) Ana sunucuya ulaştıktan sonra Cuma'nın verdiği kodu kullan. Çiğdem'in konuşması 15 dakika sonra başlayacak.

(Salı ve Deniz sunuculara ulaşmak için ayrılırken Yiğit ise Salı'nın tutulduğu odanın boş olduğunu fark eder.)

Yiğit: Kahretsin! Çabuk bulun şunu!

(Öte yandan Salı ve Deniz de planı devreye sokmuştur.)

Salı: (Deniz'in kafasına silah dayayarak) Eğer bir adım bile atarsanız öldürürüm onu!
Deniz: Ne bekliyorsunuz be, açsanıza kapıyı!

(Deniz, ajanlar teknik odanın kapısını açan ajanları öldürdükten sonra Salı'yla içeri girer. Perşembe ise kendine gelmek için lavaboda yüzünü yıkarken tanıdık bir simaya rastlar.)

Perşembe: Pazartesi??

tumblr_owu8steaaU1r3741jo6_1280.png

5. BÖLÜM SONU
// 6. BÖLÜM (FİNAL) | 10 Eylül Pazartesi 22.00 //

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,838
Puanı
1,060