RTÜK'ten Reklam Kuralları Hatırlatması!

Bu hatırlatmaları yapmak ve boş işlerle uğraşmak yerine işe yarayıp adam gibi bir düzenlemeyle dizi sürelerine el atsalar keşke..

Zaten 12dk reklam 3 dk dizi/program fragmanı veriliyordu ki(b) Haber arasında reklam veren bi tek sanırım Star tv? Fatih de veriyordu sanırım bi ara?

Dini tören ne?:A Kandil gecelerini diorlar? En iyisi çocuklar valla... Çizgi filmleri bitince reklam veriyor :F

Bekle bekle yakında Survivor başlıyor, 1 aya reklamcılarla anlaşır gerçek yüzünü görürüz. Dakika sayacam senin için. :A

Yani toplamda aynı tabii ki de o başka ben tek seferde en uzun reklam verenden bahsediyorum :A
Hepsi aynı diyorum sana niye reklam haklarını sonuna kadar kullanmasın diğer kanallar enayi mi :A
12 dakika reklam + 3 dakika tanıtım yine 15 dakika değişen bir şey yok sadece hatırlatma. :A
Aaa bence şuna bir yasak getirsinler , Çukur mesala dizinin son sahnesini gösterip reklama gidiyor tamam normal ama reklam dönüşü sahnenin aynısını verip yine reklama gidiyor sonra aynı sahne 3. kez tekrar izleniyor :F 30 dakıka reklamıda yediriyorlar insanlara :F 1 sahneyi 3 defa görmek için 30 dakıka reklam nedir başka dizide yapıyormu bilmiyorum Çukurda şuan görüyorum izlediğim diziler içinden :A @xemrexxx
@S.G.A.T.

@Forumdash

Aaa bence şuna bir yasak getirsinler , Çukur mesala dizinin son sahnesini gösterip reklama gidiyor tamam normal ama reklam dönüşü sahnenin aynısını verip yine reklama gidiyor sonra aynı sahne 3. kez tekrar izleniyor :F 30 dakıka reklamıda yediriyorlar insanlara :F 1 sahneyi 3 defa görmek için 30 dakıka reklam nedir başka dizide yapıyormu bilmiyorum Çukurda şuan görüyorum izlediğim diziler içinden :A @xemrexxx
@S.G.A.T.

@Forumdash
Herkesin istediği şey belli. 60 dakikada 12 dakika net reklam olacaksa bu her 60 dakikaya yayılsın. 2 saatte 1 tane uzun reklam verilmesine izin verilmesin. :)

@S.G.A.T.

@Forumdash
Bunu yapan çok dizi var bence de yasak gelmeli :A

Herkesin istediği şey belli. 60 dakikada 12 dakika net reklam olacaksa bu her 60 dakikaya yayılsın. 2 saatte 1 tane uzun reklam verilmesine izin verilmesin. :)
Bunu yapan çok dizi var bence de yasak gelmeli :A
Son sahnede reklam verilir sonra dizi biter bu 2.reklam modası nerden geldi toplamda 30 dakıka reklam :F Rtük bu 2.reklam olayını bitirsin önce :A :A :A

Aaa bizde saf gibi tv karşısında bekliyoruz bizim suçumuzuda atlamamak lazım :F

@S.G.A.T.

@Forumdash
Diziler 2 saat olunca 4 kuşak reklam oluyor. 45'er dk'lık. Biz ilk 1 saat kesintisiz izliyoruz. Sonraki 2.saati de kesintisiz izleyip diğer 2 kuşak reklamı son sahneye saklıyorlar.
Kadın dizisi mesela gelecek haftayı görecem diye 23:45'ten 00:15'e kadar aynı sahneleri gösteriyor. Dediğin gibi Show'da atv de star da :A

Son sahnede reklam verilir sonra dizi biter bu 2.reklam modası nerden geldi toplamda 30 dakıka reklam :F Rtük bu 2.reklam olayını bitirsin önce :A :A :A

Aaa bizde saf gibi tv karşısında bekliyoruz bizim suçumuzuda atlamamak lazım :F
Hep daha fazla reyting alma çabaları bunlar :A

Diziler 2 saat olunca 4 kuşak reklam oluyor. 45'er dk'lık. Biz ilk 1 saat kesintisiz izliyoruz. Sonraki 2.saati de kesintisiz izleyip diğer 2 kuşak reklamı son sahneye saklıyorlar.
Kadın dizisi mesela gelecek haftayı görecem diye 23:45'ten 00:15'e kadar aynı sahneleri gösteriyor. Dediğin gibi Show'da atv de star da :A
Aaa ne olursa olsun şu 2.reklam olayı bırakılmalı :A :A :A

Hemen yapım şirketini savunmuş sonucta Ay yapım usta bunu yapmakta :A :A :A @S.G.A.T. @eskici

Forum İstatistikleri

Konular
171,505
Üyeler
8,454
Son Üye
Bblsc