Netflix Dark - 1.Sezon Yorumları

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
konusu gerçekten harika ne kadar kafa yorsa da hep merak duygusu uyandırıyor bir sonraki bölüme geçmek istiyorsun bitincede ortada kalıyor insan :) keşke biraz daha uzun olsaydı bölümler diyorum ..

Dirk Gently's Holistic Detective Agency ikinci sezonu için seni bekliyorum :) seni beklerken ben kendi dizilerimdeki açığı kapatayım :)
@Forumdash Diziyi bitir de destere ile bir anlaşmazlık yaşadık sende katıl konuya diyordu ney o :A :A :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
@Forumdash Diziyi bitir de destere ile bir anlaşmazlık yaşadık sende katıl konuya diyordu ney o :A :A :A
Hee evet iyi hatırlattın:X

Şimdi @destere sordu bana ST'ye benzettin mi diye ben de dedim ki
86 yıllarıyla ST'ye benziyor ama geçmişe gidiş sahneleriyle Flash'a benziyor daha çok demiştim:X Sence de öyle deüil mi? Flash sanki küçüklüğüne gitti ona öğüt verdi:X Zaten Flash annesini kurtarmak için geçmişe gittiğinde kendiyle konuşmuştu :A
Burda bana destek çıkmalısın :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

86 yıllarıyla ST'ye benziyor ama geçmişe gidiş sahneleriyle Flash'a benziyor daha çok demiştim:X Sence de öyle deüil mi? Flash sanki küçüklüğüne gitti ona öğüt verdi:X Zaten Flash annesini kurtarmak için geçmişe gittiğinde kendiyle konuşmuştu :A
Aaa şimdi Biz Flashşı izledik diye ona benzettik belki sakallı adamın Jones oldunu oyüzden anladık :A ama destere Veletleri izlemiş oda kendi izlediği diziye andırıyor ikinizde haklısınız işte :A :A :A
@destere

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aaa şimdi Biz Flashşı izledik diye ona benzettik belki sakallı adamın Jones oldunu oyüzden anladık :A ama destere Veletleri izlemiş oda kendi izlediği diziye andırıyor ikinizde haklısınız işte :A :A :A
@destere
Ben 2'sini de izlediğim için daha çok haklıyım :X @destere hem ST'ye benzetmiyordu, benim benzetip benzetmediğimi sormuştu :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Konusu Flash ı andırıyor oyüzden @mrt-06 a başla dedim :A @destere şimdi neler kaçırdığını görsün Flashı zamanında izlemedi :A
Evet ben de kafasına kaktım :A Olsun biz de önce spn ile başlamiştik şimdi lucifer izliyoruz. Önce Flashla başladık şimdi dark izliyoruz. @destere önce Lucifer izler sonra SPN önce Dark izler sonra Flash :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x8

Ulrich'i de yolladık geçmişe tünel yol geçen hanına döndü :A Yalnız o ayarı tutturamadı 33 yıl değil 66 yıl öncesine gitti o yüzden oğluna da kavuşamadı :D Helge'nin ölmeyeceği belliydi zaten, yüzünün sol tarafında yara izi vardı büyük halinde. O yara buradan oluşmuş demek ki. Bir de öldürmüş olsa mantıken büyük halinin de olmamış olması lazım?

Şu kitabı yazan bilim adamı da 53 yılında ilgisi yok gibi bu şeylere. Ulrich'in cep telefonunu görünce merak sarmış olabilir bu neyin nesi diye :D Onun dışında bir de santralin yapılış aşamasını gördük, kara delik oradaki bir kaza sonucu çıkmış sanırım.

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Kaybolan elemanın adı erik değil miydi? Yoksa izlerken canım mürdüm eriği çekti de bilinç altım mı yazdırdı bana bu mesajları? :A

İkinci sezonda hannahın yanına seni düşünüyormuş Netflix. Önce bana geldiler seni sordular ben de beyin göçüne karşı olduğum için teklifi geri çevirdim :A Yine @Çiğdem-‘e kaldın hadi yine iyisin :A
bak ben o çocuğu unuttum iyi hatırlattın erikti erik :) sonra pek bahsedeni olmayınca öyle hafızamda kaybolmuş sahiden erik noldu kimdi neyin nesiydi sonra başına ne geldi hala bilmiyorum :)

ben st ye benzetmedim daha çok missing e benzettim onuda hogatha izlemedi.. flaşa benzeme ihtimali sıfır bulmaca çözer gibi bölümlerde ilerlediğimiz için westworld a benziyor kasvetli havasıda arada bir sıkmasıda missing i çağrıştırıyor ama missing düşman başına hiç bir dizi ona benzesin istemem :)

Son düzenleme:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x9

Hannah sen ne pis bir şeymişsin ya :A Şimdiki hali de çocukluğu da şeytan bildiğin. Milleti parmağında oynatıyor, nasıl bir algı yeteneği o öyle. Katharina bir hışımla girdi içeri dedim aha bunu da evire çevire dövecek sonra bir baktım önüne uzanmış Hannah onun saçlarını okşuyor :A

Ulrich'in planı elinde patladı. Olacakları değiştireyim derken 53 yılında hapise düştü. Orada çürüyüp gitmese bari :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x9

Hannah sen ne pis bir şeymişsin ya :A Şimdiki hali de çocukluğu da şeytan bildiğin. Milleti parmağında oynatıyor, nasıl bir algı yeteneği o öyle. Katharina bir hışımla girdi içeri dedim aha bunu da evire çevire dövecek sonra bir baktım önüne uzanmış Hannah onun saçlarını okşuyor :A

Ulrich'in planı elinde patladı. Olacakları değiştireyim derken 53 yılında hapise düştü. Orada çürüyüp gitmese bari :A
saç okşama kısmında kahkaha attım :) yarmagül katharina güçlü kuvvetli ama saftirik biri hannahla başedecek kapasitede değil :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
1x10

Bol bol soru işaretli, gelecek sezon için de merakta bırakan bir sezon finali olmuş. Lost gibi olacak bu dizi de herhalde. Olayları anlamaya çalıştıkça kafamızı daha da çok karıştıracaklar git gide :D
Şu gizemli adam tahmin ettiğim gibi Jonas çıktı. Zaten bir onu tahmin edebilmiştim :D Şimdi bahsettiği deliği kapatma işlemini yaptı ama Noah'ın dediğine göre olayı başlatan oymuş zaten? Her şey birbirine bağlı ama bunun başı neresi sonu neresi ondan hiçbir şey anlamadım. En son bu hamlesiyle geleceğe de gitti şimdi gelecek sezon da bir de gelecek zaman dilimi çıkacak sanırım başımıza.

Bir de bu Noah ile Bartosz'un konuşmasından sonra acaba Noah Bartosz mu diye bir düşünce geldi aklıma. Pek bir ilgiliydi ona tavsiyeler veriyordu falan. Bu da bir başka tahminim olsun bakalım tutacak mı :D

final yorumunla genel sezon değerlendirmesinide :) alalım zaten finalde kafa rahat etmiyor tam gidiyor :))
Evet yazdım kısaca bir şeyler :D Şimdi kim ne anladı diziden, birlik olup taşları yerine oturtalım :A @Forumdash @Çiğdem-

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x10

Bol bol soru işaretli, gelecek sezon için de merakta bırakan bir sezon finali olmuş. Lost gibi olacak bu dizi de herhalde. Olayları anlamaya çalıştıkça kafamızı daha da çok karıştıracaklar git gide :D
Şu gizemli adam tahmin ettiğim gibi Jonas çıktı. Zaten bir onu tahmin edebilmiştim :D Şimdi bahsettiği deliği kapatma işlemini yaptı ama Noah'ın dediğine göre olayı başlatan oymuş zaten? Her şey birbirine bağlı ama bunun başı neresi sonu neresi ondan hiçbir şey anlamadım. En son bu hamlesiyle geleceğe de gitti şimdi gelecek sezon da bir de gelecek zaman dilimi çıkacak sanırım başımıza.

Bir de bu Noah ile Bartosz'un konuşmasından sonra acaba Noah Bartosz mu diye bir düşünce geldi aklıma. Pek bir ilgiliydi ona tavsiyeler veriyordu falan. Bu da bir başka tahminim olsun bakalım tutacak mı :D

Evet yazdım kısaca bir şeyler :D Şimdi kim ne anladı diziden, birlik olup taşları yerine oturtalım :A @Forumdash @Çiğdem-
final yorumunla genel sezon değerlendirmesinide :) alalım zaten finalde kafa rahat etmiyor tam gidiyor :))
Evet ben de kafasına kaktım :A Olsun biz de önce spn ile başlamiştik şimdi lucifer izliyoruz. Önce Flashla başladık şimdi dark izliyoruz. @destere önce Lucifer izler sonra SPN önce Dark izler sonra Flash :A
Şu Finalde ortaya çıkan malum şeyi destere sadece tahmin edememiş . Ben bile etmiştim :F

Aaa bu arada @destere bu konuyu aç derken bana @mrt-06 tek izlicekse açma demişti yani sinek avlayacak diye düşünmüştük burayı :F Ama MasacRE ben destere , Forumdash bitirdik . @gözlemci @Doğu da başlamışlardı onlarda izliyor :F Dizi baya tuttu forumda , benim açmamda uğurlu gelmiş olabilir tabi :A :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Şu Finalde ortaya çıkan malum şeyi destere sadece tahmin edememiş . Ben bile etmiştim :F

Aaa bu arada @destere bu konuyu aç derken bana @mrt-06 tek izlicekse açma demişti yani sinek avlayacak diye düşünmüştük burayı :F Ama MasacRE ben destere , Forumdash bitirdik . @gözlemci @Doğu da başlamışlardı onlarda izliyor :F Dizi baya tuttu forumda , benim açmamda uğurlu gelmiş olabilir tabi :A :A :A
Güzel dizi ya sürekli bir gizem var dizide ister istemez izlettiriyor :A Hangi diziye benziyor muhabbeti yapmışsınız bence en çok benzediği dizi Lost. Bu abidik gubidik gizemli işlerin atası Lost'tur :A @Forumdash @destere

Benim yeni tahmine ne diyorsunuz bir şey uydurdum ama tutar mı bilinmez :A

Noah ile Bartosz aynı kişi olabilir mi?
Dur foto da atayım senin için sende isimler yoktur şimdi :A

Anaa görsellerde arama yaptım başkaları da bu tahmini yapmış :A Tabi o kadar insan var izleyen bir benim aklıma gelmemiş olması normaldir :A

maxresdefault.jpg

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Güzel dizi ya sürekli bir gizem var dizide ister istemez izlettiriyor :A Hangi diziye benziyor muhabbeti yapmışsınız bence en çok benzediği dizi Lost. Bu abidik gubidik gizemli işlerin atası Lost'tur :A @Forumdash @destere

Benim yeni tahmine ne diyorsunuz bir şey uydurdum ama tutar mı bilinmez :A

Noah ile Bartosz aynı kişi olabilir mi?
Dur foto da atayım senin için sende isimler yoktur şimdi :A

Anaa görsellerde arama yaptım başkaları da bu tahmini yapmış :A Tabi o kadar insan var izleyen bir benim aklıma gelmemiş olması normaldir :A

maxresdefault.jpg
Benziyorlar da olabilir :F @destere @Forumdash dizi gizemiyle birlikte bitti yani Jonas dışında dizide ne olduğu belli değil :F Birde
Dizide 2 farklı insan türü var birinin gençliği diğerinin büyüklüğü hep böyle oluşmuş oyuncular :F Kim kimin büyüğü , küçüğü onu çözüyoruz :F

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Benziyorlar da olabilir :F @destere @Forumdash dizi gizemiyle birlikte bitti yani Jonas dışında dizide ne olduğu belli değil :F Birde
Dizide 2 farklı insan türü var birinin gençliği diğerinin büyüklüğü hep böyle oluşmuş oyuncular :F Kim kimin büyüğü , küçüğü onu çözüyoruz :F
2 de değil 3 zaman var. Hatta en son gelecek de eklendi 4 oldu (şimdilik) Karakter mevzusu baya karışık dizide o yüzden hak veriyorum sana burada karıştırman normaldir ben de biraz karıştırıyorum :A Bunla ilgili kesin birileri bir tablo gibi bir şeyler hazırlamıştır. Ben bir kurcalayayım etrafı, bulursam buraya koyarım artık oradan bakarız :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
2 de değil 3 zaman var. Hatta en son gelecek de eklendi 4 oldu (şimdilik) Karakter mevzusu baya karışık dizide o yüzden hak veriyorum sana burada karıştırman normaldir ben de biraz karıştırıyorum :A Bunla ilgili kesin birileri bir tablo gibi bir şeyler hazırlamıştır. Ben bir kurcalayayım etrafı, bulursam buraya koyarım artık oradan bakarız :A
Sen bir şey karıştırma bence spoi falan bulursun 2.sezona dahil bilgi falan sonra seni konudan banlamak zorunda kalırız :A :A :A

Forum İstatistikleri

Konular
170,276
Kullanıcılar
8,413
Son Üye
muhammet