"TNS Programımızın Reytingini Bilinçli Olarak Eksiltiyor"

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,030
Puanı
1,060
744029b4-9042-4c4f-956d-88e47a3c4e31.jpg

Seda Sayan'la birlikte 'Seda ve Uğur'la' programını hazırlayıp sunan Ugur Aslan reytinglere isyan etti.​

Show TV'de yayınlanan "Seda ve Uğur'la" programının ünlü sunucusu Uğur Aslan, kişisel Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, reytinglere isyan etti. Aslan, reyting ölçümü yapan TNS şirketinin daha önce listelerinin sızdığı ile ilgili çıkan haberlere atıfta bulunarak, kendi programlarının reytinginin yüzde 30 oranında bilinçli olarak eksiltildiğini öne sürdü.​

Uğur Aslan'ın Instagram hesabından yaptığı o paylaşım:
Uzun süredir programımızın Reytinglerinin en az %30 oranında eksiltilerek yazıldığından şüphe ediyorduk. Nitekim dün sosyal medyada " #ReytingSkandalı" başlığıyla yazılanlar iyice midemizi bulandırdı. Gerçekten birileri TNS nin denekleriyle veya ayarlarıyla oynuyor mu? Bize gelen günlük raiting raporlarında oldukça şüphe çekici ve rahatsız edici noktalar var. Dünün televizyoncuları olsak farkedemezdik belki ama Seda hanım, ben, yapımcılarımız, herbirimiz en az 20 yıllık televizyoncular. Cahil insanlar da değiliz hani hepimiz Okumuş çocuklar; bize gelen dakikalık verilerden reytinglerimizin ne kadar eksik yazıldığını aslında gerçekte kaç olması gerektiğini yaptığımız hesapla hemen buluveriyoruz. Aslında kendi gönderdikleri raporla kendilerini ele veriyorlar. İsterseniz bugün size geçtiğimiz perşembe ve cuma günü asıl reytingimizin ne olması gerektiğini buradan yazarım. Ama bu hesabı nasıl yaptığımızı ve bulduğumuz alternatif ölçüm sistemlerini söylemem, orası hepimizin 20 yıllık meslek sırrı. Peki neden bize %50 değilde %30kesik atılıyor? Çünkü Allah muhafaza o zaman; reklamlarda 2 share'e kadar düşen izlenme oranı sıfıra hatta eksiye düşerde ondan. Siz hiç sıfır yada sıfırın altında izlenen bir kanal gördünüz mü? O zaman foya ortaya çıkar. Halbuki bazı kanallara veya programlara "maşrapa" koysanız 10 share izlenme oranı alır. Şimdi size soruyorum eğer bu şüphe ve bulgularımızda haklıysak, eğer birileri TNS nin ayarlarıyla veya denekleriyle oynuyorsa, bu KUL HAKKI yemenin en âlâsı, emek hırsızlığının en babası değil midir?

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
Reytingler düşük gelince TNS'ye laf söylemek hiç hoş değil bence. Ülkede izlediği yapımlar düşük gelince hemen ''Reytingler şişirilmiş, ayarlarla oynanmış'' lafları söyleniyor. Hiç hoşuma gitmiyor bu sözler...

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,194
Puanı
1,061
Isine gelmeyince böyle, isine gelince böyle olmaya gerek yok. Kanitlari yatirin masaya, öyle konusun. Tehdit eder gibi elimizde kanit var ama söylemiyoruz demekle olmaz.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,461
Puanı
1,060
Programda izlenecek birşey yok ki rating alsın beyaz tv de kızı çıkarmış neler yaptı kocasına kim izler o kızı ya yapma seda hanımcım ya

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,088
Puanı
1,061
Hale Soygazi konusuyla reytingleri götürürken bir şey demiyordunuz ama. En az kendisi kadar sahte bir açıklama. :)

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,638
Puanı
1,061
Bazı programların reytingleri bilinçli yükseltiliyor da sizin programdan bir cacık olmaz boşuna uğraşmayın :F

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Emziği ağzından alınmış bebek misali.:A O kadar varoş karakterler cikarti şimdi de Solmaz ı çıkarttı. Uğur Aslan denilen şahıs da basit bir insan bunu gördüm ben. Tamamen senaryo ürünü. Neyse kendi vasatlıklarında bogulsunlar.

Canol

Favori Üye
Reaksiyon puanı
379
Puanı
184
Bu açıklamayı yaptıktan sonra reytingleri %30 civarı arttı ilginç gercekten

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,810
Puanı
1,061
Bu açıklamayı yaptıktan sonra reytingleri %30 civarı arttı ilginç gercekten
Benim de dikkatimi çekti bu, Kadırgalım boş konuşmaz işte şimdi kudurun. :A

Emziği ağzından alınmış bebek misali.:A O kadar varoş karakterler cikarti şimdi de Solmaz ı çıkarttı. Uğur Aslan denilen şahıs da basit bir insan bunu gördüm ben. Tamamen senaryo ürünü. Neyse kendi vasatlıklarında bogulsunlar.
Bazı programların reytingleri bilinçli yükseltiliyor da sizin programdan bir cacık olmaz boşuna uğraşmayın :F
Hale Soygazi konusuyla reytingleri götürürken bir şey demiyordunuz ama. En az kendisi kadar sahte bir açıklama. :)
Reytingler düşük gelince TNS'ye laf söylemek hiç hoş değil bence. Ülkede izlediği yapımlar düşük gelince hemen ''Reytingler şişirilmiş, ayarlarla oynanmış'' lafları söyleniyor. Hiç hoşuma gitmiyor bu sözler...
İddia etmekle olmuyor, kanıt göster :D
Uğur bi dur ya yine operasyon yaptırma. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,696
Puanı
1,060
Yakında karşı program benim meselemi çaldı haberleri çıkarsa şaşırmam.