Klasik Dexter - Dizi Yorumları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bazinga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
3. SEZON

İlk iki sezona göre daha düşük vitesiylidi, pek sevemedim bu sezonu ama izlettirdi yine. :)
Dexter ve Rita sonunda evlendi. Sezon başından beri bu evlilik olayi konuşuluyordu, ben sezon finalinde evleneceklerini düşünmüştüm ve öyle oldu. Bir aile babası Dexter bakalım yeni sezonda nasıl olacak?

Migule'nin ölmesi bekleniyirdu, sonunda kurtulduk o itici adamdan.

Anton'u pek sevemedim ben ya. :( Ben açıkcası Debra ile Quiini yakıştırıyordum, onunla olmadılar bence.

Yeni sezona yarın başlayacağim. :Z

7.5/10​

4. SEZON

Yok artık, vay anasını dedim o son sahnede. :(

Rita öldü mü yani? Ben görünce ilk başta rüya falan sandım, inanılacak gibi değildi. Her şeyden önce bunu kim yaptı, en büyük soru bu. 😱

Arthur sezona büyük renk kattı ama sonlara doğru sıkmaya başlamıştı. Sezon boyunca özellikle kadını zorla intahar ettirmesi güzel sahnelerdendi. Dexter'ın yaşlılığı yorumlarıyla çok güzel örtüşüyor. :D

Lundy de sezoniçerisinde öldü. Sezonun ilk bölümlerinde görünce hem şaşırmış, hem sevinmistim. Olmesine de baya üzüldüm. :(

Muhabir olayı da şaşırttı beni. Açıkçası Lundy ile Debrayi vuranı ben Anton olarak düşünmüştüm, hadi o değilse Arthurdur diyordum. Muhabirin çıkması şaşırttı, hele Arthurun da muhabirin babası olması ayrı şaşırttı.

Güzel sezondu, diğer sezonu merak ediyorum. Meraktan ilk bölümü biraz sonra izleyebilirim.

9/10​

5. SEZON

Güzel bir sezondu, 3 günde bitiriverdim. :D

Diziye Lumen karakteri geldi sezon başında, Jordan ve ekibinin işkence ve tecavüzlerine mağdur kalmış varil kızlarından bir tanesi. Tabi kendisi diğerleri gibi ölenlerden değil. Dexter ile yakınlaştılar falan derken sezon sonunda gitti. Valla ben sevememiştim bu kızı, bir Lila etmezdi. :) Gitmesi pek etki yaratmadı yani.

Quinn az daha içeri giriyordu, Dexter kuratardı neyseki. Valla ben seviyorum Quinn'i, diziden gideceğini falan düşünmüştüm neyseki birşey olmadı. Quinn ve Debra ikilisinin de sonuna kadar arkasındayım. :Z

Liddy sevimsizinin de diziden ayrılması güzel oldu, adam başımıza bela olacaktı.

9/10

6. SEZON

Vay la finale gidiyoruz, bitince kendimi boşlukta bulmaktan korkuyorum. :( Sezon finalinin son sahnesi süperdi, yeni sezon ilk bölümü de izledim ortalık baya karisiyor. :(
Bu sezon dini bi sezon oldu, Sam olayı vardı kendisi öldü. Dextera da din kitabı bıraktı. :F

Travis ve Gellar belalari çıktı , baya ugrastirdi bizi. Gellar hayaliymis, aynı Dexter gibi Travis de :(

Debranın Dextera karşı hisleri de olaydi, ağzım açık kaldı o sahnelerde. :(

Debra Dextarı öğrendi. Yani yeni sezon ilk bölümü ve ikinci bölümün 20 dakikasını izledim. Debra da bu olaya ortak artık. :F

8.5/10

6. SEZON

Vay la finale gidiyoruz, bitince kendimi boşlukta bulmaktan korkuyorum. :( Sezon finalinin son sahnesi süperdi, yeni sezon ilk bölümü de izledim ortalık baya karisiyor. :(
Bu sezon dini bi sezon oldu, Sam olayı vardı kendisi öldü. Dextera da din kitabı bıraktı. :F

Travis ve Gellar belalari çıktı , baya ugrastirdi bizi. Gellar hayaliymis, aynı Dexter gibi Travis de :(

Debranın Dextera karşı hisleri de olaydi, ağzım açık kaldı o sahnelerde. :(

Debra Dextarı öğrendi. Yani yeni sezon ilk bölümü ve ikinci bölümün 20 dakikasını izledim. Debra da bu olaya ortak artık. :F

8.5/10
Biz orada heyecanla 9 ay bekledik sen hemen izleyiver ne güzel iş. :D

7x4

Dizi bitmeye doğru ara sıra bölüm bölüm yazayım dedim, içimde kalmasın. :A
Speltzer'den kurtulduk sonunda. Pek sevimsiz bir adamdı, rolüne tam oturmuştu. :D

Dexter reyiz bir güzel yaktı. Sonda Debra da ''Mutluyum'' dedi, Dexter'a hak vermeye, katılmaya başladı. Yakında Debra'da işlere katılırsa şaşırmam. :D

8.5/10

7x8

Sonunda itiraf geldi. :(

Debra, Dexter'a olan aşkını ilan etti, garibim şaşırdı kaldı. :(

7. SEZON

O nasıl sezon finaliydi, ağlayacaktım neredeyse yine gelmedi o gözyaşı. :(
LaGuerta öldü mü yani? :( Ah ah evet çok sinir oluyordum, Debra'ya yaptıkları olsun, son zamanlarda Dexter'a takışı olsun gidişi üzdü beni. Hele Debra tarafından öldürülmesi. :(

Orada Debra'nın ağlamaklı olması, o nasıl oyunculuktu lan. Sonra ağlayarak LaGuerta'ya silahı uzatması, o kısımda anladım zaten.. Debra'nın vurmadan önceki ağlayarak konuşması ve LaGuerta'yı vurduktan sonra ağlayarak ona sarılması muhteşemdi.

9.5/10

8. SEZON 1 VE 2. BÖLÜM

Spoiler yemeye devam ediyorum, ikinciönemli spoileri de yedim. :( Tabi ne kadar doğrular bilmiyorum da. :D
Sezon fena başlamadı, pek bir serilik yok bu sezonda bence. Yani daha ısınamadım, bakalım son sezon umarım güzel sonlanır.

Debra'nın Miami Polis'ten ayrılması kötü olmuş, ben o ekibi çok seviyordum. :( Olaylarla hep birlikte gitmeleri falan..

Debra ile Dexter'ın da arası kötü, artık düzelmeli. Özledik o ikiliyi. :Z

8. SEZON 4 VE 5. BÖLÜM

Biraz sıkıcı gidiyor bu sezon. :(
4. bölüm sonunda Debra arabayı aldığı gibi suya yolladı, neyseki ikisine de bir şey olmadı. :Z

5. sezonda araları düzeldi gibi artık, Volgel'i kaçıran Yates'i öldürdüler. Sonunda ondan da kurtulduk, finale adım adım. :(

Volgel diziyi çok sıkılaştırıyor gibime geliyor. :(

8x6

Sonu süperdi. :Z
Hannah reyiz geri geldi, çok güzel değil mi ya? :bhr: İlk başlarda itici ve sinir gelmişti ama artık pek hoşuma kaçıyor. :D Debra başım dönüyor dedi ve bayıldı, oradan sarışın bir afet çıka geldi. :bhr:

Bu arada Harrison'un ayısına kan bulaşmış, Dexter kalsın dedi ama inşallah ondan bir şey çıkmaz. :(

8. SEZON 7 VE 8. BÖLÜM

8. bölüm sonu güzeldi. :)
Zach'ı pek sevmemiştim zaten, beyin cerrahlı katilimiz öldürdü kendisini. Sahi o niye birkaç bölümdür görünmüyor, senarist herhalde kaybedip böyle bir sonla akıllara getirmeyi çalışmış. Pek de başarılı oldu, ben unutmuşum o adamı. :D

Hannah reyizin gelişi güzel oldu, diziye renk kattı. Ben gideceğini düşünmüyorum nedense, bir şey çıkacak ondan. Yani böyle kurudan gelip gidecek mi, hiç sanmıyorum. :X

8x9

Bol diyaloglu ve sıkıcı bir bölüm gibiydi sanki.
Volgel'in oğlu çıktı şimdi de başımıza, kadın bölümün sonunda hemen çocuğum ayağına yatmaya başladı. Saxon bir iki güne onun da icabına bakar gibi.

Dexter bence bunların hepsini öldürsün gitsin, kimin ne olduğu belli değil. :D

Finale son 3...​

8x10

Son sahne süperdi. :(
Vogel öldü, hem de diğer bölüm yorumunda beklediğim ve düşündüğüm gibi oğlu Daniel tarafından. Pek sevememiştim kendisini ama üzüldüm, baya da şok oldum tabi. :(

Finale son 2...​

8x11

Of son sahne, yediğim spoiler sanırsam doğru. :(
Debra'nın vurulması kötü oldu, baya şaşırdım. :( En azından ben Deb'i öldürecek kişinin Hannah olacağını düşünüyordum.

Deb ölürse çok üzüleceğim sanırsam. :T

Veee DEXTER biter... :(

Ne diyeceğimi pek bilemiyorum açıkçası, bir boşlukta hissettim kendimi. Duygusallığım şu an en üst seviyede. :( Debra Morgan'ın o küfürlü ağzını, Harrison'un 'dady' deyişini ve mızmızlayışını, Rita'nın her şeye karışmasını, Astor'un triplerini, LaGuerta'nın üçkağıtçılığını, Quinn'in çapkınlığını, Angel'in o güzel yüreğini, Masuka'nın sapık halini, Çavuş'un sert bakışlarını ve daha sayabileceğim karakterlerin özellikleri... Hepsini çok özleyeceğim, efsaneyi saymayı unutmuşum. Dexter Morgan... Her laylon gördüğümde Dexter aklıma gelecek.

Final sezonu benim için sönük geçti, yani bol diyaloglu, pek olaysız sezondu. Son hele daha farklı olabilirdi, hayal kırıklığına uğrasam da ben diğer bölümler için hep güzel hatırlayacağım.

Ne yani koskoca seri katilimiz Dexter oduncu mu oldu? Bu mudur yani? Hiç yakışmayan bir son oldu bence, ben daha farklı bir şey bekliyordum. İntahar edeceğini okumuştum ben spoiler yiyerek, keşke öyle olsaydı.

Hannah ve Harrison kendi başlarına kaldı, Hannah'ın güzelliğiyle son bölümler güzelleşti. :bhr:

Debra'nın ölümüne hiçbir şey demek istemiyorum, çok üzüldüm. :( Dexter'ın ona vedası da güzeldi, hüzünlendirdi. Ama onun ölümü de tam istediğim gibi olmadı, farklı olabilirdi.

Mutlaka izlenmesi gereken bir yabancı dizi, iyi ki başlamışım ve iyi ki izlemişim. İki güzel insanı tanıdım dizi sayesinde. İlki Michael Hall, ikincisi de tabi Jennifer Carpenter. :bhr:

Çok özledik be Dexter reyis. :(

giphy.gif

Final hakkında:
@Yiğitt finalin tek güzel yanı dizinin geri dönüşü için açık kapı bırakılması. Ama 5 yıl sonra ama 10 yıl sonra reyis geri dönecek. :):)

Çok özledik be Dexter reyis. :(

giphy.gif

Final hakkında:
@Yiğitt finalin tek güzel yanı dizinin geri dönüşü için açık kapı bırakılması. Ama 5 yıl sonra ama 10 yıl sonra reyis geri dönecek. :):)
Aynen, geri dönüş olacağını ben de anladım. Tam bitti derken, kapatacaktım ki bir anda oduncu yerine döndük. Ne olduğunu anlayamadım, sonradan görünce olayı anladım. Kesin dönecek, ben eminim bundan. :D

Zaten dönmeye müsait bir konusu var, Debra'sız nasıl olur tabi bilemiyorum. :T Benim için izlettiren en büyük etken oydu. :(

Aynen, geri dönüş olacağını ben de anladım. Tam bitti derken, kapatacaktım ki bir anda oduncu yerine döndük. Ne olduğunu anlayamadım, sonradan görünce olayı anladım. Kesin dönecek, ben eminim bundan. :D

Zaten dönmeye müsait bir konusu var, Debra'sız nasıl olur tabi bilemiyorum. :T Benim için izlettiren en büyük etken oydu. :(
Debra dizi için büyük renkti ama onsuz da olur bence. Aslolan Dexter'ın kendisi. :):)