13 Mart 2016 YGS Yorum&Sohbet Konusu

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Ee üniversiteye gireceğim zaten radyo televizyon sinema istiyorum. Gerçi YGS baraj puanını rahat geçerim önemli olan Lys :D
ohooo :D 30 yaşına kadar okuyacaksın o zaman :D

Matematiği hiç hatırlamıyorum ama birini hatırladım o da doğru şuan 1 doğrum var :F

Biyoloji 5 soru yapmıştım 4 doğru 1 yanlış çıktı @takas :F Neyse coğrafya açığımı kapatır o da :F

Ben olursa İstanbul istiyorum dahası yok :D
biyolojiden 7 net yapmıştım 2012 de :D aslında biyoloji sözele kaçıyor biraz yapılır da biz çalışmıyoruz :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
2013-2014 ve 2015'te girdim 3 sınav da bir öncekine göre zordu. :D 2016 son yılların en kolay sınavı olmuş şans işte.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Din kültüründe sanırım Türkiye sonuncusu oldum ciddiyim, kime baksak en kötü 1 doğru ile ayıbı temizlemiş, bizim gibi eksilere düşmemiş. :)

Bu arada Osman Gazi sorusunda çok takıldım ve tarihteki 3 yanlışımdan biri buydu, bütün sülalesini toprak dağıtmış adam fakat dirlik sistemine Osman Gazi döneminde görüldüğü ile ilgili bir durum yok diye hatırlıyorum, buna karşın ülke hanedan ve üyelerinin ortak malıdır anlayışı eski Türklerden süregelen ve I.Murad'a kadar hiç değişmeyen bir husus. Hangisi yanlıştır sorusunda Ülke Hanedanın ortak malıdır şıkkı olacakmış o sorunun cevabı. Ne alakaysa? @takas @deniz19

@xdragxx bu sınav saded
sadece 2015 Türkçe açısından daha kolaydı, diğer bütün alanlarda 2015'den geri kalır yanı olmadığı gibi din ve felsefede şuana kadar görülmüş en zor sorular soruldu, din için ciddiyim geçen seneki Türkçe bile yanında halt etmiş. Ayrıca 2014 sınavından da her türlü daha zordu, millete kolay gözükmesinin sebebi Türkçe zorsa sınav zordur, Türkçe kolaysa sınav kolaydır anlayışı. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
bu yılki ygs harbiden kolaymış bence bunları @denizz19 kesin yapmıştır :)

1. Aşağıdakilerden hangisinde, verilen heceler yer değiştirirse anlamlı bir sözcük oluşur?
A) pi-set
B) sa-ma
C) kur-sak
D) ya-bel
E) sin-kat

2. Hastalanmamak için ----. Bu cümlenin sonuna aşağıdakilerden hangisi getirilemez?
A) iyi beslenmeliyiz
B) soğuktan korunmalıyız
C) temizliğimize özen göstermeliyiz
D)fırsatları değerlendirmeliyiz
E)sağlığımıza dikkat etmeliyiz

3. Hakan; uzun boylu, siyah saçlı, mavi gözlü, genç biridir. Mehmet; siyah saçlı, kısa boylu, ela gözlü, orta yaşlı biridir. Hakan ve Mehmet’in benzer yönü aşağıdakilerden hangisidir?
A) Boyları
B) Saç renkleri
C) Göz renkleri
D) Yaşları
E) Meslekleri

4. “Yarın annem ve babam İzmir’e gidecekler.” Bu cümlede aşağıdaki sorulardan hangisinin cevabı vardır?
A) Nasıl?
B) Neden
C) Neyle
D) Ne
E) Nereye

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059

1. Aşağıdakilerden hangisinde, verilen heceler yer değiştirirse anlamlı bir sözcük oluşur?
A) pi-set
B) sa-ma
C) kur-sak
D) ya-bel
E) sin-kat

2. Hastalanmamak için ----. Bu cümlenin sonuna aşağıdakilerden hangisi getirilemez?
A) iyi beslenmeliyiz
B) soğuktan korunmalıyız

3. Hakan; uzun boylu, siyah saçlı, mavi gözlü, genç biridir. Mehmet; siyah saçlı, kısa boylu, ela gözlü, orta yaşlı biridir. Hakan ve Mehmet’in benzer yönü aşağıdakilerden hangisidir?
A) Boyları
B) Saç renkleri
C) Göz renkleri
D) Yaşları
E) Meslekleri

4. “Yarın annem ve babam İzmir’e gidecekler.” Bu cümlede aşağıdaki sorulardan hangisinin cevabı vardır?
A) Nasıl?
B) Neden
C) Neyle
D) Ne
E) Nereye
bunlar ygs de çıkmış sorular mı yok artık :D

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
YGS açıklanmış. Herkes iyi puanlar almıştır umarım. :D

@beyazsoy ayrıntıları Paylaş bizimle bakalım. Kim ne yapmış kim ne etmiş. Netler Nasil Türkiye'de. :D

Son düzenleme:

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
YGS açıklanmış. Herkes iyi puanlar almıştır umarım. :D

@beyazsoy ayrıntıları Paylaş bizimle bakalım. Kim ne yapmış kim ne etmiş. Netler Nasil Türkiye'de. :D
Desterenin paylaştığı sorulara bakarsan ben bu soruları ilk okul çağındakikere sormam bu ne ya)))

Netler çok yükselecek bu çalışkan öğrenciler için kötü onların puanı düşecek tembellerin puanı yükselecek

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

A) pi-set
B) sa-ma
C) kur-sak
D) ya-bel
E) sin-kat

A) iyi beslenmeliyiz
B) soğuktan korunmalıyız

A) Boyları
B) Saç renkleri
C) Göz renkleri
D) Yaşları
E) Meslekleri

A) Nasıl?
B) Neden
C) Neyle
D) Ne
E) Nereye
@Billy Kane bu sorular cidden çıktı mı? :F Çok basit geldide bana. :D