2014 SAG Adayları Belli Oldu!

Sunucular davet ediliyor. :)

En dandik kategoriyle başladılar. :)

Al Pacino yine aday mini dizi ile. @gundix123

Komedide yeni dizilerden kimseler yok, şaşırtıcı.

Çok hızlı gidiyorlar. :(

Adaylar açıklandı. Tom Hanks yardımcı oyuncuda değil ana kategoride adaylık aldı sevindim.

Forest Whitaker en büyük sürpriz herhalde.

Genel olarak tahmin ettiğim gibi birkaç sürpriz dışında. Birazdan gelecek detaylı yorum. :)

Rush'ı unutmamışlar. :)
Julia Roberts şaşırttı. Ama pek bir kesinlik yoktu zaten Yardımcı Kadın Oyuncu'da.
Robert Redford yok. Tek kişi olduğu için adaylık alır diyordum.
The Butler cast şeysinde aday. Oscar'a da aday olma ihtimali artıyor. 3 adaylığı var 5 kategoride. :)
Adele Ex.. sürpriz yapamadı.

O değil de benim Yardımcı Erkek Oyuncu'daki favorim Bradley Cooper yok. :(

Biraz önce yaptığım tahmin listesinden tutanları kırmızıyla işaretleyim tam listeyi paylaşmadan önce. :)

En İyi Erkek Oyuncu

Chiwetel Ejiofor
Robert Redford
Matthew McConaughey
Leonardo DiCaprio
Bruce Dern

(Tom Hanks, Christian Bale ve Oscar Isaac'in de şansı var)

En İyi Kadın Oyuncu

Cate Blanchett
Emma Thompson
Sandra Bullock
Meryl Streep

Adele Exlibirşeyler

(Amy Adams ve Judi Dench'in de şansı var)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Jared Leto
Michael Fassbender
Jonah Hill
Tom Hanks
James Gandolfini

(Bradley Cooper ve Barkhad Abdi'nin de şansı var)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Lupita Nyong'o
Jennifer Lawrence
June Squibb
Oprah Winfrey

Julia Roberts

(Octavia Spencer ve tamamen sürpriz birileri de olabilir.)

En İyi Toplu Performans

American Hustle
August: Osage County
12 Years a Slave

Nebreska
The Butler

(Dallas Buyers Club ve Saving Mr. Banks de olabilir)

Rush'ı unutmamışlar. :)
Julia Roberts şaşırttı. Ama pek bir kesinlik yoktu zaten Yardımcı Kadın Oyuncu'da.
Robert Redford yok. Tek kişi olduğu için adaylık alır diyordum.
The Butler cast şeysinde aday. Oscar'a da aday olma ihtimali artıyor. 3 adaylığı var 5 kategoride. :)
Adele Ex.. sürpriz yapamadı.

O değil de benim Yardımcı Erkek Oyuncu'daki favorim Bradley Cooper yok. :(
Söylemiştim Bradley Cooper'a güvenme fazla diye. :D

Söylemiştim Bradley Cooper'a güvenme fazla diye. :D

Geçen yıl da çok iyiydi Silver Linings Playbook'ta. :D Bu yıl fragman da filan da beğenmiştim ben. :D

Tam okul çıkışına denk geliyor. 4 buçuk 5'e kadar kalabilirim. :)

Kendi adaylarımı bu konuya toplu bir şekilde yazayım. :)

En İyi Erkek Oyuncu:
Chiwetel Ejiofor
Matthew McConaughey
Tom Hanks

Robert Redford
Bruce Dern

En İyi Kadın Oyuncu
Sandra Bullock
Cate Blanchett

Adele Ex..
Meryl Streep
Kate Winslet

(Adele sürpriz yapabilir.)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:
Bradley Cooper
Jared Leto
Michael Fassbender
Barkhaad Abdi
James Gandolfini

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Jennifer Lawrence
Lupita Nyong'o
Oprah Winfrey
June Squibb

Octavia Spencer

Bunlar da benim tutturma grafiğim. :D

The Wolf of Wall Street sıfır çekti. Jonah Hill, Leonardo DiCaprio yok...

Lee Daniels' Butler listelerimizde yükselmeye başlamalı. :)

Her de sıfır çekti ama normal karşılamak lazım. Aday olabilecek sadece Joaquin Phoenix vardı onun da yarıştığı kategori aşırı zorlu...

Tom Hanks'in Captain Phillips ile adaylık alabileceğini pek sanmıyorum. İlk ödül törenlerinde hiç adı geçmiyordu ama son birkaç gün açıklanan ödüllerde adaylıklar almaya başlamıştı. Demek ki benim tahmin ettiğim kadar gerilememiş. Barkhad Abdi'nin de adaylık alması Captain Phillips için ikide iki demek...

The Wolf of Wall Street'in sıfır çekmesi düşündürdü. Umarım Oscar'a böyle yansımaz durum. :(

The Wolf of Wall Street'in sıfır çekmesi düşündürdü. Umarım Oscar'a böyle yansımaz durum. :(
Sanmam, geçen sene sıfır çeken Django Unchained pek çok adaylık ve iki Oscar aldı. (Django, geçen senenin en son filmiydi bu yıl WoWS'in olduğu gibi. :))

Bu arada ilk mesajda sinema kısmı güncellendi. Televizyon kısmı birazdan. :)

Beni hiç ilgilendirmeyen dublör ve mini dizi kategorilerini de eklerim bu akşam içinde. :D

Televizyon adaylarıyla ilgili de inceleme ekledim ilk mesaja.

Bu arada ünlü ödül tahmin sitesi GoldDerby'de televizyon kategorisinde 999 kişi arasından 2. olmuşum. :D Aslında o kadar da müthiş tahminler değildi pek çok kategoride beklemediğim sürprizler oldu ama demek ki herkes yanılmış o kadarlık. :D

bu ödül törenini daha önce hiç duymadım :ozur:ilgilendiğim bölüm olan komedi hakkında;
Jim Parsons Emmy ödüllerinde ödüle doymuyor umarım bu ödül törenindede ödülünü alır, adam rolünü oynamıyor yaşıyor :X
Mayim Bialik 3 kez aday olmuş bu ödül töreninde Jim'le birlikte ödüllerini alsalar süper olur :love1:

@OzaN @berkann izleyeyim dedim: ''this video is not available in your area'' dedi. Türkiye'de açılmıyor mu, siz nasıl izlediniz 😕

bu ödül törenini daha önce hiç duymadım :ozur:ilgilendiğim bölüm olan komedi hakkında;
Jim Parsons Emmy ödüllerinde ödüle doymuyor umarım bu ödül törenindede ödülünü alır, adam rolünü oynamıyor yaşıyor :X
Mayim Bialik 3 kez aday olmuş bu ödül töreninde Jim'le birlikte ödüllerini alsalar süper olur :love1:

@OzaN @berkann izleyeyim dedim: ''this video is not available in your area'' dedi. Türkiye'de açılmıyor mu, siz nasıl izlediniz 😕

Ödül töreni değildi sadece adayları açıkladılar. :) Canlı yayınlandığı için, şimdi hata veriyordur o yüzden izleyemiyorsundur. :)

Belki tekrarı açılmıyordur canlı yayını açıldı. Zaten izlenecek pek bir şeyi yoktu. İki oyuncu çıkıp okudular isimleri, gayet sıkıcı bir açıklamaydı. :):)

Oscar, Altın Küre veya Emmy kadar ünlü bir ödül töreni değil ama prestijli bir ödül. Oyuncular kendi arasında en iyileri seçiyorlar şeklinde bakabiliriz. Meslektaşlarından ödül almak da önemli. :)

Jim Parsons bu yıl ikinci kez aday olmuş. İlk başta adaylık alamıyormuş buradan ama iki seferdir adaylık alıyor. Bakalım ödüle de dönüşür belki. Komedide benim yine destekleyeceğim isim olacak. (Ty Burrell kazanırsa ona da hayır demem tabii. :))

Belki tekrarı açılmıyordur canlı yayını açıldı. Zaten izlenecek pek bir şeyi yoktu. İki oyuncu çıkıp okudular isimleri, gayet sıkıcı bir açıklamaydı. :):)

Oscar, Altın Küre veya Emmy kadar ünlü bir ödül töreni değil ama prestijli bir ödül. Oyuncular kendi arasında en iyileri seçiyorlar şeklinde bakabiliriz. Meslektaşlarından ödül almak da önemli. :)

Jim Parsons bu yıl ikinci kez aday olmuş. İlk başta adaylık alamıyormuş buradan ama iki seferdir adaylık alıyor. Bakalım ödüle de dönüşür belki. Komedide benim yine destekleyeceğim isim olacak. (Ty Burrell kazanırsa ona da hayır demem tabii. :))
Sıkıcıymış ama Sasha Alexander varmış bilseydim kesin izlerdim :X

Diğer oyunculardan ödül almak çok süper 🙂 Ödül törenini canlı yayınla o siteden veriyorlar mı ?

Benim favorim Jim 🙂 Geçen CNBC-e'den Emmy'i canlı izliyodum, sabahın köründe Jim ödül alınca mutluluktan koltukta zıpladım :X

Sıkıcıymış ama Sasha Alexander varmış bilseydim kesin izlerdim :X

Diğer oyunculardan ödül almak çok süper 🙂 Ödül törenini canlı yayınla o siteden veriyorlar mı ?

Benim favorim Jim 🙂 Geçen CNBC-e'den Emmy'i canlı izliyodum, sabahın köründe Jim ödül alınca mutluluktan koltukta zıpladım :X
Benzer bir sevinç bende de olmuştu Jim Parsons kazandığında. :D

Evet yine oradan verecekler ödül törenini. Ödül töreni de gündüz olacakmış. :)