En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bugün izledim sıcak sıcak yorumumu yapayım.:D

İlk filme göre çok daha iyi olacağını tahmin ediyordum ama beklediğimin üstünde çıktı.Süperdi bir kaç eksik dışında.:D

Kitaba uygun olsun diye aynı gidince filmin başları biraz sıkıcı olmuş.Müzikler acayip berbattı çok daha iyi olabilirdi bu görselliğe bu kadar az heyecanlandıran müzik kötüydü.Birde gece çekilen sahneler berbattı.Kim kim diye seçmeye uğraştığım vakitler olmuştu kötü çekimler vardı.

Ama herşeye rağmen çok iyi çok abartılacak bir film yapmışlar yine beğendim.:D

Puanım 8.7/10
Şuraya da kopyalayabilirsin yorumu. :)

https://fav10.net/forum/threads/the-hunger-games-catching-fire-2013-film-bilgileri-yorumları.204445/

Yeşil Yol.

2. İzleyişim oldu tek kelime ile harika bir film. Ve bir o kadarda üzücü özellikle filmin sonlarında elektirikli sandalye sahnesi insan gözlerinin dolmasını , ağlamasını engeleyemez o sahnede. :(

Oyunculuk , senaryo , cast , hikaye herşeyi ile dört dörtlük defalarca izlenebilecek bir film. :) PUANIM : 10 / 10 .

Son düzenleme:

Çok güzel bir Romantik-Komedi filmiydi. Konusu itibariylede diğerlerinden ayrılıyordu, bazı klişe sahneler olsada bence herşey dozunda kullanılmıştı.

Will Smith'in izlediğim 2.filmiydi ve bu filminide beğendim. 2 filmde de sürekli amacınız olsun, hayattan keyif alın gibi pozitif düşünceleri anlatıyordu. Diğer filmlerinide izlemeyi düşünüyorum reyizin.

Eva Mendes'de çok iyiydi, kadının öyle bir yüzü var ki bakmadan duramıyorsunuz. Bu filmde de taktığı büyük gözlükleri beğendim çok yakışmıştı. Oyunculuğuda iyiydi ama Will Smith'le yakışmamışlar bence.

9/10

Filmi izlemeden önce afişinde Matthew McConaughey olmasına rağmen neden bu filmde yardımcı erkek oyuncu kategorisinde değerlendiriliyor diye merak etmiştim filmi izleyince anladım. :) Matthew McConaughey'in canlandırdığı karakter filmdeki en önemli karakter belki ama ana karakter bir çocukmuş. :)

Nehir kenarında bir evde şehirden uzak bir yaşam süren bir çocuk ve arkadaşının gizemli bir adamla tanışmasını anlatan güzel bir hikaye.

Ana kahramanımızı canlandıran Tye Sheridan yaşına ve henüz ikinci filmi olmasına rağmen çok iyi bir performans sergilemiş. Bu çıkışını sürdürürse iyi yerlere gelebilir. :)

Son yılların en çıkıştaki isimlerinden olan Matthew McConaughey ile nihayet tanıştım. İlk izlediğim filmi oldu bu film ve hem canlandırdığı karakteri sevdim hem de oyunculuğunu başarılı buldum. (Oscar'da üstlere oynayacak kadar da değil bence.) Dallas Buyers Club ve The Wolf of Wall Street'te de izleyeceğiz bakalım kendisini. :)

Filmin benim için güzel sürprizlerinden biri Reese Witherspoon'a rastlamak oldu. Kendisini sadece Friends'in iki bölümünde konuk oyuncu olarak izlemiştim ve beğenip araştırmıştım ilerleyen yıllarda neler yaptığını fakat bugüne kısmetmiş bir filmde izlemek. :) (Kendisinin çok fazla rolü olmadığını da belirtmek gerek.)

Filmi biraz Masumiyet'e biraz da Stand by Me'ye benzettim. (Evet çok çok farklı iki filme.)

Ödül mevsiminde adı geçiyor, kampanyalara başladılar ama adaylık şansı düşük gibi geliyor bana. Yine de yönetmenin kazandığı Spirit adaylığı gibi çeşitli ödüllerde adaylıklar kazanmaya devam edebilirler. :)

Genel olarak değerlendirecek olursam farklı bir dünyaya götüren sürükleyici bir film olmuş. Yorumlara falan biraz baktım da filmin anti-fanlarının da çok olduğunu gördüm ve açıkçası bu duruma şaşırdım çünkü kesinlikle kötü bir film değildi. Sadece bazı yerler biraz fazla yavaş ilerliyordu o bakımdan bir 15 dakika kadar daha kısa olması filmi daha etkili yapabilirdi. İzleyenler belki başka şeyler aramışlardır filmde. :) Puan verme konusunda 8 ile 8.5 arasında çok kararsız kaldım öyle ki geçmişe dönüp başka filmleri de inceleme gereği duydum ama zor da olsa kararımı verdim. :) Ödüllü filmlerle ilgilenen ve filmlerde sadece aksiyon beklemeyenlere rahatlıkla önerebileceğim bir film. :)

Oscar için yabancı dil kategorisinde rekor sayıda film izlemeye devam ediyorum. İlk 9'dan en az 5-6 tanesini tutturmak hedef. Bu da Kelebeğin Rüyası dışındaki dördüncü film oldu. :) (İki tane daha sırada bekliyor, bir tanesinin de nete düşmesini bekliyorum. :)) Bu da Belçika'nın aday adayı filmiydi...

Filmin konusunu okumadan afişine bakarak, türleri arasında müzik olduğunu görerek eğlenceli, farklı bir aşk hikayesidir diye tahmin ediyordum ama beklediğimden çok daha farklı bir film çıktı.

İzlediğim belki de en ağır dram filmiydi. Fakat buna rağmen çok ağır olmayan hatta yer yer eğlenceli sayılabilecek bir dilde işlenmiş konu.

Açıkçası filmdeki yönetmenliği beğenmedim. Bu konuyla, bu senaryoyla çok daha akıcı, etkileyici bir film ortaya konabilirdi bana kalırsa.

Özellikle din, siyaset gibi konulara fazlaca bulaşmaları hoşuma gitmedi.

Filmin belki de en beğendiğim yönü içinde bulunan müzikler, şarkılardı. Film bittikten sonra hemen soundtrack albümünü bulup dinledim. Bir süre de dinlemeye devam ederim herhalde. :)

Oscar açısından bakacak olursam ilk dokuza girmesi çok yüksek ihtimal ama ilk beş belli olmaz. :)

Sonuç olarak acıklı, farklı, müzikli fakat yer yer sıkıcı bir filmdi.

Puanım: 6.5/10

(Müzikler için +0.5 daha verip 7'ye de tamamlayabilirdim. :))

Filmin ilk 30 dakikası komedi filmi gibiydi, espriler, kızlar filan :D

Ama sonra korku yeri başladı. Açıkcası pek korkmadım çünkü 4-5 yıl önce izlemiştim ve az da olsa olayları hatırlıyodum.

Film senaryo olarak pek iyi değildi bence ama sıkmadan izlettirdi kendini.

6/10

Bugün izledim sıcak sıcak yorumumu yapayım.:D

İlk filme göre çok daha iyi olacağını tahmin ediyordum ama beklediğimin üstünde çıktı.Süperdi bir kaç eksik dışında.:D

Kitaba uygun olsun diye aynı gidince filmin başları biraz sıkıcı olmuş.Müzikler acayip berbattı çok daha iyi olabilirdi bu görselliğe bu kadar az heyecanlandıran müzik kötüydü.Birde gece çekilen sahneler berbattı.Kim kim diye seçmeye uğraştığım vakitler olmuştu kötü çekimler vardı.

Ama herşeye rağmen çok iyi çok abartılacak bir film yapmışlar yine beğendim.:D

Puanım 8.7/10

konuyu okuyunca sonunda bu filmden bir cacık olmaz diye bitireceğini düşündüm, sonu sürpriz bitti... o kadar yerden yere vurduktan sonra çok iyi bir film diyerek bitirince filmin iyi tarafını merak ettim doğrusu:)

konuyu okuyunca sonunda bu filmden bir cacık olmaz diye bitireceğini düşündüm, sonu sürpriz bitti... o kadar yerden yere vurduktan sonra çok iyi bir film diyerek bitirince filmin iyi tarafını merak ettim doğrusu:)

:FKitaba göre kötü vizyondaki filmlere ve ilk filme göre iyi bir film diyelim.:D

bayağı açıklayıcı oldu :))

Cidden öyle.Kitabı bir okusan sen mümtedası olursun arkasında alacakaranlık serisinin yazarının bir yorumu vardı hatta yemek yerken masanın altında okuyordum diye o derece bağlayıcı ve akıcı ama film eksikti.Katnis kitaptaki katnis değildi .

Ama müthiş görsellik vardı.Güzel eli yüzü düzgün bir film çıkmış ortaya.:D

Adam Sandler'in başrolde yer aldığı bir film. Başrol oyuncusu iyi olunca filme olan ilgi de artıyor. Filmin senaryosunu da Adam Sandler'den. Hem başrol, hem de senaryo. İyi yani. Ailenizle izleyebileceğiniz iyi bir film. Çok yüksek tempoda güldürmese de, en azından tebessüm ettiriyor. Bazı yerlerde sesli güldüğüm oldu. Çocuklara iyi bir ders verildi. Sorunlar karşısında dimdik ayakta kalındı. İyiydi yani. Bazı yerleri var, çok zıt. "Bu nasıl olur" diye kendi kendinize sorduğunuz anlar olur.

Film, arşivimde yer alıyormuş ama izlememişim daha önce. İzledim ve pişman olmadım. İzlemenizi tavsiye ederim. Filmin bu yıl 2.'si çıkmıştı.

Filmin ilk 30 dakikası komedi filmi gibiydi, espriler, kızlar filan :D

Ama sonra korku yeri başladı. Açıkcası pek korkmadım çünkü 4-5 yıl önce izlemiştim ve az da olsa olayları hatırlıyodum.

Film senaryo olarak pek iyi değildi bence ama sıkmadan izlettirdi kendini.

6/10

Abi filmin 30 dakikasina bakabildim, sonrasi benim icin uygunsuz. Cok kötü :T:

Ilk 30 dakika icin 9.5/10, sonrasi icin bilemicem ama az öne sardirdim ve gördügüm sahneler cok kan kesiciydi.. :T