En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Fight Club (1999)

Film genel olarak cok güzeldi.David Fincher'in kendine özgü filmlerinden biri olmuş.Açıkçası filmin icerigini bilmedigim icin bol aksiyonlu olur diye tahmin ediyordum.Fakat bu konuda film beklentilerimi karşılayamadı.Filmin senaryosu,oyunculuğu ve kurgusu çok iyiydi.

Herkesin izlemesi gereken bir film kesinlikle.Ama bence IMDb'de ilk 10 bana göre abartı.Belki ilk 20 olabilir,ama ilk 10 bence olmamış. :)

Puanım: 9.1/10

Fight Club (1999)

Film genel olarak cok güzeldi.David Fincher'in kendine özgü filmlerinden biri olmuş.Açıkçası filmin icerigini bilmedigim icin bol aksiyonlu olur diye tahmin ediyordum.Fakat bu konuda film beklentilerimi karşılayamadı.Filmin senaryosu,oyunculuğu ve kurgusu çok iyiydi.

Herkesin izlemesi gereken bir film kesinlikle.Ama bence IMDb'de ilk 10 bana göre abartı.Belki ilk 20 olabilir,ama ilk 10 bence olmamış. :)

Puanım: 9.1/10

Bu sefer katılmıyorum, bence hakediyor ilk 10'u gayet doğal bir sıra. Hatta 7-8 de olabilir yeri. :)

Bu arada The Shawshank Redemption IMDb'de 1.000.000 oya ulaşan ilk film olmuş. @KK|Batman

attachment.php

Ekli dosyalar

• imdb.JPG
    imdb.JPG
    63 KB · Hit: 487
Bu sefer katılmıyorum, bence hakediyor ilk 10'u gayet doğal bir sıra. Hatta 7-8 de olabilir yeri. :)

Bende sana katılmıyorum. :D Evet filmde verilmis önemli mesajlar efsane yerler var ama benim beğendiğim o kadar klasik filmler var ki bu film onların yanına yaklaşamaz bence. :D Benim IMDb sıralamama göre bu film 13. sırada. :D

Bende sana katılmıyorum. :D Evet filmde verilmis önemli mesajlar efsane yerler var ama benim beğendiğim o kadar klasik filmler var ki bu film onların yanına yaklaşamaz bence. :D Benim IMDb sıralamama göre bu film 13. sırada. :D

Son derece orijinal bir konu, onlarca efsane replik, başarılı oyunculuklar, şok edici bir son...

Bence her şey vardı filmde hemen herkesin sevebileceği film. Listeyi düşünürken herkesin sevebileceği filmler olması önemli. Yoksa benim de Fight Club'dan çok sevdiğim ama ilk 30-40 içinde bile olmayan filmler var ama yani ilk 20, ilk 30 içindeki filmlere baktığımda sırası gayet normal. :)

Son derece orijinal bir konu, onlarca efsane replik, başarılı oyunculuklar, şok edici bir son...

Bence her şey vardı filmde hemen herkesin sevebileceği film. Listeyi düşünürken herkesin sevebileceği filmler olması önemli. Yoksa benim de Fight Club'dan çok sevdiğim ama ilk 30-40 içinde bile olmayan filmler var ama yani ilk 20, ilk 30 içindeki filmlere baktığımda sırası gayet normal. :)

Şok edici derken en sondaki cinsel organ resmini mi kast ettin? :D :D

Bir yana doğru söylediğin ortak zevk meselesi dediğin gibi. :D

Bu arada The Shawshank Redemption IMDb'de 1.000.000 oya ulaşan ilk film olmuş. @KK|Batman

attachment.php

Aaa ben bu filme puan vermeyi unutmuştum.Şimdi veriyim hemen. :D

Filmlere 9.9 vermek istiyom ama veremiyom.10'mu versem 9'mu versem karar veremiyom. :D

9.5 ve üstüne 10 vermen lazım mantıklı olan. :D

Evet öyle yapıyorum genelde. :D 10 puanı basıyom cogu zaman ama 9 verdiğimde oldu. :D

- - - Ekleme - - -

Bir seyi merak ediyorum Godfather'a kaç verdin? :D @OzaN
@berkann sende hemen Godfather'a düşük verme filmi bir kez daha izle. :D

attachment.php

Belliydi. :D en son baktığımda 933 binlerde dolaşıyordu.Godfather reyisi eski diye izlemiyorlar mıdır nedir. :( ama 1.ciliği hakeden filmlerden biri bişey diyemem. :D

Evet öyle yapıyorum genelde. :D 10 puanı basıyom cogu zaman ama 9 verdiğimde oldu. :D

- - - Ekleme - - -

Bir seyi merak ediyorum Godfather'a kaç verdin? :D @OzaN
@berkann sende hemen Godfather'a düşük verme filmi bir kez daha izle. :D

Ben daha hiç bir filme puan vermedim. :D :D

- - - Ekleme - - -

21 Grams

Filmin hikayesini çok beğenmeme rağmen bunu kurgusuyla berbat etmişlerdi bence. İzleyenin kafası karışsın istemişler. Çünkü hikaye hiç düz bir zamanda ilerlemiyordu. Araya geçmişten, gelecekten görüntüler koymuşlardı. Dolayısıyla hikaye ne kadar anlaşılabilir olsa da kurgu sayesinde anlayamıyordun. Kurgu çok gereksiz olmuş.

Oyunculuklar çok iyiydi gerçekten de. Suçlu adam ve Sean Penn güzel oynamışlardı.

Sondaki konuşma çok etkileyiciydi. Filmin her şeyi sonda gizli.

Puanım: 7.5/10

Milk

Aslında izlememin sebebi Benjamin Button karakteri ile Brad Pitt'in neden En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alamamasıydı. Sean Penn iyi oynamış ve hak etmiş. Ama Brad Pitt de alsaydı kimsenin itirazı olmazdı.

Filmin hikayesi, kurgusu filan güzel sayılırdı ama fazla işleniş bir konu. Tabi hiç bir zaman eşcinseller üzerinden işlendiğini görmedim. Film aslında biyografi filmi. Ama ben siyasi hikayeleri pek sevmediğim için bayağı sıkıldım film boyunca.

Bir de film Oscar'da En İyi Orjinal Senaryo ödülünü kazanmış. Bence ortada orjinal bir senaryo yoktu. Bir de birinin hayatından esinlenilen ya da direk onu anlatan bir filmin En İyi Uyarlama Senaryo dalında yarışması gerekirdi bana göre.

Puanım: 7.5/10

Gran Torino (2008)

Filme değinmeden önce Eastwood'a bir parantez açmak istiyorum.Adam 78 yasında yasına bakmadan yaptığı islere baktım ve hayran kaldım.Aynı sene içerisinde 2 filmin hem yonetmeni hem yapımcısı hem 1 filmin müzisyeni hemde filmlerin birinde başrol oynuyor.Hemde bu kadar zor bir rolü kaldırıyor.Vallahi bravo 78 yaşınnda bu kadar hırs bu adamın eli öpülür. :)

Filme gelecek olursak güzel bir filmdi.Eastwood farkını ortaya koymus ve yine çok güzel bir filme imzasını atmış.Neredeyse hiç sıkılmadan izledim.Filmin kurgusu ve oyunculukları çok iyiydi.Özellikle Eastwood'un performansı.Herkesin izlemesi gereken bir film kaçırmayın derim. :)

Puanım: 8.9/10

Gran Torino (2008)

Filme değinmeden önce Eastwood'a bir parantez açmak istiyorum.Adam 78 yasında yasına bakmadan yaptığı islere baktım ve hayran kaldım.Aynı sene içerisinde 2 filmin hem yonetmeni hem yapımcısı hem 1 filmin müzisyeni hemde filmlerin birinde başrol oynuyor.Hemde bu kadar zor bir rolü kaldırıyor.Vallahi bravo 78 yaşınnda bu kadar hırs bu adamın eli öpülür. :)

Filme gelecek olursak güzel bir filmdi.Eastwood farkını ortaya koymus ve yine çok güzel bir filme imzasını atmış.Neredeyse hiç sıkılmadan izledim.Filmin kurgusu ve oyunculukları çok iyiydi.Özellikle Eastwood'un performansı.Herkesin izlemesi gereken bir film kaçırmayın derim. :)

Puanım: 8.9/10

Clint Eastwood gerçekten sinema dünyasının başına gelen en iyi şeylerden biri. 83 yaşına geldi ve bugüne kadar hep üretmeye devam etti. İyi oyuncuların iyi yönetmen olması aslında çok da sık rastlanan bir durum değildir. Buna karşın Eastwood bunu çok iyi başardı. 70'inden sonra bile pek çok kaliteli filme imza attı. Pek çok oyuncuya Oscar adaylığı kazandırdı.

Bu filmi de en sevdiğim filmlerinden biri. Keşke Akademi bir güzellik yapsaydı da hiç alamadığı en iyi oyuncu oscarını alsaydı bu filmle. Sanırım kimse itiraz etmezdi. :)