En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Rıhtımlar Üzerinde (1954)

Daha önce hiç 60'lı yılların altında bir film izlememiştim.Gerçi başrolde Marlon Brando olmasa büyük ihtimal yine izlemezdim. :D
Normalde renksiz film izlemeyi sevmem.Fakat Marlon Brando'nun ilk oscarını aldığı filmdeki performansını çok merak etmiştim ve en sonunda filmi izledim.Üstünden neredeyse 60 yıl geçmiş yılların eskitemediği sayılı filmlerden biri bana göre.

Marlon Brando Terry Malloy rolünün hakkını fazlasıyla vermiş ve ortaya mükemmel bir film çıkmış.O zamanın şartlarına göre bu kadar iyi film çıkması şaşırtıcı.Açıkçası şuana kadar izlediğim en iyi 10 film arasına rahatlıkla girdi bu film.Özellikle bu filmi izlemeden ölmeyin derim ben. :D

Puanım:10/10

Son düzenleme:
Der Untergang (2004)

İçinde Hitler olan filmleri genellikle sevmişimdir. Bu konuda çok da fazla film izledim ama Hitler'in en iyi canlandırıldığı film bu olmuş. Hitler'in son dönemlerini Almanların gözünden iyi bir şekilde anlatmış. Tarihi bilgi açısından da İkinci Dünya Savaşıyla ilgili özellikle Almanların tarafını daha iyi görmüş oldum.

Hitler'i canlandıran oyuncu gerçekten harikaydı.

Filmde yine savaşın içleri acıtan yüzü pek çok kez yüze çarpılmış. Son kısımları filmin geneline nazaran daha durgun ve yer yer sıkıcıydı.

Puanım: 8.5/10

@KK|Batman izlemediysen ilgini çekebilir bu film. :):)

Der Untergang (2004)

İçinde Hitler olan filmleri genellikle sevmişimdir. Bu konuda çok da fazla film izledim ama Hitler'in en iyi canlandırıldığı film bu olmuş. Hitler'in son dönemlerini Almanların gözünden iyi bir şekilde anlatmış. Tarihi bilgi açısından da İkinci Dünya Savaşıyla ilgili özellikle Almanların tarafını daha iyi görmüş oldum.

Hitler'i canlandıran oyuncu gerçekten harikaydı.

Filmde yine savaşın içleri acıtan yüzü pek çok kez yüze çarpılmış. Son kısımları filmin geneline nazaran daha durgun ve yer yer sıkıcıydı.

Puanım: 8.5/10

@KK|Batman izlemediysen ilgini çekebilir bu film. :):)

Kaçırır mıyım sence böyle bir filmi? :D

Moderatörün son düzenlenenleri:
Rıhtımlar Üzerinde (1954)

Daha önce hiç 60'lı yılların altında bir film izlememiştim.Gerçi başrolde Marlon Brando olmasa büyük ihtimal yine izlemezdim. :D
Normalde renksiz film izlemeyi sevmem.Fakat Marlon Brando'nun ilk oscarını aldığı filmdeki performansını çok merak etmiştim ve en sonunda filmi izledim.Üstünden neredeyse 60 yıl geçmiş yılların eskitemediği sayılı filmlerden biri bana göre.

Marlon Brando Terry Malloy rolünün hakkını fazlasıyla vermiş ve ortaya mükemmel bir film çıkmış.O zamanın şartlarına göre bu kadar iyi film çıkması şaşırtıcı.Açıkçası şuana kadar izlediğim en iyi 10 film arasına rahatlıkla girdi bu film.Özellikle bu filmi izlemeden ölmeyin derim ben. :D

Puanım:10/10
Eski filmler iyidir. Neredeyse hepsini sevmişimdir izlediğim çok eski filmlerin. Ama 1954 aşırı eski sayılmaz. Benim rekorum 1921 :D (The Kid)

Bu filmi izlemedim ama en geç 1-2 yıl içinde izlerim diye tahmin ediyorum. :):)

Eski filmler iyidir. Neredeyse hepsini sevmişimdir izlediğim çok eski filmlerin. Ama 1954 aşırı eski sayılmaz. Benim rekorum 1921 :D (The Kid)

Bu filmi izlemedim ama en geç 1-2 yıl içinde izlerim diye tahmin ediyorum. :):)

Aslında dediğin gibi aşırı eski bir film değil ama yinede 60 sane var. :D Benden kaynaklı bir şey mi bilmiyorum ama 1960 öncesi bir film ne kadar iyi olursa olsun izleyesim gelmiyor bir üşengeçlik oluyor. :D

Benim rekorum şimdilik bu daha da aşağı inmeyi düşünmüyorum. :D

Bu arada bravo 1921 yapımı film izlemek zor iş seste yok sanırsam. :D

Aslında dediğin gibi aşırı eski bir film değil ama yinede 60 sane var. :D Benden kaynaklı bir şey mi bilmiyorum ama 1960 öncesi bir film ne kadar iyi olursa olsun izleyesim gelmiyor bir üşengeçlik oluyor. :D

Benim rekorum şimdilik bu daha da aşağı inmeyi düşünmüyorum. :D

Bu arada bravo 1921 yapımı film izlemek zor iş seste yok sanırsam. :D

Evet ses yok, konuşma yok yani. :) 1920-1940 arası Charlie Chaplin ve 1950-1970 arası Alfred Hitchcock filmlerinden izlemeni tavsiye ederim pişman olmazsın kolay kolay. :):)

Evet ses yok, konuşma yok yani. :) 1920-1940 arası Charlie Chaplin ve 1950-1970 arası Alfred Hitchcock filmlerinden izlemeni tavsiye ederim pişman olmazsın kolay kolay. :):)

Zaten Hitchcock'un North by Northwest filmi var kafamda en yakın zamanda izlicem. :)

Sherlock Holmes

Filmi son sahnesinden önce beğenmemiştim. Taa ki Holmes olayları açıklığa kavuşturan o konuşmayı yapana kadar. Gerçekten de filmin kurgusu çok iyiydi. Son ana kadar merak ettirdi. (İdam edilip neden ölmediği filan.) Yoksa filmin illuminatiyi(?) öven, gereksiz bir film olduğunu düşünecektim. :)

Holmes'un zeka ile önceden yapacağı şeyleri tasarlaması hoştu. Filmin en önemli özelliğiydi bu.

Ama yine de filmin başlarında çok sıkıldığımı belirtmek istiyorum.

Puanım: 7.8/10

Güzel ve Çirkin filmi yok mu ? :D
Guzel-Ve-Cirkin-1.jpg

(Kıvırmada üstüme yoktur) :D