Ziynet Sali ~ No 6 (2015) Albüm Kapağı ve Şarkı Listesi

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Türk pop müziğin sevilen isimlerinden biri olan Ziynet Sali, yepyeni albümü 'No 6' ile sevenlerine merhaba dedi. Sevilen sanatçıya, Türk pop müziğin söz yazarı ve besteci kimlikli sanatçısı SILA'dan ise büyük destek geldi.

Albümde toplam 10 şarkı yer alıyor ve bu şarkıların 8 tanesi Sıla imzası taşırken, 2 tanesi Mete Özgencil imzası taşıyor. Albüm prodüktörlüğünü ise Sıla üstlendi.

Albümle ilgili genel yorum ve şarkılarla ilgili yorumlarınızı bu başlık altında paylaşabilirsiniz...

Albüm kapağı ve şarkılarını aşağıda görebilirsiniz..

j4rY00I.jpg

@OzaN @yatutarsa @Bully @vadikızı @EFE UYSAL @tolgab @mrt-06 @dizi kolik @Çiğdem- @Arslan Bey @Yiğitt @Aserat

Son düzenleme:

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Tek tek yorumlayayım şimdilik el verdiğince...

Dağınık Yatak : Sıla ile tanıdım bu şarkıyı ve zaten çok çok sevdiğim bir Sıla şarkısıydı. Ziynet Sali'de gayet istediğim performansta sergilemiş şarkıyı. 10/10

Belli : Olmuş olan belli, ölmüş ölen belli kısmı çok iyi gerçekten. Şarkının soundu çok iyi ama biraz daha güzelleştirilebilirdi belki. İlk dinlemeyle aldığım etkiye bakarak puanım 10/7

Çeyrek Gönül : Şarkının sözleri Sıla'ya ait midir bilemem ama müziğin girişinden tutun sonuna kadar Sıla etkisini aldım hemen muhtemelen o yazmıştır. :D Şarkı albümün en iddialı slowlarından biri ve eylül'e doğru güzel bir klip gelecektir. Buram buram Sıla kokuyor şarkı zaten. Puanım 10/10

Diken : Fena bir şarkı değil bence zamanla dinlene dinlene sevilebilir diye düşünüyorum ben. İlk dinlemeyle puanım 10/8

Mevsimsizim : Albüm prodüktörlüğünü Sıla üstlenmişse albümün en iyi çıkışını o çok iyi bilir böyle bir potansiyele sahip hatunum çünkü :A Çok iyi bir çıkış parçası olmuş. Puanım 10/10

Kırk Yılda Bir : Biraz tekdüze bir şarkı gibi geldi ilk dinlemeyle ama zamanla etkisini alabileceğim bir şarkı havası da vermiyor değil ancak ilk izlenim 10/6

Bi Büyük Devirdik : Bence biraz daha hareketli olmalıydı şarkı çok ağır slow formatı bu şarkıyı bozmuş gibi geldi bana ama şarkının sözler zaten güzel ona lafım yok. Bu şarkıdan umudum büyüktü bir Saki çıkardı diyordum ama onun yanından geçebilecek gibi değil ama zamana bağlı etkisini sonra verir mi bilmem. Bence şuan için albümün en zayıf halkası gibi göründü gözüme puanım 10/5

Geldim Oyununa : Şarkının girişinde Sıla'nın sesini duydum gibi hissettim o sanırım çok hızlı geçiyor ama :A Şarkı bilemedim ya bence Sıla'ya daha çok yakışırdı gibi nakaratı güzel beğendim sevilebilir zamanla 10/6

Başrol : Şarkının müziği hoşuma gitti, Ziynet'in söyleyişi de hoşuma gitti. Nakaratta güzel olmuş sevilecek zamanında bence puanım 10/8

Adeta Müebbet : Şarkı güzel seslendirilmiş ama biraz yavan kalmış gibi birkaç kere dinlemem gerekecek. Puanım 10/5

Genel olarak slow ağırlıklı güzel bir albüm olmuş. Dinlenilebilir güzel şarkılar var her şeyden önce kaliteli bir havası var şarkıların. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Şarkıları ilk mesaja ekledim @Çiğdem- @yatutarsa dinlemek isterseniz. :)
hepsini dinledim tek tek 12 şarkıdan 5 tanesini beğendim çıkış parçasında müzik sözlerden daha ön pilanda ve sözleri çok karışık geldi bana pek beğenemedim ayy neyse kısaca şu 5 parçasını beğendim bu albümden şarkı alıcaksam eğer pc deki ve telefondakı şarkı listeme
şu 5 parçayı alırım :Z:Z:Z

dağınık yatak
belli
başrol
çeyrek gönül
diken

aa bu arada adım leyla şarkısını yorum yapmamışsın :F:F:F

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
hepsini dinledim tek tek 12 şarkıdan 5 tanesini beğendim çıkış parçasında müzik sözlerden daha ön pilanda ve sözleri çok karışık geldi bana pek beğenemedim ayy neyse kısaca şu 5 parçasını beğendim bu albümden şarkı alıcaksam eğer pc deki ve telefondakı şarkı listeme

dağınık yatak
belli
başrol
çeyrek gönül
diken

O geçtiğimiz albümde vardı ondan yorumlamadım. Çeyrek Gönül ve Dağınık Yatak şarkılarını beğenmişsin müzik zevkin var biraz da olsa :A

dağınık yatak
belli
başrol
çeyrek gönül
diken

O geçtiğimiz albümde vardı ondan yorumlamadım. Çeyrek Gönül ve Dağınık Yatak şarkılarını beğenmişsin müzik zevkin var biraz da olsa :A

@yatutarsa @OzaN Çeyrek Gönül şarkısını nasıl buldunuz ben çok beğendim :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

dağınık yatak albümün en iyi şarkısıydı ayoll bence yani:F:F:F

çeyrek gönülde yani sevdiğim slow tarzlarındandı nakaratı vurgulu sözleride gayet iyi bence :-):-):-)

ayyy unutmadan küçük bir not düşeyim ben herzaman zevklyimdir beee
:A:A:A

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
dağınık yatak albümün en iyi şarkısıydı ayoll bence yani:F:F:F

çeyrek gönülde yani sevdiğim slow tarzlarındandı nakaratı vurgulu sözleride gayet iyi bence :-):-):-)

ayyy unutmadan küçük bir not düşeyim ben herzaman zevklyimdir beee
:A:A:A
Dağınık Yatak şarkısının gerçekten derin bir anlamı var ne diyor bak ya şu sözler nasıl kaleme dökülür Sıla yapıyor bunu işte.

Dönüşünde gözüm yok, benim aklım gidişinde
Yok sattı hatıralar senin eksikliğinde
Sahipsiz kaldı varmadı yüreğim ele öyle
Büyük aşk düşün yattı kapı önlerinde.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Pek dinleme fırsatım olmadı, iyi gibi ama birkaç kere daha dinlemem gerek. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Dağınık Yatak şarkısının gerçekten derin bir anlamı var ne diyor bak ya şu sözler nasıl kaleme dökülür Sıla yapıyor bunu işte.

Dönüşünde gözüm yok, benim aklım gidişinde
Yok sattı hatıralar senin eksikliğinde
Sahipsiz kaldı varmadı yüreğim ele öyle
Büyük aşk düşün yattı kapı önlerinde.
ahhh evet bu sözleri bencede harika sılanın o yönden hakkını yemiyeyim
:F:F:F

özellikle dönüşünde gözüm yok benim aklım gidişinde sözü çok akıllıca yazılmış bir söz çok derin manaları var anlayana :A:A:A

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
ahhh evet bu sözleri bencede harika sılanın o yönden hakkını yemiyeyim
:F:F:F

özellikle dönüşünde gözüm yok benim aklım gidişinde sözü çok akıllıca yazılmış bir söz çok derin manaları var anlayana :A:A:A
Seninle anlaşacağız gibi duruyor al bir de Sılamdan dinle de daha büyük duygu al :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Seninle anlaşacağız gibi duruyor al bir de Sılamdan dinle de daha büyük duygu al :A

ayy sanada yüz vermeye gelmiyor beee :F:F:F

bu kadın ses olarakta sılayı çok kopyalamaya çalışmış ama ikisindende dinledim şarkıyı fark şu sılanın sesi daha kalın zynet nekadar sılayı kopyalamaya çalışsada sesi ince kaçıyor :F:F:F
sılanın söylediği daha iyi olmuş oyüzden yanı o şarkıya kalın ses daha iyi gitmiş bence zynet in sesi biraz cırlak kaçıyor :F:F:F

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
ayy sanada yüz vermeye gelmiyor beee :F:F:F

bu kadın ses olarakta sılayı çok kopyalamaya çalışmış ama ikisindende dinledim şarkıyı fark şu sılanın sesi daha kalın zynet nekadar sılayı kopyalamaya çalışsada sesi ince kaçıyor :F:F:F
sılanın söylediği daha iyi olmuş oyüzden yanı o şarkıya kalın ses daha iyi gitmiş bence zynet in sesi biraz cırlak kaçıyor :F:F:F
Sana kısmetse Sılacığımı sevdireceğim. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Nasıl bir kafa var sende güzel güzel demiş adam ne desin kötü kötü mü desin :A Şarkı güzel ki güzel demiş :D
ayy şarkı güzel bende beğendim ona birşey diyen yok :F:F:F

ayyy sılayı sevdirmek için önünde çok iyi bir all star fırsatı var 1.sezon pek sevdirememiştin çünkü all starda 2. bir şansın daha oldu bakalım bu sefer sevebilicekmiyiz ama albümünü dinlemiş olmamda şimdirik bence bir umut verici olay diyebiliriz bence :F:F:F

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Tek tek yorumlayayım şimdilik el verdiğince...

Dağınık Yatak : Sıla ile tanıdım bu şarkıyı ve zaten çok çok sevdiğim bir Sıla şarkısıydı. Ziynet Sali'de gayet istediğim performansta sergilemiş şarkıyı. 10/10

Belli : Olmuş olan belli, ölmüş ölen belli kısmı çok iyi gerçekten. Şarkının soundu çok iyi ama biraz daha güzelleştirilebilirdi belki. İlk dinlemeyle aldığım etkiye bakarak puanım 10/7

Çeyrek Gönül : Şarkının sözleri Sıla'ya ait midir bilemem ama müziğin girişinden tutun sonuna kadar Sıla etkisini aldım hemen muhtemelen o yazmıştır. :D Şarkı albümün en iddialı slowlarından biri ve eylül'e doğru güzel bir klip gelecektir. Buram buram Sıla kokuyor şarkı zaten. Puanım 10/10

Diken : Fena bir şarkı değil bence zamanla dinlene dinlene sevilebilir diye düşünüyorum ben. İlk dinlemeyle puanım 10/8

Mevsimsizim : Albüm prodüktörlüğünü Sıla üstlenmişse albümün en iyi çıkışını o çok iyi bilir böyle bir potansiyele sahip hatunum çünkü :A Çok iyi bir çıkış parçası olmuş. Puanım 10/10

Kırk Yılda Bir : Biraz tekdüze bir şarkı gibi geldi ilk dinlemeyle ama zamanla etkisini alabileceğim bir şarkı havası da vermiyor değil ancak ilk izlenim 10/6

Bi Büyük Devirdik : Bence biraz daha hareketli olmalıydı şarkı çok ağır slow formatı bu şarkıyı bozmuş gibi geldi bana ama şarkının sözler zaten güzel ona lafım yok. Bu şarkıdan umudum büyüktü bir Saki çıkardı diyordum ama onun yanından geçebilecek gibi değil ama zamana bağlı etkisini sonra verir mi bilmem. Bence şuan için albümün en zayıf halkası gibi göründü gözüme puanım 10/5

Geldim Oyununa : Şarkının girişinde Sıla'nın sesini duydum gibi hissettim o sanırım çok hızlı geçiyor ama :A Şarkı bilemedim ya bence Sıla'ya daha çok yakışırdı gibi nakaratı güzel beğendim sevilebilir zamanla 10/6

Başrol : Şarkının müziği hoşuma gitti, Ziynet'in söyleyişi de hoşuma gitti. Nakaratta güzel olmuş sevilecek zamanında bence puanım 10/8

Adeta Müebbet : Şarkı güzel seslendirilmiş ama biraz yavan kalmış gibi birkaç kere dinlemem gerekecek. Puanım 10/5

Genel olarak slow ağırlıklı güzel bir albüm olmuş. Dinlenilebilir güzel şarkılar var her şeyden önce kaliteli bir havası var şarkıların. :)
Bu yorumların bir kısmını yuttum ve Başrol, Kırk Yılda Bir ve Belli şarkıları özellikle 10 puana yükseldiler listemde. :D