Yaşam Yazken Kışı, Kışken Yazı Özlemek

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Çok ilginç bir gerçektir ve her yıl başıma gelir. Kendimi koyu bir kış fanatiği olarak bilirim, sürekli havanın kapalı ve karanlık olmasını isterim. Özellikle yazın o bunaltıcı aylarında Yaz mevsimine etmediğim hakaret kalmaz, bir an önce kışın gelmesini isterim. 2014 ün Ramazan Bayramındaki o felaket sıcaklık sırasında kış mevsiminin geleceğine inanmıyordum, o derece uzak ve tatlı geliyordu.

Ancak yaz bitti, sonbahar pek etki etmeden kışa geçtik. Zaman geçti, devran döndü. Ve şimdi de yaz mevsiminin rahatlığını arar olduk.

Eminim ki yaz gelince de kışı arar olacağım. Bu çark hep dönmeye devam edecek hayat boyunca. İnsanoğlunun değişmez özelliği, ruh halinin sürekli değişken olmasıdır. :) :)

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
aynen öyle oluyor insanoğlu ne istediğini kendisi de bilmez :D
ama kış aylarını severim her zaman yazı hiç sevmemişimdir

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,942
Puanı
1,061
Gerçekten de çok ilginç bir durum, ama genellikle yazı daha fazla özlüyorum nedense. Kışı özlediğim de oluyor, ama çok değil. :X

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Benim için geçerli olmayan durum. Yazı hiç özlemem. Sıcağı sevmem. Her zaman soğuk olsun, buz gibi olsun vesselam.

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Valla açıkçası ben de sonbaharı ve kışı daha çok sevenlerdenim, hatta yaz saati uygulamasından da hazzetmem o yüzden, hava dediğin erken kararır. :D

Bulutlu ve yağmurlu havayı da çok severim mesela ve nedense bu da çoğu insana anormal gelir, bence gayet normal ama.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Normal bir durum. Her mevsimin ayrı bir güzelliği var çünkü. Aslında özlediğimiz mevsimin kendisinden çok o güzellikler. Bir de şu var çoğu insan değişimi sever. Hep yaz olsa veya hep kış olsa hayat sıkıcı olurdu. Kışın kıymetini anlamak için yazın sıcaklığını yaşamak gerekiyor. Yazın kıymetini anlamak için de .... (buraya iyi bir örnek gelmesi geliyordu ama bulamadım. Galiba kış daha güzel ya. :):))

Yaz gecelerinin harikalığı kışta yok. Yazı özleme sebebim de tamamen o sanırım. Bir de dışarı çıkarken mont, bot vb dertlerinin olmaması.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Game of Thrones evreninde yaşaması çok daha zor olan bir durum.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Yok arkadaş özler gibi de değilim bildiğiniz özledim, hayatımdaki en kötü kışlardan biri bu mevsim. Zaten doğru düzgün kar yağmıyor. Bir portakal ile mandalinası bir de dışarı çıkarken gardrop gibi giyinip çıkmak kışın artı yanı o kadar. Yazın bunaltıcı nem sıcakları daha beter belki fakat kış soğuğu ve psikolojisi de hoş değil. Ciddi ciddi yazı özledim. :(

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Madem kışı yaşayacaksak kar yağsın sürekli. Kar tutsun yani İstanbul'da. :F Eee doğru düzgün yağmayınca yağsa bile tutmayınca ne anladım kıştan. :)

O yüzden yaz favorim her zaman. :)

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Cehennem sıcakları gelmiş durumda, daha şimdiden hava böyleyse 1-2 ay sonra vay halimize! Yok arkadaş, ben kış insanıymışım. Tamam, kış belki pahalı ve bize göre değil ama yine de kışın tadı bir başka be. Tek başına portakalı yeter, gökten yağan beyaz rahmeti yeter, gardrop gibi giyinip yüzümüzü gözümüze dek atkı ile örttüğümüz zevkli anları yeter. Üfleyince çıkan o beyaz dumanı yeter...

Off ulan of ben de özledim... :(

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bugün sabah arkadaşlarla yürüyüş sonrası eve gidiyorduk, üzerimde de ince mont var. Arkadaşlarda da öyle, zaten üç kişiyiz. Arkadaş ''Bu ne sıcak ya'' deyince direk bu başlık aklıma geldi, kalbim temiz konu uplanmış. :A Bende biz Türklerde soğuk olunca yaz gelsin diyoruz, sıcak olunca kış gelsin diyoruz dedim. :D

Ay anlatamadım, anladınız işte. :A