FOX Wayward Pines - Mini Dizi Yorumları

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x3
Şu şerif öldü resmen içimde kelebekler uçuşuyor şuan :F Son sahnelerde neredeyse ekranı yumruklayacaktım öyle sinir oldum herife. Neyse ki Kate başkan yetişti :Z
9/10
@sürgünüm @Danger UA! @OzaN @destere

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

Bölümün büyük kısmında sıkıldım doğrusu ama sonları harikaydı. Dizinin konusu çok iyi, işleyişteki sıkıntılar da giderilirse ilerleyen bölümlerde tadından yenmez. :)

Kadın ölmeseydi iyiydi. :(

Bu halkı bu kadar bağlayan şey nedir ilginç. Korkudan yapıyor deseler pek öyle bir halleri de yok. :)

7+ /10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

Resurrection'un yapımcıları dizi nasıl yapılırmış görsünler. Terrence Howard'ı bugün 3 bölüm peş peşe Empire'da izlemiştim, bu dizide de tekrar izleyince anladım ki adam oyuncunun kralı. Matt Dillon'un oyunculuğuna da diyecek laf yok. Son zamanlarda izlediğim en güzel dizi diyebilirim. :)

İlk şoku ben Burke ve Beverly'in Kate'nin evinde yemeğe gittiklerinde yaşadım. Kate'nin kocasının hiçbir şeyden haberi yok sanıyordum. Yemek bittikten sonra kaçacaklar dediklerinde resmen şok yaşadım. :eek:

Beverly'in 6 yaşında kızı varmış, şerif tarafından vahşice boğazı kesilerek öldürülmesine üzüldüm. :(

Halkın arasından da şeriften korkanlar vardı, hepsi desteklemiyordu. Bir iki kadının gözünden anlaşılıyordu.
8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

Giderek heyecanlı ve fantastik havasına bürünmeye başladı. :)

Ailesini bulması veya ailesinin onu bulması iyi mi oldu kötü mü emin değilim.

Bence Burke'nin karısı ve oğlu kasabaya gelmeyeydi iyiydi. Adamın kendisi kurtulamıyor, yanındaki iki kişiyle birlikte nasıl kurtulacak. Hem bundan sonra aileside tehdit altında olacağı için kendisinden istenileni en azından bir süre yapmak zorunda kalacak.

@yatutarsa Kate değil Sheriff'e arabayla Ben çarptı, Burke'de daha sonra silahla kendisini öldürdü. Kate nereye yetişti anlamadım. (b)

Sheriff'in, Theresa evdeyken elini kolunu sallayıp eve girmesi ve dolaptan dondurmaları götürmesi pes dedirtmişti. Bölümün sonunda da ölmesi sürpriz olmadı. Empire'da oynadığı için iki diziyi bir arada götüremezdi.

Son sahnedeki duyduğumuz ses, yaratık sesi olmalı. Daha da sittin sene çıkamazlar kasabadan. :)
8.5/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x3

Giderek heyecanlı ve fantastik havasına bürünmeye başladı. :)

Ailesini bulması veya ailesinin onu bulması iyi mi oldu kötü mü emin değilim.

Bence Burke'nin karısı ve oğlu kasabaya gelmeyeydi iyiydi. Adamın kendisi kurtulamıyor, yanındaki iki kişiyle birlikte nasıl kurtulacak. Hem bundan sonra aileside tehdit altında olacağı için kendisinden istenileni en azından bir süre yapmak zorunda kalacak.

@yatutarsa Kate değil Sheriff'e arabayla Ben çarptı, Burke'de daha sonra silahla kendisini öldürdü. Kate nereye yetişti anlamadım. (b)

Sheriff'in, Theresa evdeyken elini kolunu sallayıp eve girmesi ve dolaptan dondurmaları götürmesi pes dedirtmişti. Bölümün sonunda da ölmesi sürpriz olmadı. Empire'da oynadığı için iki diziyi bir arada götüremezdi.

Son sahnedeki duyduğumuz ses, yaratık sesi olmalı. Daha da sittin sene çıkamazlar kasabadan. :)
8.5/10
Ben mi çarptı :eek: yanlış görmüşüm demek ben :F

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x3

İlk iki bölüm kadar beğenmedim ama yine de sevdim.

Ethan'ın gizlice gittiği yer çok ilginç bir yerdi. Sanırım Wayward Pines'a oradan giriliyor. Karısının arabası da oradaydı.

Şerifi oynayan Terrence Howard bence de süper oynuyor. Sevmediğim bir karakterdi ama erken ölmesine üzüldüm.

8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

Önceki bölümlerin gerisindeydi ama gizem ve meraklandırmaya devam ediyor. :)

The Newsroom dizisindeki sarışın kevaşe burada da karşımıza başkanın karısı öğretmen olarak çıktı. :)

Hemşire var birde sanırsın tüm kasaba kendisinin şerife her türlü talimatı veriyor. :)

Theresa kimseye iş başvurusu yapmadığı halde tehditle işe almaya çalışıyorlar. :)

Sondaki gözüken bu sefer kesin yaratık. :)
7.5/10

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B01

Sonunda izledim.Beklediğim diziler arasındaydı ama öyle ahım şahım giriş yapamadı.
ilk sahne bildiğin losttu[emoji23]
Bu yuzden dizi bitene kadar ben de aslında herşey komada olan bir halisinasyonu dedirttiyor.Beyin yıkama operasyonları filan gerçekleştirilen bir hastane.Bunu da Beverly'nin 99'da geldim buraya demesiyle az bucuk kestirebiliriz.

Ayrıca Empire'deki adamın rolünü hiç beğenmedim.Empire'daki rolü yılın rolü[emoji16]

Sınır çizilmeseydi keşke! İlk bölğmde görmeseydik yada? Labirent gibi biyer olup hiç cıkamasaydı.Ölmeyi yemedi kaçamadı dedim sonunda[emoji23]

Öyle böyle sıkıla bozula izledim 2 bölüme de sonra bakarım.

Evet en fazla 7'lik dizi.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x4

Diğer bölümlerin gerisindeydi. Sıkıldığım anlar fazlaydı.

Ethan şerif oldu. Bu hemşire kadının olayını anlamadım kasabada derin devlet kurmuş resmen. Şerife emir veriyor.

O son sahnedeki şey zombi miydi? :D

7/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
S01B01

Sonunda izledim.Beklediğim diziler arasındaydı ama öyle ahım şahım giriş yapamadı.
ilk sahne bildiğin losttu[emoji23]
Bu yuzden dizi bitene kadar ben de aslında herşey komada olan bir halisinasyonu dedirttiyor.Beyin yıkama operasyonları filan gerçekleştirilen bir hastane.Bunu da Beverly'nin 99'da geldim buraya demesiyle az bucuk kestirebiliriz.

Ayrıca Empire'deki adamın rolünü hiç beğenmedim.Empire'daki rolü yılın rolü[emoji16]

Sınır çizilmeseydi keşke! İlk bölğmde görmeseydik yada? Labirent gibi biyer olup hiç cıkamasaydı.Ölmeyi yemedi kaçamadı dedim sonunda[emoji23]

Öyle böyle sıkıla bozula izledim 2 bölüme de sonra bakarım.

Evet en fazla 7'lik dizi.
LOST'a benzeten tek ben değilmişim demek :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x5
Harika bir bölümdü. :)
Geçen bölüm sonunda görünen o şeyleri uzaylı gibi uçuk bir şey yerine evrimsel sürece bağlamaları daha realist olmuş, beyandım :D
İnsanoğlu yapay seçilim yoluyla vahşi kurtları evcil köpeklere evrimleştirmeyi başarmış eminim abby'lerin üstesinden de geliriz :D Gerçi abby'lerin evriminden bahsederken topu doğa ana'ya attılar. İki bin yıl gibi bir süre doğal seçilim ile bildiğimiz homo sapiens sapiens'i o abby'lere evrimleştirmek için çok çok kısa bir süre :D Neyse bu kadar kusur kadı kızında da olur diyelim :X
Ben okulda öğrendi, Ethan dışarı çıktı mecburen öğrendi bir tek anne kaldı ona da söylesinler bari. :D
9.5/10

@sürgünüm @OzaN @Danger UA!

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x5

Dizi bambaşka bir hal aldı resmen.

Ben bu kasabadakilere komplo yapıldığını düşünüyordum ama altından bambaşka bir neden çıktı.

Abby'leri insanın evrimine bağlamaları güzel. Tarihi de bağladılar böyle. Ama neden adadaki herkes 3 maymun oynuyor? Niye kimseye önceki hayatınızdan bahsetmeyin diyorlar. Birde ilk bölümlerde Ethan'ın gizli servisten arkadaşı da olaydan haberdardı. O adam ne alaka?

9/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x5

Bu bölümde de beni şaşırtan bir çok şey oldu, her bölümü ayrı bir keyifli. :)

Bir tabur askerle dağdaki anormalleri temizlemek lazım. :)

Kafamı kurcalayan şeyler var ama soru işaretlerini gidermek için beklemek gerekir. Her şeyi zamanla yerli yerine oturturlar ve makul bir sebep gösterirlerse bu dizi efsane olur. :)

İlk jenerasyon sahnesinden feci tırstım. Ben denen çocuk ise ailesine gerçeği gelecek bölümde anlatabilir. :)
9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3

İyi bölümdü, ilk iki bölümden daha iyiydi. Yer yer sıkıcılaşıyor ama gizem ögesini müthiş yerleştirmişler. Kolay kolay bırakılamayacak bir dizi. :)

Lost'a benzeten tek değilsin @yatutarsa. Ben de demiştim herhalde ilk bölüm mesajımda. :):)

Şerifin bu kadar erken ölmesini hiç beklemiyordum. Terrence Howard'ın muhteşem performansından mahrum kalacağız ama öldüğü an bir yağ erimesi yaşadığım da gerçek. :D

O açılan kapıdaki sesler acayip merak uyandırdı. Bölümün sonları komple çok iyiydi.

Yalnız Ethan'a baya kızdım. Senin ailen gelmiş sen gelir gelmez onları terk edip gidip lüzumsuz sohbetlere giriyorsun. Neyse. :)

8/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
1x6
Yine çok iyi bir bölümdü. :)
Flash back'ler renk kattı bölüme.
Önceki bölümlerde niye bu kadar katı kurallar var diyorduk ama kural olmadığı zaman daha çok insan kendini öldürmüş. Gerçekten çok zor olsa gerek böyle bir şeyi öğrenmek. Bazen bilmemek de güzeldir. :D
Kate'ler 7. bölümde coşacak gibi, hadi hayırlısı.
Gönüllerimiz First Generation ile.
9/10
@sürgünüm @OzaN @Danger UA! @Mr.At

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
1x6

Ben biraz sıkıldım bu bölüm ama dizinin gidişatı açısından önemli bir bölümdü.

Artık dizinin bu noktasından sonra gizem olmaz. Çoğu soruları cevapladılar. Bakalım Kate'ler ne yapacak.

Bana önceki bölümlerde bu kadar katı kural olması, bu olayların kimseye söylenmemesi saçma geliyordu ama adamın önceden verdiği örneklerle anlaşıldı.

Önceki şerifi de gördük bu bölüm. Onun da nasıl şerif olduğu anlaşıldı.

8/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x6

Beyin yakan cinsten, bu bölümde iyiydi. :)

(Dün gece tv'den izlemiştim, daha sonra bilgisayarı açıp yorum yapmaya üşendim)

Vay anasını sayın seyirciler, doktor gerçeği daha önce A grubundakilere açıklayınca intihar etmişler. :eek:

Ethan, Kate'nin kaçacığını öğrenirse, gerçeği söyleyecektir. :)

8/10