HBO True Detective 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Game of Thrones, The Sopranos, The Wire gibi unutulmaz dizilere ev sahipliği yapan HBO'nun son bombası True Detective geçtiğimiz akşam görücüye çıktı.

Dizi ilk bölümüyle eleştirmenlerin büyük beğenisini topladı ve IMDb kullanıcı oylamasında 9.5 puanla çok iddialı bir başlangıç yaptı.

Altın Küre ödüllü ve bu yıl Oscar'ın da favorisi aralarında görülen Matthew McConaughey'in başrolünde yer aldığı dizinin ilk sezonu 8 bölüm sürecek.

Diziyle ilgili bölüm yorumlarını bu başlık altından yapabilirsiniz...

76698e12c945ab39c5e946fca93b6b90.jpg

İlgilenme ihtimali olanlar:

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bakabilirim tatilde. İyi bir filme benziyor.

@OzaN bir bölüm kaç dakika? :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Oscar filmlerini bitirdikten sonra izleyebilirim, şu aşamada filmlere bile zor zaman buluyorum çünkü. :( 8 bölüm sıkıntı olmaz herhalde. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bakabilirim tatilde. İyi bir filme benziyor.

@OzaN bir bölüm kaç dakika? :)
60 yazıyor ama tam 60 mı yoksa reklamlarla mı 60 emin değilim. :)

Oscar filmlerini bitirdikten sonra izleyebilirim, şu aşamada filmlere bile zor zaman buluyorum çünkü. :( 8 bölüm sıkıntı olmaz herhalde. :D
Evet zaman sıkıntımız var ama sıkıştırmak lazım araya. 9.5 puan beni heyecanlandırdı uzun zamandır böyle bir başlangıç yapan dizi çıkmamıştı. :)

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Benimde zaman sıkıntım var. Ancak Oscarlardan sonra başlayabilirim.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Sezonun en merakla beklediğim dizisi. Şuan diziden caps gördüm biraz Hannibal'lıkta var gibi :X @berkann @OzaN
52d37b38618f5.png

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
izlemedim ama izleyeceğim bunu mutlaka , bölüm sayısı çok azmış niye az yaparlar anlamadım en az 16 bölüm olmalı?

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Dizinin ilk bölümü 2.3 milyon izleyici tarafından izlenmiş. 2010'daki Boardwalk Empire ilk bölümünden bu yana en çok izlenen dizi ilk bölümüymüş HBO'da...

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
ilk bölümünü izledim muhteşemdi başroldeki oyuncu süper oynuyor , ben bu yıl dizimi buldum diyebilirim. Matthew McConaughey ilk defa izliyorum diyebilirim oyunculuğu süper , HBO yu takdir etmek lazım beklentileri her zaman karşılıyor bizdede bir zaman gelecek böyle bir kanal çıkacak umarım..

dizi neden 8 bölüm keşke daha çok olsa diyoruz? ama her bölüm sinema tadında olunca 8 bölüm olmasını normal karşılıyorum, 8 bölüm her bölümü 50 şer dakikadan toplamda 7 saatlik dev bir sinema gösterisi izliyoruz o açıdan bölüm kısalığını dert etmeyeceğim her bölümün tadını çıkaracağım?

matthew u izleyince bizim nejat işler aklıma geldi bizde bu tarz senaryolar ve bu tarz yapımlar olsa üstesinden gelebilecek birkaç sanatçıdan biridir nejat işler, ama adamın kaderi kötü bizim gibi yanlış bir zamanda yanlış bir memlekette doğmuş çöp dizilerde oynaması için teklif götürülüyor vatandaşın psikolojisinin bozulması çok normal?

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dizinin ilk bölümünü bende izledim. Spoiler butnuna basayım da öyle anlatayım :X

Matthew denen adamı ben de beğendim. Özellikle günümüzdeki halini. Sigara içmeler filan oldukça doğal mı oynamiş yoksa tabiri caizse "cool" luk muş yapmiş :X Kısacası günümüzdeki karakterini giymiş. Geçmişteki 95 yılındaki dedektif hallerini pek sevmedim çünkü hala hazırda yeteneğini gösterecek bişey bulamadım. 95 yıllarında da Woody Harelson "biraz rolünü giymiş" diyelim de alınan olmasın:X

Dizi aslında çok yavaş ve karişik başladı. Hem günümüzü hemde geçmişi karmaşik bir şekilde harmanlayarak bizlere sunmuşlar. Cohle karakterini sorgularken arkada eski püskü monitörler var bizi 95'lerde sorgulanıyor havasında tutmuşlar. Ama ben yemedim:A(neden yemediğimi sorana söylerim:p) Dizinin sonunda zaten günümüze kadar uzandiğini anlıyoruz.

Dizi beklediğim gibi hem Hannibal'lık var hemde The Killing'lik. Hannibal'lık tarafı kişilerin ayinler/ritüeller yapılmış gibi öldürülmesi The killing tarafı ise tek bir kişi tarafından yapılmış (şimdilik) görünmesi.
Spoi içindeki kırmızı yer için şöyle diyebilirim; ilk haber düştüğünden beridir hep umutluydum, ve boşa da çıkmadı. Hem imdb hemde reyting olarak enfes rakamlarla hemde yorumlarla karşi karşiyayım:X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Dizinin ilk bölümünü bende izledim. Spoiler butnuna basayım da öyle anlatayım :X

Matthew denen adamı ben de beğendim. Özellikle günümüzdeki halini. Sigara içmeler filan oldukça doğal mı oynamiş yoksa tabiri caizse "cool" luk muş yapmiş :X Kısacası günümüzdeki karakterini giymiş. Geçmişteki 95 yılındaki dedektif hallerini pek sevmedim çünkü hala hazırda yeteneğini gösterecek bişey bulamadım. 95 yıllarında da Woody Harelson "biraz rolünü giymiş" diyelim de alınan olmasın:X

Dizi aslında çok yavaş ve karişik başladı. Hem günümüzü hemde geçmişi karmaşik bir şekilde harmanlayarak bizlere sunmuşlar. Cohle karakterini sorgularken arkada eski püskü monitörler var bizi 95'lerde sorgulanıyor havasında tutmuşlar. Ama ben yemedim:A(neden yemediğimi sorana söylerim:p) Dizinin sonunda zaten günümüze kadar uzandiğini anlıyoruz.

Dizi beklediğim gibi hem Hannibal'lık var hemde The Killing'lik. Hannibal'lık tarafı kişilerin ayinler/ritüeller yapılmış gibi öldürülmesi The killing tarafı ise tek bir kişi tarafından yapılmış (şimdilik) görünmesi.
Spoi içindeki kırmızı yer için şöyle diyebilirim; ilk haber düştüğünden beridir hep umutluydum, ve boşa da çıkmadı. Hem imdb hemde reyting olarak enfes rakamlarla hemde yorumlarla karşi karşiyayım:X

sor demişsin soruyorum ?:)

95 lerde sorgulanıyormuş havasına neden inanmadın ben inandım hatta 1945 dese o sahneye yine inanacağım o derece :))

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
sor demişsin soruyorum ?:)

95 lerde sorgulanıyormuş havasına neden inanmadın ben inandım hatta 1945 dese o sahneye yine inanacağım o derece :))

Şurdan fark ettim;
Sorgu sırasında fotograf makinesine gözüm takılmıştı :F
c3340078be31451a49675cb192dea573.jpg

ama şimdi diziyi açtim baktim ki
Dizinin ilk dakikasında tarihler yazılmış:X Ama alt yazı okumaktan eminim herkes kaçirmiştir. Zaten öyle pek belli olmuyor izlerken:confused:
05e071dfc05638d84bf76a9b73543ec1.jpg

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059