TRT Dijital'den İddialı Dizi: Yerli 'Top Gun' Geliyor!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,047
Puanı
1,061
600x338trt-dijital-platformlari-icin-calismalara-basladi.jpg

1 Ekim'de hizmete girmesi planlanan TRT Dijital yeni bir proje için hazırlıklara başladı.

'Mevlana', 'Ölmeden Önce', 'Hay Sultan', 'İbni Sina' gibi projeleri izleyicilerle buluşturmaya hazırlanan platform, seçkin pilotlardan oluşan özel bir filonun heyecanlı hikayesini konu alacak olan 'Hür' adlı dizi için de çalışmalara devam ediyor.

Yapımcılığını Es Film'in, senaristliğini İlker Arslan ve Barış Erdoğan'ın üstlendiği yapımın çekimlerine temmuz sonunda başlanması planlanıyor. TV yazarı Sina Koloğlu, Twitter hesabından diziyle ilgili son durumu paylaştı:
“Yerli Top Gun dizimiz de yavaş yavaş hayata geçiyor. Daha önce böyle bir çalışmanın olduğunu yazmıştım. TRT Dijital (Yakın zamanda hayata geçecek) için çekilecek. Senaryo İlker Arslan ve Barış Erdoğan tarafından yazılıyor. Dizinin adı #Hür olacak.

Şimdilik böyle biliniyor diyelim. Peki ne durumda? Yazım süreci tamamlanıyor. Es Yapım işi dizide 'iyi ve gerçekçi oyunculardan bir cast oluşturulacak' deniliyor. Deneme çekimleri başlamış. Konusu seçkin pilotlardan oluşan özel bir filonun, heyecanlı hikayesi.

Her bölüm farklı bir operasyonu konu alıyor. Düşmanın adı olmayacak ama izleyen, kim olduğunu hissedecek. Çekimlerin temmuz sonu, ağustos başı, başlaması bekleniyor.

Dizinin en önemli kısmı çekimler. 'Top Gun: Maverick bizim için önemli. Yeni teknikleri görmüş olacağız. 4,5 aydır dizinin teknik kısmı ile çalışmalar yapıyoruz' bilgisini aldım yapım cephesinden.”

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,909
Puanı
360
dizinin ismini hiç sevmedim. Onun dışında süresi kısayla bir şans verilebilir.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Ayy lütfen o 80ler filan havası olsun nolur :Z Yeni yeni şarkılar yapılsın filan offf :eek: Tabi ki gebeşten sallıyorum olmayacak böyle bişey:A

• Güldürdün
Reactions: Gizmen

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
63,206
Puanı
1,060
TRT dijitali kim ne yapsın çok gülünç geliyor bana. :F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dediklerin olsa bu platformda olmazdı zaten :D
Ancak şey gibi Anadolu Kartalları gibi olur:A O da kötü değildi gerçi. Yukarıda söyledğim zaten toz pembe hayaller ama Anadolu Kartalları da ayarında da olursa ok benim için:A TRTdigitalin suana kadar acıklanan en iyisi gibi :A (turk süperkahraman evreni hariç)

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,909
Puanı
360
Ancak şey gibi Anadolu Kartalları gibi olur:A O da kötü değildi gerçi. Yukarıda söyledğim zaten toz pembe hayaller ama Anadolu Kartalları da ayarında da olursa ok benim için:A TRTdigitalin suana kadar acıklanan en iyisi gibi :A (turk süperkahraman evreni hariç)
Anadolu Kartalları’nın yarısı kadar iyi olsa ben yine razıyım :D bana çok milliyetçilik ve propaganda kokan bir dizi gelecekmiş gibi geliyor :) Türk süper kahraman evreni de çıksa da izlesek onu çok merak ediyorum

• Beğendim
Reactions: Forumdash