Titanic / Titanik (1997) Film Bilgileri & Yorumları

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Bir başyapıta -1997'de ki filme klişe diyen bir arkadaşın film bilgisi üzerinde düşünürüm. @Danger UA!

Bir başyapıtı başyapıtla karşılaştırmak da ayrı bir yanlış ayrıyeten. :)

Zengin kız-fakir oğlan başlı başına bir klişe değil mi zaten? Zengin gıcık koca adayı? Bu film 14 dalda Oscar'a aday olmuş ve 11'ini kazanmış.Peki bu 14 adaylık arasında senaryo dalı var mı? Yok. Karşılaştırmaya gelirsek de arkadaş dünyanın en iyi filmi Titanic derse ben bir sinemasever olarak bundan gocunurum ve yaparım.Senin Titanic'ten iyi diyebileceğin bir başyapıt yok mu? Mutlaka vardır.

Film bilgisini sorgularken biraz dikkatli ol bence.Ben de film eleştirmeni değilim zaten burada kendimce yorum yapıyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Zengin kız-fakir oğlan başlı başına bir klişe değil mi zaten? Zengin gıcık koca adayı? Bu film 14 dalda Oscar'a aday olmuş ve 11'ini kazanmış.Peki bu 14 adaylık arasında senaryo dalı var mı? Yok. Karşılaştırmaya gelirsek de arkadaş dünyanın en iyi filmi Titanic derse ben bir sinemasever olarak bundan gocunurum ve yaparım.Senin Titanic'ten iyi diyebileceğin bir başyapıt yok mu? Mutlaka vardır.

Film bilgisini sorgularken biraz dikkatli ol bence.Ben de film eleştirmeni değilim zaten burada kendimce yorum yapıyorum.

En iyi film diye yorumu ben yapmadım zaten.

Onca ödül alıp, bir çok kesim tarafından başyatıp sayılanbir filmi klişe olmakla suçlayıp 9 gibi bir oran veriyorsun. Klişe bir filmin 9 olması zaten ayrı bir soru işareti.

Filmlerle ilgili olduğun için böyle bir yorum yaptım, derdim kimseyi aşağılamak değil ama o yorum da sıkıntı biraz.

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
En iyi film diye yorumu ben yapmadım zaten.

Onca ödül alıp, bir çok kesim tarafından başyatıp sayılanbir filmi klişe olmakla suçlayıp 9 gibi bir oran veriyorsun. Klişe bir filmin 9 olması zaten ayrı bir soru işareti.

Filmlerle ilgili olduğun için böyle bir yorum yaptım, derdim kimseyi aşağılamak değil ama o yorum da sıkıntı biraz.

Ben zaten en iyi sen dedin diye söylemedim onu.Başyapıtla başyapıt karşılaştırılmaz dedin ya ben karşılaştırma sebebimi söyledim.Peki klişeyse neden 9 verdim.Çünkü filmin anlatımı çok iyiydi.Destansı bir filmdi oyunculuğuyla,efektleriyle ve müzikleriyle.Filmin klişe olup olmaması da önemlidir ama bence bir filmi iyi yapın ne anlattığı değil ne kadar iyi anlattığı önemlidir. Cameron her filminde yaptığı gibi bu filmde de bunu iyi yaptığı için 9 verdim.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@OzaN'ınıda etkiletliyim de, yazmış oda.

Ben o şekilde yazılabildiğini sanmıyorum açıkcası. :D
Bence de yazılamıyor da istiyorsa yazsın ne diyelim. :D

@Danger UA! @kaan955 bence tartışmanız yersiz bence de klişe olan yerleri var Titanic'in fazlasıyla ama film yine de muhteşemdir. Bence 10'luk bir filmdir. Klişelerden yararlanmak o kadar da kötü bir şey değil. Sadece klişe olup üstüne bir şey katamıyorsa o zaman sıkıntı. :):)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461

@Danger UA! @kaan955 bence tartışmanız yersiz bence de klişe olan yerleri var Titanic'in fazlasıyla ama film yine de muhteşemdir. Bence 10'luk bir filmdir. Klişelerden yararlanmak o kadar da kötü bir şey değil. Sadece klişe olup üstüne bir şey katamıyorsa o zaman sıkıntı. :):)
Sene 97 filminin şartlarına göre düşünmek lazım bence, hem klişe diyip yargılayıp godfather ne ozaman geldi olay, ben o kısma kızdım açıkcası, çünkü çok küçük düşürücü bir sınıflandırma oldu.

Ayrıyeten ortada ki olay zengin fakir olayı değildi, olayı bize nasıl verdikleriydi. Biz gördüğümüz şekilde mi yargılıyoruz yoksa hissettilerimizle mi aldığımız duygularlar mı?

- Kıskası güzelde sayısı çok garip yazmış bencede @Tolstoyevski şuan kafam durmuş durumda o yüzden net sayı veremeyeceğim şuan. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

Aynen bence de mükemmel film zaten Cameron o klişelerin üzerine kattıklarından dolayı filmi çok üst noktaya taşıdı.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sene 97 filminin şartlarına göre düşünmek lazım bence, hem klişe diyip yargılayıp godfather ne ozaman geldi olay, ben o kısma kızdım açıkcası, çünkü çok küçük düşürücü bir sınıflandırma oldu.

Ayrıyeten ortada ki olay zengin fakir olayı değildi, olayı bize nasıl verdikleriydi. Biz gördüğümüz şekilde mi yargılıyoruz yoksa hissettilerimizle mi aldığımız duygularlar mı?

- Kıskası güzelde sayısı çok garip yazmış bencede @Tolstoyevski şuan kafam durmuş durumda o yüzden net sayı veremeyeceğim şuan. :D
97 çok da eski bir yıl sayılmaz 85'te de klişe denilebilirdi bazı şeylere. :):)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
97 çok da eski bir yıl sayılmaz 85'te de klişe denilebilirdi bazı şeylere. :):)
Ona bakılırsa herşeyde bundan bir kesit var diye klişe diyelim ozaman, klişenin manasını nasıl anladığımla ilgili bir sıkıntı var o halde.

Ben yorumlarınıza katılmıyorum, konuyu zengin kadın fakir oğlan diye sınıflandırıp bunu klişe diyip filmin duygusunu öldürmekten başka birşey değil bu.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,764
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ona bakılırsa herşeyde bundan bir kesit var diye klişe diyelim ozaman, klişenin manasını nasıl anladığımla ilgili bir sıkıntı var o halde.

Ben yorumlarınıza katılmıyorum, konuyu zengin kadın fakir oğlan diye sınıflandırıp bunu klişe diyip filmin duygusunu öldürmekten başka birşey değil bu.
Tek o değil filmin içinde pek çok şey vardı ama izleyeli çok olduğundan detaylı hatırlamıyorum. Ben zaten klişe olsa bile sıkıntı yok diyorum film efsanedir. :):)