FOX The X-Files 10. Sezon Yorumları

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x5

Ay valla bende @Çiğdem- gibi zor anladım konuyu. :F Altyazıda kayma olmuş sanırım bazen kendim çevirdim konuşmaları. :F

Yine başlamışlar müslümanlar şöyle böyle sıktınız gerçekten :) Tabii ki müslümanlar arasında da kötü niyetliler vardır yani birisi müslüman olduğu zaman iyi kalpli olacak değil ama sürekli bombacıları müslüman olarak gösterilmesi hoş değil. Zaten el ele tutuşup dua etme filan çok komik ya. :D Bari biraz araştırsaydınız.

Mulder'ın hap içtiği sahneden itibaren kendinden geçmesi çok komikti. :F

@Forumdash 'a bir noktada katılıyorum
Dinimiz hoş görü dini yai, kapımız herkese açık ister kafir olsun ister başka bir şey olsun sonuçta iyi bir insan olduğu sürece bize zararı olmaz.
Ama bazı sosyal medyada yorumları okuyorum Kuran'da kafirler ile konuşmayın filan yazıyormuş. Bende tam bilmiyorum doğruluğunu ama böyle bir şey varsa diyelim yaratıcı neden kendi yarattığı insanları bölüyor ayrıştırıcı bir tutum izliyor bunu anlamıyorum. Bu bölümde bundan bahsettiler mesela. Kuradan kafirlerden uzak durun filan yazıyormuş. :)

7.0

@vadikızı @Çiğdem- @Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x5

Ay valla bende @Çiğdem- gibi zor anladım konuyu. :F Altyazıda kayma olmuş sanırım bazen kendim çevirdim konuşmaları. :F

Yine başlamışlar müslümanlar şöyle böyle sıktınız gerçekten :) Tabii ki müslümanlar arasında da kötü niyetliler vardır yani birisi müslüman olduğu zaman iyi kalpli olacak değil ama sürekli bombacıları müslüman olarak gösterilmesi hoş değil. Zaten el ele tutuşup dua etme filan çok komik ya. :D Bari biraz araştırsaydınız.

Mulder'ın hap içtiği sahneden itibaren kendinden geçmesi çok komikti. :F

@Forumdash 'a bir noktada katılıyorum
Dinimiz hoş görü dini yai, kapımız herkese açık ister kafir olsun ister başka bir şey olsun sonuçta iyi bir insan olduğu sürece bize zararı olmaz.
Ama bazı sosyal medyada yorumları okuyorum Kuran'da kafirler ile konuşmayın filan yazıyormuş. Bende tam bilmiyorum doğruluğunu ama böyle bir şey varsa diyelim yaratıcı neden kendi yarattığı insanları bölüyor ayrıştırıcı bir tutum izliyor bunu anlamıyorum. Bu bölümde bundan bahsettiler mesela. Kuradan kafirlerden uzak durun filan yazıyormuş. :)

7.0

@vadikızı @Çiğdem- @Forumdash
Bölüm sonu harikaydı dimi? Kimi zaman aklımızdan geçenleri sesli söylediler. Diziyi bu yönden kutlarım ama
muslamanların terörist gibi gösterilmesi sıktı. Yorumumda pek değinmemiştim gundemden uzak kişilerin aklı kurcalanmasın diye ama Mark ZackerBurg muslumanlar terörist değildir diyip gundem olmuştu. Mark ustelik her ne kadar ateist olsa da Yahudi olarak yetişmiş biri.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bölüm sonu harikaydı dimi? Kimi zaman aklımızdan geçenleri sesli söylediler. Diziyi bu yönden kutlarım ama
muslamanların terörist gibi gösterilmesi sıktı. Yorumumda pek değinmemiştim gundemden uzak kişilerin aklı kurcalanmasın diye ama Mark ZackerBurg muslumanlar terörist değildir diyip gundem olmuştu. Mark ustelik her ne kadar ateist olsa da Yahudi olarak yetişmiş biri.
Tabii ki de. Bende bazen düşünüyorum bir insan kafir olsa yine ona aynı davranirım. Benim icin din,dil ırk farketmez ve bunu yargılamak bana düşmez zaten. O yüzden insanlari yargılamamak lazım. :)

Müslümanlar konusu ayrı facia bence. Benim kızdıgım sanki müslümanların hepsi bombacı hepsi kötüymüs gibi gösterilmesi. :)
Medeniyetin ülkesi denilen ABD'de medeniyet gösterisi ne güzel dimi!

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Tabii ki de. Bende bazen düşünüyorum bir insan kafir olsa yine ona aynı davranirım. Benim icin din,dil ırk farketmez ve bunu yargılamak bana düşmez zaten. O yüzden insanlari yargılamamak lazım. :)

Müslümanlar konusu ayrı facia bence. Benim kızdıgım sanki müslümanların hepsi bombacı hepsi kötüymüs gibi gösterilmesi. :)
Medeniyetin ülkesi denilen ABD'de medeniyet gösterisi ne güzel dimi!
İnsan ayrıştıran toplum zaten kendileri... okları doğuya cevirip kendilerinin pisliklerini örtmeye çalişiyorlar. Hala zencileri dışlayanlar kendileri:/

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S10B06
Harika bir sezon sonuydu

Daha ne kadar ileri gidebilirlerdi? Geçen haftaki göndermeli bölümlerden sonra yine gündeme dair bi sezon finaliydi.
siz de inanırmısınız böyle gizli örgütlerin oldugunu? Ben inanıryorum da:X

Son yıllarda artan değişik değişik gripler ve herkesin hastaneler hucum ettiren cinsten olması.
Bu bölümüde izleyince şu yaşlı adamla geçen sohbeti düşünüce neden olmasın diyorum? Neden olmasın? İnsan nufusu gun gewçtikçe artarken doğanın dengesini sağlamak için birazımızın ölmesi şart değil mi?

Son sahneden nasıl ileri gidecekler? Uzaylılar iyice ifşa olmuşlar. Bu bölğmle birlikte abd filan elindeki uzaylı dosyalarını ifşa etmeliler:F

11sezonu olursa kesinlikle ilk sezonu yazın izlicem:)

9/10

@sürgünüm uzun zamandır yoksun bari şunun dinaline yorum yapmak için gel!

@Harunnn60 @Çiğdem- @vadikızı siz de ilk fırsatta izleyin hemen...

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x6

Harikaydı.
Son sahnelerde TWD tarzı sahneler vardı neyse devamı spoilerda. :F

Gizli örgütün sırrını öğrendik. Amaçları dünyanın nüfusunu azaltmakmış. Bölümde bunları kolayca bize aktardılar yani diğer bölümlere göre daha net anladık bu olayı.

Son köprü sahnesi harikaydı. O trafikte araçlar sıkışmış filan. İnsanlar kargaşa halinde aynı TWD'de ki gibi. :D En sonda uzaylılar geldi olaya onlarda el attı. :F

@Forumdash evet bende katılıyorum.
Bu teorimi bir kez daha forumda yazmıştım ama şimdi üşendim aramaya. :D Kesinlikle bazı hastalıklar bilinçli çıkarılıyor özellikle bazı hastalıkların Afrika'da çıkması da bu teorimi destekliyor.
Zaten ben yakın bir zamanda yine büyük bir salgının olacağını düşünüyorum.

9.0

@Çiğdem- @vadikızı sizde izleyin bölümü. :)

@destere izlemediğin için çok pişman olacaksın :) Üstelik 6 bölümdü. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x6

Harikaydı.

Gizli örgütün sırrını öğrendik. Amaçları dünyanın nüfusunu azaltmakmış. Bölümde bunları kolayca bize aktardılar yani diğer bölümlere göre daha net anladık bu olayı.

Son köprü sahnesi harikaydı. O trafikte araçlar sıkışmış filan. İnsanlar kargaşa halinde aynı TWD'de ki gibi. :D En sonda uzaylılar geldi olaya onlarda el attı. :F

Bu teorimi bir kez daha forumda yazmıştım ama şimdi üşendim aramaya. :D Kesinlikle bazı hastalıklar bilinçli çıkarılıyor özellikle bazı hastalıkların Afrika'da çıkması da bu teorimi destekliyor.

9.0

aa henüz bakamadım sezon finali oldu değilmi şuan gayet iyi olur :F

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,175
Puanı
1,060
1x6

Harikaydı.

9.0

Canım benim bakacam inşallah

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
6.bölüm sezon finali @Harunnn60 @Forumdash aa bencede çok güzeldi 1.bölümden sonra en güzel bölüm denebilir :F:F:F
ayyy ama ilk 20 dakıaksı şu dedektif kadın olan kısımlar sıkıcıydı son 20 dakıka çok güzeldi mulden kavga sahnesi aksiyonu iyiydi son sahnede uzaylılar geldi ama muldenlerin çocuğudamı acaba orada :F:F:F

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
6.bölüm sezon finali @Harunnn60 @Forumdash aa bencede çok güzeldi 1.bölümden sonra en güzel bölüm denebilir :F:F:F
ayyy ama ilk 20 dakıaksı şu dedektif kadın olan kısımlar sıkıcıydı son 20 dakıka çok güzeldi mulden kavga sahnesi aksiyonu iyiydi son sahnede uzaylılar geldi ama muldenlerin çocuğudamı acaba orada :F:F:F
İlk 20 dakikada niye sıkıldın. :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x6

Harikaydı.

[
9.0

SPOILER=["Spoiler "]twd değilde öbürküsü fear'a ben de benzettim:F özellikle dukkan camı kırılma sahnesi:F fearda da içeri girmişlerdi saklanmışlardı:F[/SPOILER]