Klasik The Wire - Dizi Yorumları

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Biz Cumartesi'den başlatalım da isteyen Pazar veya Pazartesi de izler o çok mühim değil. :):)

Yalnız birkaç kişiyi kadromuza katmamız lazım ya 2-3 kişiyle sınırlı kalmasın böyle efsane bir dizinin izleyicisi. :D
Tamam olur. :D

Aynen. :D Sopranos'ta da aynı durum var. :( Kadro dolgun ama 2'miz den başka yazan yok.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,771
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
3. bölümü izledim.

Uzun bir aradan sonra dönmek başlarda yabancı bıraktı biraz diziye. İlk yarısı çok ağır geldi ama sonlarda hareketlenmeye başladı biraz olsun.

En iyi sahne bölüme adını da veren satranç sahnesiydi bence. :)

En iyi karakter McNulty bu bölüm. :) Bu arada yanındaki iri arkadaşı göremedik bu bölüm. :D

Yalnız McNulty evli mi değil mi o kadın kimdi anlamadım. (b)

Daniels'in geçmişinde ne gibi sorunları olduğunu da anlamadım hatta o sahneyi tekrar izledim ama pek anlatmadılar da herhalde.

Neyse sonuç olarak bu diziye de henüz bağlanma aşaması gelmedi fakat bağlanınca çok seveceğimi ve en sevdiklerim arasına dahi girebileceğini düşünüyorum. Hızlandırma seansı yapsak iyi olacak hepimizin uygun olduğu bir zaman. :)

Bu bölüme puanım: 7/10

@gundix123 @legolas9900

ben de bugün hangi dizi vardı diyrum 2 saate izlerim .:F
İzledin mi? :D
Bu akşam izlicem ben de.

(İzlemediler)

Fb_King

Favori Üye
Reaksiyon puanı
293
Puanı
204
3. bölümü izledim.

Uzun bir aradan sonra dönmek başlarda yabancı bıraktı biraz diziye. İlk yarısı çok ağır geldi ama sonlarda hareketlenmeye başladı biraz olsun.

En iyi karakter McNulty bu bölüm. :) Bu arada yanındaki iri arkadaşı göremedik bu bölüm. :D

Daniels'in geçmişinde ne gibi sorunları olduğunu da anlamadım hatta o sahneyi tekrar izledim ama pek anlatmadılar da herhalde.

Neyse sonuç olarak bu diziye de henüz bağlanma aşaması gelmedi fakat bağlanınca çok seveceğimi ve en sevdiklerim arasına dahi girebileceğini düşünüyorum. Hızlandırma seansı yapsak iyi olacak hepimizin uygun olduğu bir zaman. :)

@gundix123 @legolas9900

(İzlemediler)
Bu kadar uzun mesaj yazmaya üşenmedin mi ? :D ya da ben tapatalkdayin diye bana fazla geliyor :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Dizinin ilk 2 sezonu inmekle meşgul. Ama çok yavaş. Akşam izler yarın yazarım yüksek ihtimal. :D @OzaN

Son düzenleme:

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
3. bölümü izledim.

@gundix123 @legolas9900

(İzlemediler)

3. bölüm ü izledim benim adamim Dee süper karakter bence :)
satranc sahnesine katiliyorum güzeldi :)
baslari agir ilerliyordu son 25 dk iyiydi :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3.Bölüm:

Bence aşırı sıkıcı bir bölümdü. Özellikle ilk yarım saat işkence gibiydi. Dizi'ye uzun ara verince bir kopukluk yaşadık onunda etkisi vardır, illa ki. Ama ben yine de beğenmedim. Sadece son 10-15 dk. iyiydi. Genel olarak; ilk 3 bölüm arasından en kötüsüydü bence...

Puanım: 6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,771
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4. bölümü izledim.

Beklediğim çıkışa geçiş bu bölümle de olmadı. :( Aksine bir önceki bölümden aşağıdaydı bence. Şu an diziden istediğim tadı alamamamın sebebi sanırım çok fazla karakter olması. Bu karakterlerin en önemlilerini tanıdık ama bazı yan karakterler hala yabancı geliyor ve yerine oturmadı. Durum böyle olunca da tam olarak bağlanamıyorsun diziye. Zamanla alışacağız mutlaka yan karakterlere de ama alışana kadar sıkılacağız gibi. :)

Bölümün belki de en önemli noktasını anlamadım ne yazık ki. Spoiler içinde yazıyorum izledikten sonra okuyup aydınlatın beni.

Dee'nin kadını öldürmesi olayı yeni bir olay mıydı? Bana eski gibi geldi ama neden yeniymiş gibi polis inceledi? Eğer ilk kez inceliyorlarsa resimleri nereden buldular? Geri sarıp ilgili sahneleri bulmak zor geldi bölümde uyumuşum herhalde. :( Sizler anlarsınız inşallah. :D

Genel olarak sıkıcı buldum bölümü. IMDb'ye göre dizi 6. bölümle birlikte açılıyor. Umarım öyle olur.

@legolas9900 @gundix123

Son düzenleme:

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
4. bölümü izledim.

Beklediğim çıkışa geçiş bu bölümle de olmadı. :( Aksine bir önceki bölümden aşağıdaydı bence. Şu an diziden istediğim tadı alamamamın sebebi sanırım çok fazla karakter olması. Bu karakterlerin en önemlilerini tanıdık ama bazı yan karakterler hala yabancı geliyor ve yerine oturmadı. Durum böyle olunca da tam olarak bağlanamıyorsun diziye. Zamanla alışacağız mutlaka yan karakterlere de ama alışana kadar sıkılacağız gibi. :)

Bölümün belki de en önemli noktasını anlamadım ne yazık ki. Spoiler içinde yazıyorum izledikten sonra okuyup aydınlatın beni.

Dee'nin kadını öldürmesi olayı yeni bir olay mıydı? Bana eski gibi geldi ama neden yeniymiş gibi polis inceledi? Eğer ilk kez inceliyorlarsa resimleri nereden buldular? Geri sarıp ilgili sahneleri bulmak zor geldi bölümde uyumuşum herhalde. :( Sizler anlarsınız inşallah. :D

Genel olarak sıkıcı buldum bölümü. IMDb'ye göre dizi 6. bölümle birlikte açılıyor. Umarım öyle olur.

@legolas9900 @gundix123

yarin izlerim ...

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
4. Bölüm:

Bölümü izledim de nasıl izledim ben de bilmiyorum. Yani resmen hiç izlememiş gibi hissediyorum şu an. Bölümde o kadar sıkıldım ki yani oturup ders çalışsam bundan iyiydi. :D

Büyük ihtimal bu sebepten ötürü dizide ne oluyor ne bitiyor kafam karıştı, bir şey anlamadım. Yarın bir daha izlemeyi düşünüyorum. Ama izleyince de bölüm için düşüncemin değişeceğini sanmıyorum. O yüzden puanım:

5/10