HBO The Newsroom - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
HBO'nun başarılı dramalarından biri olan ve Jeff Daniels'e en iyi erkek oyuncu Emmy'si kazandıran The Newsroom şu sıralar üçüncü ve final sezonu için gün sayıyor.

İlk sezonu 10 bölüm, ikinci sezonu 9 bölüm olan dizinin üçüncü ve final sezonu ise 6 bölümden oluşacak.

Diziyle ilgili bölüm yorumlarını bu başlık altından yapabilirsiniz...

newsroom15_copy.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1

Uzun zamandır izlemek istediğim bir diziydi ve nihayet başlayabildim. Aslında izlemek için hevesli olmama rağmen biraz da korkuyordum fazla ağır bir dizi olmasından. Özellikle @Forumdash'ın söyledikleri sonrası fakat karşıma harika bir yapım çıktı. HBO drama yapıyorsa tereddütsüz güveneceksin dedirtti bir kez daha. :)

Çoğunluğu tek mekanda, az zamanda geçen filmleri hep sevmişimdir fakat bu tarzın dizilerde pek örneğini görmek pek mümkün değil. Fakat bu dizide biraz olsun göreceğiz sanırım bu havayı şahsen ilk bölümün sonlarına doğru orada çalışanlardan biri gibi hissetmeye başlamıştım. :)

Hep söylerim karakterleri sevmek diziyi sevmenin bir nevi ön şartı gibidir. Karakterleri sevdikten sonra eğer senaryo falan çok kötü değilse bir şekilde diziyle geçinilebiliyor. Bu dizi daha ilk bölümden üç karakteri sevdirmeyi başardı. :)

Öncelikle biraz daha geri plandaki karakterimiz olan Maggie'den başlayım. Kendisini çok sevdim aslında biraz da Mad Men'deki Peggy havası aldım ama ondan çok daha sevilesi bir karakter olduğu kesin gibi. :):)

Ana karakterimiz olan Will'i daha şimdiden çok sevdim. İlk sahnede harikaydı.

MacKenzie de çok iyi bir karakter olmuş. Özellikle Will ile olan sahneleri çok iyiydi.

Bu arada Hintli sosyal medyacı Slumdog Millonaire filmindeki elemanmış. :)

Sonuç olarak ilk bölüm itibariyle gayet başarılıydı. Dramatik ögelerin yanı sıra yer yer güldürdü de. :)

Son dönemde izlediğim en iyi ilk bölümlerden biriydi:

9/10

Forumda daha önce de konusu geçmişti ve bazı arkadaşlar başlayabileceğini söylemişlerdi. Öncelikle izleme planı oluşturmadığımı söyleyim ama çok fazla dizim olduğu için çok hızlı gidemeyeceğimi söyleyim. Hedefim ise 14 Aralık'taki finaline yetişmek ve final heyecanını sıcağı sıcağına yaşamak. Tabii bu dizinin iyi gideceği varsayımı üzerine kurulmuş bir şey. 5. bölümde dizi çok sıkarsa bırakırım da yani bu işler belli olmaz. :D

Benimle izlemek isteyenler varsa beklerim. :)

@sürgünüm çok büyük ihtimalle sever diziyi.
@destere ilk başta çok politik bulur ve ilk 5 dakikada ön yargıya kapılmazsa diğer karakterleri tanıdıkça sever. :)
@Harunnn60 zaten izleyeceğini söylemişti, baya hevesliydi? :)
Daha fazla kişiyi daha sonra etiketleriz ilk bölümden bütün forumu ayağa kaldırmayım. :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Allahtan ben ilk sezonu indirdim de çok rahatım :) bende başlarım o zman :)
Ben aslında yazın Başlayacaktım ama @Forumdash ağır dizi filan diyince vaz geçtim :)
Bu arada Dizinin jenerigi çok güzel :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
ilk bölümüne mutlaka bakacağım @OzaN
politik olması pek hoş değil ama yinede bakalım belki başka şeyler yakalarız :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@OzaN diziyi izlemek için bir kaç siteye baktım eskiden yayınlanan bölümler kaldırılmış neden acaba bizim tv lerde yayınlanıyorda mahkeme kararıylamı kaldırmışlar sebep ne olabilirki ?

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@OzaN diziyi izlemek için bir kaç siteye baktım eskiden yayınlanan bölümler kaldırılmış neden acaba bizim tv lerde yayınlanıyorda mahkeme kararıylamı kaldırmışlar sebep ne olabilirki ?
Şikayet edilince kaldırırlar, tekrar yüklenir belki eğer yakınlarda kaldırıldı ve henüz farkedilmediyse. Torrent ile izlemek mümkün ama o da senin sevdiğin bir yöntem değil. :):)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x1

Uzun zamandır izlemek istediğim bir diziydi ve nihayet başlayabildim. Aslında izlemek için hevesli olmama rağmen biraz da korkuyordum fazla ağır bir dizi olmasından. Özellikle @Forumdash'ın söyledikleri sonrası fakat karşıma harika bir yapım çıktı. HBO drama yapıyorsa tereddütsüz güveneceksin dedirtti bir kez daha. :)

Ana karakterimiz olan Will'i daha şimdiden çok sevdim. İlk sahnede harikaydı.
Sen daha önce izlememişmiydin zaten bunu??? Hep bu dizi hakkında konuştugumuzda aklımda izlemişssin diye kalmiş(?)

Will'in ilk sahnede seminer miydi yoksa TV programımıydı neydi sahneler iyiydi evet ama sen de açık kapı bırakmişssin yorumunda 5.bölümde işler değişebilir diye. Yani dizi ağırlığını ilk bölümde hissettirmiş sana da:) Ben 3'de filan hem dizinin ağırlıgından hem de alt yazı eksikliğinden bırakmiştim. Zaten Emmy'den sonra dizinin alt yazısı çıkmaya başladi :X

Allahtan ben ilk sezonu indirdim de çok rahatım :) bende başlarım o zman :)
Ben aslında yazın Başlayacaktım ama @Forumdash ağır dizi filan diyince vaz geçtim :)
Bu arada Dizinin jenerigi çok güzel :)
Bence sen izleme gerçekten sana ve yaşina ağır gelecektir :X Hala söylüyorum. Revenge gibi entrika, TWD gibi fanstastik, The Killing gibi sonrası için merak ettiren soru işareti bıraktırmayacaktir:X Sende bıraktiği soru işaretleri sadece dizinin ağırlığından oluşan sorular olur:X

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sen daha önce izlememişmiydin zaten bunu??? Hep bu dizi hakkında konuştugumuzda aklımda izlemişssin diye kalmiş(?)

Will'in ilk sahnede seminer miydi yoksa TV programımıydı neydi sahneler iyiydi evet ama sen de açık kapı bırakmişssin yorumunda 5.bölümde işler değişebilir diye. Yani dizi ağırlığını ilk bölümde hissettirmiş sana da:) Ben 3'de filan hem dizinin ağırlıgından hem de alt yazı eksikliğinden bırakmiştim. Zaten Emmy'den sonra dizinin alt yazısı çıkmaya başladi :X
Yok izlememiştim hiç. :)

TV programındaydı. Daha o sahneden beni yakaladı zaten dizi. :)

Yok ilk bölümde hissettirmedi çok akıcıydı ama yani konu malum zor bir konu. Zaman zaman sıkıcı konuma düşmesi normal olur. (House of Cards da mesela bence zaman zaman sıkıcı duruma düşüyor. Yine Homeland, Boardwalk Empire vs aynı şekilde, yanlış anlaşılmasın hepsini de çok severim ama doğruya doğru. :D)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

Bence sen izleme gerçekten sana ve yaşina ağır gelecektir :X Hala söylüyorum. Revenge gibi entrika, TWD gibi fanstastik, The Killing gibi sonrası için merak ettiren soru işareti bıraktırmayacaktir:X Sende bıraktiği soru işaretleri sadece dizinin ağırlığından oluşan sorular olur:X
Tmm senin bir bildiğin vardır o zman :) :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yok izlememiştim hiç. :)

TV programındaydı. Daha o sahneden beni yakaladı zaten dizi. :)

Yok ilk bölümde hissettirmedi çok akıcıydı ama yani konu malum zor bir konu. Zaman zaman sıkıcı konuma düşmesi normal olur. (House of Cards da mesela bence zaman zaman sıkıcı duruma düşüyor. Yine Homeland, Boardwalk Empire vs aynı şekilde, yanlış anlaşılmasın hepsini de çok severim ama doğruya doğru. :D)
Şimdi baktımda ilk sezon eleştirmenlerden 57 almiş:eek:

Tmm senin bir bildiğin vardır o zman :) :)
Yok sen indirmişssin etmişssin filan, hazır etkinlik varken izle bi yorumuna etiketle beni:X Merak ediyorum:)

HOC izlemişmiydin?

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Şimdi baktımda ilk sezon eleştirmenlerden 57 almiş:eek:

Yok sen indirmişssin etmişssin filan, hazır etkinlik varken izle bi yorumuna etiketle beni:X Merak ediyorum:)

HOC izlemişmiydin?
Evt ilk sezonu ındirdim yazın , toplam 10 bölüm :)
Hoc izledim ama 2.sezonda @destere Ile beraber ızleyecektik ama hayat bizi başka dizilere götürdü :D

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x1

Son zamanlarda izlediğim en iyi dizi. Karakter çatışmaları gözden kaçan olaylara detay bakışları çok iyiydi. Gerçek hikayeler üzerinden kurgulanmış olması mı onu bu kadar keyifli yapıyor bilmiyorum ama güncel konulara ve Amerikan siyasetine meraklı olduğum için çok sevdim diziyi. :)

Diyaloglar dolu dolu, senaryo klişelerle dolu değil, tüyleri diken diken yapmak istediklerinde yapıyorlar. Ana konuya gelince, her görüşe mesafeli duran, televizyonların sempatik ismi Will'in birden gerçekci ve doğru bir haber bülteni yapmaya çalışması ile başlıyor. Ve Amerika'nın en sevilenlerinden olan bu karakterin, seçttiği yolda, başına gelenler konu alınılıyor. Fakat tüm bunların yanında, dizinin içine katılan tadlandırıcı gibi, ya da "sadece eleştirilerle süre dolmaz" mantığıyla, diziye bolca aşk hikayesi ve romantizm karıştırılmış. :)

1 saat 15 dakika nasıl geçti hiç anlamadım. İlk bölümde kaliteyi gördükten sonra devamını izlemek için insan can atıyor. O koşuşturmacayı izlemek benim hoşuma gitti. Evet olmuş. :)

9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1. bölüm

dizi harika bir başlangıç yaptı
amerikanın kendi iç siyasetine yönelik eleştirilerin ağırlıkta olduğu bunun yanında bir çok karakterinde iyisiyle kötüsüyle karşımıza çıktığı bir bölümdü
@OzaN diyor ya destere politik bulmazsa izler diye:) sorun politik olmasında değil vermek istedikleri herşeyi sanki ilk bölüme sığdırmışlar gibi aslında karakterlerden çok mesajlarıyla dikkat çekiyor dizi, bir yarım saat daha uzatsalarmış biraz daha ayrıntıya girselermiş rahatlıkla bir film çıkardı bu ilk bölümden hatta puan olarak ta rahatlıkla 9 puanlık film derdim ..
dizi olarak ise ben ne kadar ilk bölümü kaliteli bulsamda ikinci üçüncü bölümlerde veya diğer gelecek bölümlerde bana ne vaat ediyor kısmına baktığımda, ilk bölümde izlediklerim haricinde pekde farklı bir şey göreceğimi sanmıyorum tekrara düşeceğinden korkuyorum ?
çünkü ilk bölümü devam ettirmek için en büyük etkenlerden biri karakterlerin hikayesini merak etmek.. acaba bundan sonra ne olacak, ne olur, demek gerekiyor ? dizileri sinemadan ayıran şey konuların devamını merak etmektir, bu ilk bölümü çok sevmeme rağmen ikinci bölüme geçmek için bir istek uyanmadı bende :)
tahminen mackenzie ile will kavga dövüşte olsa dünyaya bakışları, biririne olan aşkları ve doğruyu ortaya çıkarma konusunda istekleri, aykırı yöntemleriyle bundan sonraki bölümlerdede kavğa dövüşte olsa bir şekilde başarılı sonuçlar alacaklardır ..
margaret in jim ile don arasında kalan aşk üçgeninide pek merak ettiğim söylenemez sonuçta mackenzie ile gelen jim sanki daha bir ön plana çıkacakmış gibi ...
tombiş kız margaret için @OzaN MAD MEN deki peggy e benziyor demiş sıradan bir çalışan olarak başlayıp yükselecek miş gibi bir izlenim versede kız, peggy den ayrıldığı yönler var, margaret daha sıradan ve sıcakkanlı duruyor ,peggy ise daha soğuk ama daha özel ve asalet sahibi bir kişiliğe sahipmiş gibi duruyor:) yani ben peggy den yanayım :)

dizinin dolu dolu zevkle izlendiği kısmında @sürgünüm e katılıyorum, sadece biraz konuşma hızı ve temposu çok yüksek gibi duruyor, biraz yoruyor takip ederken onun haricinde problem yok ?

yani kısaca kaliteliydi farklıydı karakterler: will , mackenzie , jim, margaret, yaşlı charlie ve don başta olmak üzere harikaydılar mükemmeldiler
diziye (filme) puanım = 9

devamını izlemek konusunda ise kararsızım boş zamanım olursa belki ;:)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x2

İzlemesi gerekenler ilk bölümü izlediğine göre ikinci bölüm yorumunu yapabilirim. Aslında izleyeli 3 gün falan oldu ama ilk bölüm yorumlarını bekledim. Biraz da heves kaçırmak istemememden kaynaklandı bu durum. :)

İlk bölüme göre aşağıdaydı bölüm. İlk bölümdeki ilginçlik @destere'nin tahmin ettiği gibi azaldı. Bölümün ilk yarısındaki diyaloglar bence yer yer sıkıcıydı @Forumdash'ı da andım izlerken ama ikinci yarısında yeniden toparlandı dizi.

Özelllikle
Toplu mail yollama olayı
komik ve eğlenceliydi.

İleriki bölümler için biraz korkuttu beni ama bu bölümü fazla beğenmeyen tek kişi olmadığımı görünce rahatladım. IMDb'de 7.9 puanla en düşük puan alan iki bölümden biriymiş bu bölüm ve diğer bölümlerin çoğu 8.4 ve üstü. Yani korkulacak bir şey yok şu an, izlemeye devam. :)

İlk kısmı zar zor 7 alırdı ama ikinci kısmı beğendiğimden dolayı:

8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2

İzlemesi gerekenler ilk bölümü izlediğine göre ikinci bölüm yorumunu yapabilirim. Aslında izleyeli 3 gün falan oldu ama ilk bölüm yorumlarını bekledim. Biraz da heves kaçırmak istemememden kaynaklandı bu durum. :)

İlk bölüme göre aşağıdaydı bölüm. İlk bölümdeki ilginçlik @destere'nin tahmin ettiği gibi azaldı. Bölümün ilk yarısındaki diyaloglar bence yer yer sıkıcıydı @Forumdash'ı da andım izlerken ama ikinci yarısında yeniden toparlandı dizi.

Özelllikle
Toplu mail yollama olayı
komik ve eğlenceliydi.

İleriki bölümler için biraz korkuttu beni ama bu bölümü fazla beğenmeyen tek kişi olmadığımı görünce rahatladım. IMDb'de 7.9 puanla en düşük puan alan iki bölümden biriymiş bu bölüm ve diğer bölümlerin çoğu 8.4 ve üstü. Yani korkulacak bir şey yok şu an, izlemeye devam. :)

İlk kısmı zar zor 7 alırdı ama ikinci kısmı beğendiğimden dolayı:

8/10
benim bu dizi için tahminim ilk bölüm 9 puanlık harika bir bölümle başlayıp ve devam eden diğer her bölüm standart 7 puanlık olacak :) ilk bölüm zaten herşeyi anlattıkları için diğer bölümler tekrar gibi olacaktır ..

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
benim bu dizi için tahminim ilk bölüm 9 puanlık harika bir bölümle başlayıp ve devam eden diğer her bölüm standart 7 puanlık olacak :) ilk bölüm zaten herşeyi anlattıkları için diğer bölümler tekrar gibi olacaktır ..
Ben umutluyum hala anlatacak farklı şeyleri var elbette ve 9 puan alan bölümleri olması ümitlendiriyor.

Ama konunun biraz kısıtlı olduğu doğru zaten o yüzden HBO da bölüm sayısını az tutmuş. İlk sezon 10 bölüm, ikinci sezon 9 bölüm, üçüncü ve final sezonu ise 6 bölüm. :):)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ben umutluyum hala anlatacak farklı şeyleri var elbette ve 9 puan alan bölümleri olması ümitlendiriyor.

Ama konunun biraz kısıtlı olduğu doğru zaten o yüzden HBO da bölüm sayısını az tutmuş. İlk sezon 10 bölüm, ikinci sezon 9 bölüm, üçüncü ve final sezonu ise 6 bölüm. :):)
umarım öyle olurda izleyicilerini hayal kırıklığına uğratmaz :)

ilk bölümde söylemeyi unuttuğum dizinin başında will in coştuğu sahne vardı, unutmadan onu yazayım

ABD üç konuda dünya birincisidir diyordu:
1. Kişi başına düşen hapse girmiş vatandaş sayısı
2. Meleklerin varlığına inanan yetişkin sayısı
3. savunmaya harcanan para miktarı

muhteşem bir sıralamaydı:)