2014 Tangerines / Mandalinalar (2013) Film Bilgileri & Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Tek mekan filmlerini hep sevmişimdir.Bu film de çok iyiydi.Bugüne kadar izlemediğime pişmanım.Bundan sonra @OzaN 'ın ısrar ettiği filmleri bekletirsem adam değilim.:D The Best Offerda da aynısı oldu.:D

Filme gelirsek herkesin dediği gibi sessiz sakin ama çok önemli şeyler anlatan bir filmdi.Ivo resmen karşısındakilere insan olduklarını hatırlattı.Aynı zamanda bizlere de.Savaş denen saçmalığın insanlık kavramını nasıl yok ettiğini anlattı.

Müzikleri çok güzeldi.Oyunculuklar çok iyiydi.Filmdeki diyaloglar mükemmel.Hatta ara sıra güldüren diyaloglar da var.Nika ve Ahmed'in atışmaları iyiydi.:D

Ahmed'in sonda Nika'nın kasedini takması mükemmeldi.:)

Çok iyi filmdi.Sinema yönetmenin ve senaristin düşüncesini anlatma ve aktarma sanatıdır.Bu film de bunu sade ve net bir şekilde müthiş anlatıyor.

9/10
@OzaN grinin 50 tonunuda öneriyor :))

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Dün yine izledim sonunu yine anlayamadım :A Puanım 9.

@bazinga sen yine izlemişsindir o sonu hatırlıyor musun? :A

Ahmed niye orda Çeçence konuşmuyor internette de cevabını bulamadım :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
@xdragxx önerin ile dün izledim. Konusu oldukça iyi bir film ve bazı kısımlar sıkıcı gelsede sonları çok iyiydi. Oldukça duygusal.
Filmde aslında verilen mesaj (aldığım mesaj) din dil ırkından ziyade insanlığın önemi ve bunu yansıtması hoşuma gitti.

En etkili kısım
Ahmed ve Nika okadar kavga ettiler ama sonunda birbiri için mücadele ettiler ve
İvo oğlu gürcüler tarafından öldürülmüş olmasına rağmen oğlunun mezarının yanına gürcü Nika'yı defnedişi ve oğlu olarak kabullenişi etkileyiciydi.

Puanım 8/10

• Beğendim
Reactions: bazinga and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
@xdragxx önerin ile dün izledim. Konusu oldukça iyi bir film ve bazı kısımlar sıkıcı gelsede sonları çok iyiydi. Oldukça duygusal.
Filmde aslında verilen mesaj (aldığım mesaj) din dil ırkından ziyade insanlığın önemi ve bunu yansıtması hoşuma gitti.

Puanım 8/10
Beğendiğine sevindimssss. Eğer izlemediysen bunu da kesinlikle izle o zaman :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Bi bildiğimiz var demeks altı üstü 80 dakika aralık ayına ertelemek nedirssssssss
Sen bakma tarih vermelerime. Bir bakmışsın 24 saat sonra yorumlamış olarak görebilirsin :A ne zaman ki tarih belirlesem tam aksi durum olmakta :A @Tolstoyevski
Ben sözde yaz ayı boyunca film falan izlemeyecektim ama en az 10 film izlemişimdir :A diziler konusunda katıyım ama :A