2014 St.Vincent | Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
2170593.jpg

St. Vincent (2014)

Türü: Komedi, Dram
Yönetmen: Theodore Melfi
Senaryo: Theodore Melfi (screenplay)

Oyuncular:
Bill Murray
Melissa McCarthy
Naomi Watts
Chris O'Dowd
Terrence Howard

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Bekar bir anne olan Maggie, 12 yaşındaki oğlu Oliver ile yeni evleri Brooklyn’e taşınır. Uzun saatler mesai yapmak zorunda kalan Maggie’nin oğlunu komşusu Vincent’a emanet etmekten başka şansı yoktur. Fakat Vincent, alkole ve kumara düşkünlüğü ile bilinen emekli, huysuz bir adamdır. Günler geçtikçe Vincent ve Oliver arasında sıra dışı bir ilişki doğacaktır. Zira Vincent, striptiz barlara, yarış pistleri gibi günlük aktivitelerine Oliver’ı da dahil eder! Vincent bu genç adamın ‘büyümesine’ yardımcı olurken, Oliver da Vincent’ta kimsenin görmediği bir tarafı ortaya çıkartacaktır: yufka yürekli bir ihtiyar. Başrolde Bill Murray’i seyrettiğimiz filmde, deneyimli isme yükselen yıldız Melissa McCarthy ve küçük oyuncu Jaeden Lieberher eşlik ediyor. Filmin yönetmenliği ve senaristliği ise Theodore Melfi’ye ait.

Filmin Fragmanı

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Filmi sırf Bill Murray için düşük beklentiyle izledim.Beklentimi karşıladı.Yani şöyle diyeyim: Filme başlamadan önce vermeyi düşündüğüm puanın aynısını vereceğim.:)

Klişe bir konu öncelikle.Huysuz ihtiyar adam çocukla ilgileniyor arkadaş oluyorlar,filmin sonlarına doğru yaşlı adam sen beni yeterince tanımıyorsun,sen sadece çocuksun triplerine falan giriyor ve filmin sonu zaten besbelli.Araya sıkıştırılmış ufak tefek milliyetçi mesajlar da var.Arada gelişen ufak tefek olaylar var ama filmin temeli bu.

Bill Murray çok çok iyiydi özellikle filmin bir kısmından sonra ekstra rol yapması gerekiyordu ve Oscar'da ilk 5'e girmesi sürpriz olmaz benim açımdan.Melissa McCarthy normaldi ama Naomi Watts ise Rus aksanını iyi yapmış fakat genel olarak çok ekstra bir oyunculuk göstermedi.

Yani film sıkılmadan izlettiriyor ama çok da hareketli değil hani.İdare eder bir film.

5.5/10

Edit: 6.5 fazla oldu 5.5 iyidir.

Son düzenleme:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,772
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
izleryazar'da yazacağım yazı dizisi için yorum hazırlamıştım daha yayınlamadım yazı dizisindeki diğer filmler bitmediği için ama önce burada kopyalayım bari konu gündemdeyken. :)

---

Bu yıla dair hayal kırıklıklarımdan biri St. Vincent oldu. Her şeyiyle oldukça sevimli duran filmin ödül dönemi içindeki daha ağır filmler arasında kendine ayrı bir yer edineceğini düşünüyordum ve seveceğimden neredeyse emindim. Fakat ne yazık ki St. Vincent beklentilerimin çok uzağında bir film çıktı.

Aslında yaşlı huysuz görünümlü adam hikayeleri benim zayıf noktalarımdan biridir. Bu konuyu işleyen yapımları genellikle bir şekilde sevmişimdir fakat ne yazık ki St. Vincent bu genellemenin dışındaki istisnalar arasına girdi. Filmin bana göre ana problemi senaryonun çok vasat olmasaydı. Hiçbir yeni şey getirmediği gibi karakterleri sevmesi de pek kolay değildi.

Bill Murray şüphesiz filmin en iyisi. İzlemeden önce Melissa McCarthy'yi başrol gibi önemli bir role sahip sanıyordum ama filmin sönük isimlerinden biri kendisi. Naomi Watts, McCarthy'ye göre daha ilgi çekici bir performansa sahip. Bu film için özel olarak öğrendiği Rus aksanı (@Danger UA! Latin değil Rusmuş :)) gayet başarılı olmuş. Fakat SAG adaylığı alınca doğrusu çok şaşırdım. O kadar da iyi olduğunu düşünmüyorum performansının.

Sonuç olarak St. Vincent yılın beklentileri karşılayamayan yapımlarından biri. Belki ben bu tarzda çok daha iyi filmler izlediğimden yetersiz bulmuşumdur, siz de filmi izleyerek şansınızı deneyebilirsiniz...

5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
izleryazar'da yazacağım yazı dizisi için yorum hazırlamıştım daha yayınlamadım yazı dizisindeki diğer filmler bitmediği için ama önce burada kopyalayım bari konu gündemdeyken. :)

---

Bu yıla dair hayal kırıklıklarımdan biri St. Vincent oldu. Her şeyiyle oldukça sevimli duran filmin ödül dönemi içindeki daha ağır filmler arasında kendine ayrı bir yer edineceğini düşünüyordum ve seveceğimden neredeyse emindim. Fakat ne yazık ki St. Vincent beklentilerimin çok uzağında bir film çıktı.

Aslında yaşlı huysuz görünümlü adam hikayeleri benim zayıf noktalarımdan biridir. Bu konuyu işleyen yapımları genellikle bir şekilde sevmişimdir fakat ne yazık ki St. Vincent bu genellemenin dışındaki istisnalar arasına girdi. Filmin bana göre ana problemi senaryonun çok vasat olmasaydı. Hiçbir yeni şey getirmediği gibi karakterleri sevmesi de pek kolay değildi.

Bill Murray şüphesiz filmin en iyisi. İzlemeden önce Melissa McCarthy'yi başrol gibi önemli bir role sahip sanıyordum ama filmin sönük isimlerinden biri kendisi. Naomi Watts, McCarthy'ye göre daha ilgi çekici bir performansa sahip. Bu film için özel olarak öğrendiği Rus aksanı (@Danger UA! Latin değil Rusmuş :)) gayet başarılı olmuş. Fakat SAG adaylığı alınca doğrusu çok şaşırdım. O kadar da iyi olduğunu düşünmüyorum performansının.

Sonuç olarak St. Vincent yılın beklentileri karşılayamayan yapımlarından biri. Belki ben bu tarzda çok daha iyi filmler izlediğimden yetersiz bulmuşumdur, siz de filmi izleyerek şansınızı deneyebilirsiniz...

5/10
Russa tamam o zaman.:)