Slumdog Millionaire / Milyoner (2008) Film Bilgileri & Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,774
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1010048.jpg

Milyoner - Slumdog Millionaire (2008)

Türü: Dram, Romantik, Gerilim
Yönetmen: Danny Boyle, Loveleen Tandan
Senaryo: Simon Beaufoy, Vikas Swarup

Oyuncular:
Dev Patel
Saurabh Shukla
Anil Kapoor
Rajendranath Zutshi
Jeneva Talwar

IMDb Puanı: 8.0 (427,934 oy)
IMDb Sayfası

Oscar Ödülleri (8)

- En İyi Film
- En İyi Yönetmen (Danny Boyle)
- En İyi Uyarlama Senaryo
- En İyi Sinematografi
- En İyi Kurgu
- En İyi Müzik
- En İyi Orijinal Şarkı ("Jai Ho")
- En İyi Ses Miksajı

Oscar Adaylıkları (2)

- En İyi Orijinal Şarkı ("O Saya")
- En İyi Ses Kurgusu

Filmin Özeti
Hindistan’ın izlenme rekorları kıran “Kim Milyoner Olmak İster?” adlı televizyon şovunda kaçınılmaz karar anı ... Yakıcı stüdyo ışıkları altında nefeslerini tutan izleyiciler, 18 yaşındaki yetim sokak çocuğu Jamal Malik’in 20 milyon rupi kazanmak için son soruyla vereceği cevabı heyecanla beklemektedir.
Programın sunucusu Prem Kumar, sıfırdan zengin olacak bu sokak çocuğunun tüm soruları bilebilme ihtimaline inanmaz ve onu hile yaptığı iddiasıyla polise ihbar eder. Şova ara verildiğinde, polisler Jamal’ı hile yapmak suçuyla tutuklarlar.
Gece boyunca sorguya çekilen yarışmacının karşısına soruları tekrar çıkarırlar. Jamal her sorunun doğru cevabını nasıl bulduğunu anlatmaya başlar. Bunun sonucunda, genç çocuğunun inanılmaz yaşam hikayesi gün yüzüne çıkar.
Jamal’ın hikayesi, modern Hindistan’ın hikayesi. Mumbai şehirinin gecekondu mahallesinde büyüyen Jamal’ın annesi çıkan bir din çatışmasında gözlerinin önünde katledilir. Bu olaydan sonra Jamal, abisi Salim ve tek aşkı yetim Latika’yla birlikte sokaklarda yaşar.
Şehrin en fakir bölgelerinde sokak çeteleri içinde geçen çocukluğu Jamal’ın iyi huylu yapısını hiç bozmaz. Ama kardeşi Salim güç ve paraya açtır. İki kardeş arasındaki gerilim ve çekişme yetişkin birer kişi oldukça artar. Ve bir gece yaşanan bir olay Jamal’ın kardeşinden tamamen kopmasına ve gerçek aşkı Latika’yı kaybetmesine neden olur.

Filmin Fragmanı

Son düzenleme:

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Harika bir film :) Dün TRT 1'den tekrar izledim tekrar hayran kaldım filme. İzlemeyen varsa şüphe etmeden izleyebilir :cool:

Mylasa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37
Puanı
159
Arkadaş cdsini getirmişti ve ben izlemek istememiştim ama onun sayesinde zorla olsada izledim ve iyi ki izlemisım dedim.

darksaal

Emekli
Reaksiyon puanı
3,579
Puanı
910
Super bir filmdir. Ilk olarak cd'den izlemistim alt yazili... Bu aksam TRT 1 yayinladi filmi yine izledim biraz...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,774
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İzleyeli çok oldu filmle detaylı inceleme yapacak kadar iyi hatırlamıyorum. :)

Başarılı bulmama karşın sıkılmıştım biraz. :) Bir ara tekrar izlesem iyi olabilir. :):)

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,810
Puanı
1,061
Tam tersi, Hint filmlerini çok severim. :D

Özgün bir film ama, çok sıkılmıştım. Film bitsin diye dua ettiğimi hatırlıyorum. :D
İlk izlememde bende sıkıldım ama senin kadar değildir herhalde. :D

Bana sonları sıkıcı gelmişti penbe diziye bağlamışlardı. :X

Son düzenleme:

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,810
Puanı
1,061
İzleyeli çok oldu filmle detaylı inceleme yapacak kadar iyi hatırlamıyorum. :)

Başarılı bulmama karşın sıkılmıştım biraz. :) Bir ara tekrar izlesem iyi olabilir. :):)
TRT 1 düzenli olarak ayda 1 yayınlıyor elin mahkum mutlaka denk gelirsin. :X :X

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,810
Puanı
1,061
İleride altyazılı ve orijinal sesle izlemeye alışırsan hak verirsin. :):)
Takip ettiğim 2 yabancı dizi var onları alt yazılı orjinal dilde izliyorum ama dublajlı olursada farketmez açıkcası benim için. :) Tabii dublajda STV dublajı değil yani. :X