Samsung'un Katlanabilir Telefonları Cep Yakacak!

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
galaxyx.png

Samsung'un katlanabilir cep telefonları hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Ekran büyüklüğü 7.3 olacak olan telefonun piyasa değeri 16.000 kr, yani 8.700 TL civarı olacak.

Samsung'un katlanabilir telefonları 2019'un başlarında piyasaya sürülecek. Huawei ve ZTE markalarıda katlanabilir telefonları üzerinde çalışmalara devam ediyor ve önce hangi markanın katlanabilir telefonları piyasaya süreceği merak konusu.

Kaynak: https://www.mobil.se/nyheter/analytiker-samsungs-bojbara-telefon-blir-svindyr

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
@Dosi asgari ücret ne kadar sizin orada?
Bizim burda meslek ve yaşa göre aynı iş yerinde çalışanların maaşı farklı olabiliyor.
Mesleği olmayan biri 15-18 bin arası maaş alıyor ama 3-6 bin arası vergiye gidebiliyor.

Öğretmenlerin maaşı 27-35 bin arası değişiyor hatta 40 bin alanda var. Mesala benim ögretmenlik maaşımdan 33% vergiye gidiyor :D

Şirkette çalıştığımda yaşım 20 li yaşlardayken maaşım 22 bindi ve net elimde 18 falan kalıyordu :D

Bir şirkette hiç tecrüben yoksa 15 bin maaşla çalışıyorsun yaş 20 altındaysa.

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Bizim burda meslek ve yaşa göre aynı iş yerinde çalışanların maaşı farklı olabiliyor.
Mesleği olmayan biri 15-18 bin arası maaş alıyor ama 3-6 bin arası vergiye gidebiliyor.

Öğretmenlerin maaşı 27-35 bin arası değişiyor hatta 40 bin alanda var. Mesala benim ögretmenlik maaşımdan 33% vergiye gidiyor :D

Şirkette çalıştığımda yaşım 20 li yaşlardayken maaşım 22 bindi ve net elimde 18 falan kalıyordu :D

Bir şirkette hiç tecrüben yoksa 15 bin maaşla çalışıyorsun yaş 20 altındaysa.
Bunlar kron cinsinden sanırım ortalama olarak 20-22 bin kron diyebiliriz o zaman?

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Telefonu küçülte küçülte, özelliklerini arttıra arttıra, sonunda katlamaya da geçtiler.

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Yani sizin asgari ücretli bu telefonu alır üstüne 4000 kron arttırırken bizim asgari ücretlimiz bu telefonu alması için 5.5 ay çalışması gerekecek öyle mi... :) Ülkenin halini daha fazla anlatamazdık sanırım. @mrt-06 @papuleoo @bazinga
Maaşı orayla kıyaslarsak tabiki dağ gibi fark olur ama mesela 2 artı 1 olan eve 3 bin TL ödeniyor.
Ama şunuda belirtmem gerekiyor. Eskiden burda misal kıyafetler çok pahalıydı diye Türkiye'den bol bol kıyafet alıp gelirdik ama şimdi çoğu zaman ya aynı fiyat yada bizimki daha hesaplı ve valizlerde giysi yerine bol bol Türkiye lezzetlerini getiriyorum artık :D

Ve şunuda belirteyim, kırmızı et, kıyma, yağ ve un sizden daha hesaplı burda :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Maaşı orayla kıyaslarsak tabiki dağ gibi fark olur ama mesela 2 artı 1 olan eve 3 bin TL ödeniyor.
Ama şunuda belirtmem gerekiyor. Eskiden burda misal kıyafetler çok pahalıydı diye Türkiye'den bol bol kıyafet alıp gelirdik ama şimdi çoğu zaman ya aynı fiyat yada bizimki daha hesaplı ve valizlerde giysi yerine bol bol Türkiye lezzetlerini getiriyorum artık :D

Ve şunuda belirteyim, kırmızı et, kıyma, yağ ve un sizden daha hesaplı burda :D
Teknoloji, yemek, ev daha hesaplıysa fazla bir şeye gerek kalmıyor o zaman. :D İngilizce bilerek orada yaşanır mı? İş vs. bulmak için gelesim geldi İsveç'e. :D

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Teknoloji, yemek, ev daha hesaplıysa fazla bir şeye gerek kalmıyor o zaman. :D İngilizce bilerek orada yaşanır mı? İş vs. bulmak için gelesim geldi İsveç'e. :D
Ev pahalı, 3 bin dediğim kira.
İngilizcen varsa merak etme isveçceyi çabuk öğrenirsin. Benziyor dillerimiz bir çok konuda.
Eğer meslek sahibiysen, kısa sürede isveçce A okursan yeterli oluyor mesleğini burada yapman ve evet ingilizce biliyorsan zorluk yaşamazdın.
tek sıkıntı oturum izni. Ona sahip olmanın 2 yolu var, hatta 3 diyebiliriz.
İllerde kesinleştirirsen düşünceni istediğin soruları sor yardımcı olurum :D

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Ev pahalı, 3 bin dediğim kira.
İngilizcen varsa merak etme isveçceyi çabuk öğrenirsin. Benziyor dillerimiz bir çok konuda.
Eğer meslek sahibiysen, kısa sürede isveçce A okursan yeterli oluyor mesleğini burada yapman ve evet ingilizce biliyorsan zorluk yaşamazdın.
tek sıkıntı oturum izni. Ona sahip olmanın 2 yolu var, hatta 3 diyebiliriz.
İllerde kesinleştirirsen düşünceni istediğin soruları sor yardımcı olurum :D
20 bin ortalama asgari ücrette 3 bin kira olsa ne yazar. :D 1600 tl asgari ücret ile 1000 tl kira ile yaşıyor burada millet. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
GÖrsel acayip çirkin bişey...Hiç vizyon sahibi değilmiş:F @Dosi tabi ki de buna 8.700 verilmez :X
Eğer yapacaksa böyle bir hamle Samsung Motoralanın efsane telefonundan feyz alsın. Hatta bunun pembişi de vardı :X Yaparlarsa zaten kadınlardan ve gaylerden yoğun talep alır :X

motorola-razr-v3.jpg

motorola-razr-v3c-pastel-full-1.jpg

İşte konsep çalişmaları bile çok güzel :X
DMXTjw7.jpg

maxresdefault.jpg

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
20 bin ortalama asgari ücrette 3 bin kira olsa ne yazar. :D 1600 tl asgari ücret ile 1000 tl kira ile yaşıyor burada millet. :D
20 bin maaş kron olarak demiştim. 3 bin TL kirayı türk lirası olarak dedim.
Baştan yazayım
20 bin kronun 6 bin kronu kiraya gidiyor. 6 bin kron 3 bin TL yapıyor. Çocuklu tek kalan anneler için yetersiz bir miktar ama evli çiftler aynı maaşları alıyorsa birininki giderlere gider diğerininki cepte kalıyor.

İsveçliler 25 bin kr maaşada burun kıvırıyor çünkü çoğunun evinde yemek pişmez ama yabancılar(isveçli olmayanlar) 20 bin krona ooo harika para diyorlar çünkü tutumlular. Ev kira elektirik derken birikim bile oluyor.

Elektirik demişken, ben burda ayda TL olarak 50 TL ödüyorum ama Türkiye'de tatilde 70 TL-80 TL ödüyordum 1 ayda :F

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
GÖrsel acayip çirkin bişey...Hiç vizyon sahibi değilmiş:F @Dosi tabi ki de buna 8.700 verilmez :X
Eğer yapacaksa böyle bir hamle Samsung Motoralanın efsane telefonundan feyz alsın. Hatta bunun pembişi de vardı :X Yaparlarsa zaten kadınlardan ve gaylerden yoğun talep alır :X

motorola-razr-v3.jpg

motorola-razr-v3c-pastel-full-1.jpg

İşte konsep çalişmaları bile çok güzel :X
DMXTjw7.jpg

maxresdefault.jpg
Atacan'a verdiğim cevabı sanada vereyim :A
Bu arada pembiş ne be :A tarzım değil :A
Bu belki göstermeliktir. Genelde altında belirtirler bu tahmini diye ama bunda yapmamışlar. Belki unuttular. Haberden olduğu gibi aldım resmi :A