RTÜK'ten 'Konuşanlar' Kararı!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,098
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
1623056750350-png.103491

RTÜK'ten 'Konuşanlar' kararı!

Ünlü komedyen Hasan Can Kaya'nın YouTube'da yayınladığı, sonrasında Exxen'e transfer ettiği 'Konuşanlar' programının 44. bölümünün platformdan kaldırılmasına ve Exxen'e idari para cezası uygulanmasına RTÜK üyelerinin oy çokluğu ile karar verildi.

Öte yandan Netflix'te yer alan 'Ortaya Karışık İlişkiler' filminin de platform kataloğundan çıkarılmasına ve 'Yasak Elma' dizisi için de FOX'a idari para cezası uygulanmasına oy çokluğuyla karar verildi.

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,343
Puanı
860
Program da alan razı satan razı ve programın konsepti öyle zaten ve paralı bir platform yani izlemek istemeyen izlemez bu kadar basit. RTÜK'ün uğraştığı saçmalığa bak. Yasak Elma'ya neden ceza geldi acaba (b)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
SGGSSSSAHBV (sinirden random attım)

Netflix’e de ciddi ciddi filmi kaldırma cezası vermişler! Allah… ne yazsam bilemiyorum, ne yazsam sakata geleceğiz o yüzden en iyisi susmak. Ama… AHBV… Ücret ödenen internet içeriğini yayından kaldırmak…. Sabır sabır sabır…. Az kaldı sabır…

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,437
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com

Netflix’e de ciddi ciddi filmi kaldırma cezası vermişler! Allah… ne yazsam bilemiyorum, ne yazsam sakata geleceğiz o yüzden en iyisi susmak. Ama… AHBV… Ücret ödenen internet içeriğini yayından kaldırmak…. Sabır sabır sabır…. Az kaldı sabır…

İnstagramım bloke yemiş @Tolstoyevski

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710

Mesajını okurken nasıl kriz geçirdiğini sinirlendiğini anladım :A

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Sağ ol Rtük sayende elden giden ahlakımız düzeldi! Canim ülkem, bol bol Esra Erol izleyerek bozulan ahlakını tamir eder artık...

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,437
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
1623056750350-png.103491

RTÜK'ten 'Konuşanlar' kararı!

Ünlü komedyen Hasan Can Kaya'nın YouTube'da yayınladığı, sonrasında Exxen'e transfer ettiği 'Konuşanlar' programının 44. bölümünün platformdan kaldırılmasına ve Exxen'e idari para cezası uygulanmasına RTÜK üyelerinin oy çokluğu ile karar verildi.

Öte yandan Netflix'te yer alan 'Ortaya Karışık İlişkiler' filminin de platform kataloğundan çıkarılmasına ve 'Yasak Elma' dizisi için de FOX'a idari para cezası uygulanmasına oy çokluğuyla karar verildi.
Çok komikler ya valla :F:F:F
Benim durumdan komik olamazlar

• İlginç
Reactions: Angelica

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,971
Puanı
1,060
Yandaş kanalların ceza aldığını hiç görmedim.

Konuşanlar'a ceza verilmesinin nedeni seyircilere küfür edilmesiymiş sanırım eğer durum buysa iyi olmuş.

Yasak Elma'ya metres-yasak aşk sebepleriyle verilmiştir muhtemelen. Bu olayların bin beterinin yaşandığı Esra-Didem gibi programlara ceza verileceğine kurgu ürünlere veriliyor saçmalığın bu kadarı.

Netflix'e karışmazsın be...

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
RTÜK resmen muhalif seslere bal çalmiş :mad::mad::mad:

Yahu yıllarca ekranlarda tacizler izledik ve şaka adı altında gülüp geçinildi. Ve şuan o isimlere saygı duyuluyor, usta deniliyor. Sansürlü bir içeriğe ne idari cezası?? Eskiden nerdeydiniz ahlak bekçileri??

• Beğendim
Reactions: cookies

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,891
Puanı
360
Platforma 30 tl para verecek olan biz vermeyecek olan biz. Rtüğün zihniyeti deli olunmayacak gibi değil. Avrupada ya da amerikada da böyle denetleme kurumları var ama BÖYLE değil.
------

RTÜK resmen muhalif seslere bal çalmiş :mad::mad::mad:

Yahu yıllarca ekranlarda tacizler izledik ve şaka adı altında gülüp geçinildi. Ve şuan o isimlere saygı duyuluyor, usta deniliyor. Sansürlü bir içeriğe ne idari cezası?? Eskiden nerdeydiniz ahlak bekçileri??
Eskiden atv’de eşcinsel dizisi yayınlandı 2010 yılında. Ben karşı değilim de bu zihniyet o zaman kış uykusundaydı. Bunu da unutmamak lazım

Son düzenleme:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Platforma 30 tl para verecek olan biz vermeyecek olan biz. Rtüğün zihniyeti deli olunmayacak gibi değil. Avrupada ya da amerikada da böyle denetleme kurumları var ama BÖYLE değil.
------

Eskiden atv’de eşcinsel dizisi yayınlandı 2009 yılında. Ben karşı değilim de bu zihniyet o zaman kış uykusundaydı. Bunu da unutmamak lazım
Tepki aldı dizi ve yayından kalktı. Yine uyanıklardi. Hadi para vermıyorsun bedavadan, toplumun herkesimin izlediği bir mecrada yayınlandı. Geçerli bi sebep diyelim. Ama para verilen ve sansür özellikle biplenen sahneler için halkı galeyena getirdiler.

M.ali, Huysuz Virjin seyircilere sansursuz neler demedi tv ekranlarında. Bu aydın insanların gençlik dönemlerinde yayınladı. O zamanın gençleri de show programlarında küfürler yedi, tacizlere ugradi ve halka bedavadan izletildi. O zamanlar nerdeydi?

• Beğendim
Reactions: cookies and Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,891
Puanı
360
Tepki aldı dizi ve yayından kalktı. Yine uyanıklardi. Hadi para vermıyorsun bedavadan, toplumun herkesimin izlediği bir mecrada yayınlandı. Geçerli bi sebep diyelim. Ama para verilen ve sansür özellikle biplenen sahneler için halkı galeyena getirdiler.

M.ali, Huysuz Virjin seyircilere sansursuz neler demedi tv ekranlarında. Bu aydın insanların gençlik dönemlerinde yayınladı. O zamanın gençleri de show programlarında küfürler yedi, tacizlere ugradi ve halka bedavadan izletildi. O zamanlar nerdeydi?
Ama sonuçta tv ye çıkmak için izin verilmiş onu diyorum. Mesela geçenlerde şimdiki aklım olsaydı netflix dizisi eş cinsellik var ayağına yayına bile sürülmeden iptal edildi. Eskiden rtüğün yetkileri olması gereken düzeydeydi. Şimdi ise bence yetkileri genişletildiği için para kesmek ayağına bunu kendi çıkarları için kullanıyorlar. Yoksa paralı bir kanalda ki içeriğe ceza uygulamasında başka mantık bulamıyorum. İnsanlar zaten özgür sansürsüz kısa süreli yapımlar izlemek için platformlara üye oluyor. Ama m alinin seyircinin ağzına sosis soktuğunda ki görüntünün ya da kadınlar ile bel altı yaptığı muhabbetlere dediğin gibi bıyık burkarak gülenler paralı platforma bile neden göz diker anlamak güç… (Bu arada huysuz virjini canlı izlemek isterdim. Kısmet olmadı) :(

• Beğendim
Reactions: Forumdash