RTÜK'ten Kızılcık Şerbeti'ne Para ve Yayın Durdurma Cezası!

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,948
Puanı
1,061
Fr04eoVX0AAieUq

Show TV'nin sevilen dizisi Kızılcık Şerbeti'ne RTÜK'ten ceza!

Dizinin 18. bölümünde Nursema (Ceren Yalazoğlu Karakoç) karakterinin camdan aşağı atıldığı sahnenin "kadına şiddete teşvik" gerekçesiyle Üst Kurul tarafından değerlendirileceğinin açıklanmasından birkaç gün sonra Show TV'ye yüzde 5 para, 5 kez de program durdurma cezası verildi.

Öte yandan RTÜK üyesi İlhan Taşçı, bugün yaptığı açıklamada, bu cezanın arkasında, dizideki sahneden ziyade Ali Sunal'ın geçen hafta 'Güldür Güldür Show'da yaptığı deprem konuşmasının etkili olduğunu vurguladı.

Kızılcık Şerbeti, yeni bölümüyle Cuma 20.00'de Show TV'de!

Doğan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,116
Puanı
710
5 kezmı n zaman durdurulacak show tv.eskisi gibi gene kapanacak kanalar

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,948
Puanı
1,061
Bu kararı savunan (ve birazdan buraya gelip savunacak) herkes gözümde sansür seviciden farksızdır. Şimdiden söyleyeyim de boş yere kalpler kırılmasın. :)

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,891
Puanı
360
Ben anlamadım şimdi. Kızılcık şerbeti şiddet sahnesinden ötürü ceza alıyor. Cezanın asıl nedeni güldür güldürde yapılan bir konuşma nasıl oluyor ? O konuşmaya sarıp diziye mi ceza kesmişler yani..

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
@Aserat 5 kez yayın durdurma derken 5 hafta Kızılçık Şerbeti yayınlanmayacak mı? Doğru mu anladım? Yok artık.

Canol

Favori Üye
Reaksiyon puanı
379
Puanı
184
Dizilerde kadina siddet olmamasi gerektigini dusunuyorum ama atvnin gündüz kusagi programlarinda islenen konular,atv nin siddet iceren dizileri,trtnin dizilerinde siddet var,kanal 7 günlük dizilerinde siddet var,bunlara niye ceza yok o zaman neden sadece bu dizide siddet var diye ceza kesiliyor bu durum çok yanli ve haksiz

Cervantes

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
600
Saldıran sen olabilir misin bi düşün bakalım yorum yapmasan yorum yapmazdım ✍️
Şu konuda saldıracak tek cümle etmedim. Yerimi aldım dememden veya görselden rahatsız olduysan bu senin problemin. Ayrıca istediğim her konuda, istediğim yorumu yaparım. Seni ilgilendiren bir şey göremedim. Forum kurallarına aykırı bir durum varsa yönetime bildirirsin olur biter.