2014 Recep İvedik 4 (2014) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
3477064.jpg

Recep Ivedik 4 (2014)

Türü: Komedi
Yönetmen: Toğan Gökbakar
Senaryo: Şahan Gökbakar

Oyuncular:
Şahan Gökbakar
Barış Bulut
Arda Hacıoğlu
Ece İncebay
İrfan Kangi

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Şahan Gökbakar'ın televizyon için yarattığı ve ardından maceralarını sinemaya uyarlamaya devam ettiği Recep İvedik, üç filmlik serisine bir film daha ekliyor. Çekimleri Maldivler'de tamamlanan filmde, Recep İvedik'in Maldivler'deki serüvenine tanık olacağız. Recep İvedik, mahallesindeki çocuklardan kurulu futbol takımının antrenörüdür. Ancak düzenli olarak idman yaptıkları araziyi sermaye sahibi biri satın alacaktır. Recep'in ise buna izin vermeye niyeti yoktur. Recep'e göre araziyi kurtarmanın tek yolu para bulup kendisinin satın almasıdır. Bulabildiği tek çözüm ise Survivor'a katılıp büyük ödülü kazanmaktır. Recep, burada Karayip korsanlarıyla karşılacak ve macera kaldığı yerden devam edecek.
Çamaşırhane prodüksiyon şirketinin yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda bir kez daha Togan Gökbakar yer alırken, senaryosu Şahan Gökbakar'a ait.

Filmin Fragmanı

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Bugün ya da yarın giderdim çok hastayım. :( Haftaya gitmeyi düşünüyorum inşallah süper olacak. :D

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,194
Puanı
1,061
Filmi dün izledim. Vizyona girer girmez Avrupa'ya gelmesi harika oldu. Üstüne benim yakinlarimda olan sinemaya gelmesi hemen gitmeme sebepdi :) Dügün Dernek gelmedi mesela :T:

Recep Ivedik klise olan hareketleri ile her seferinde bir tebessüm yaratabiliyor. Örnek olarak "konusma len" demesi bile gülme sebebi. Ve ya "Ben agresifim, kompleksliyim" demesi gibi.

Tüm bu hareketlerin yani sira filmin büyük cogunlugu survivor üzerine kurulu olmasi bilindik seylerin komik hali ile sunulmasi güzeldi, lakin bence cok fazla Survivor üzerine kurulmus bir film olmus. Bazi sahneler sakiz gibi uzatilmisti.

Film cok güldürdü, yani baya bir güldürdü, ama Recep Ivedik bence eski havasinda degil artik. Yani filmde yeni bir sey yoktu aklimizda kalabilecek. Eski klise hareketleri güldürdü tabi birde fragmanda görülen köpek baligi sahnesi harikaydi. Birde Lambada dansi süperdi :D

Filmde cok fazla hakaret olmasi isin diger yani. Bazilari icin komik gelebilir bu durum, yani ilk basta baya güldürdü diyebiliriz, ama isin suyunu biraz kacirmislar bence. "Angus" demesi falan yeni bir hakaret tarziydi mesela :)

Spoiler verelim bir de;

Survivor adasinda Recep'in kendi takimindaki bir oglan var, yarismayi kazanirsam dügün yapacagim falan diyor. Recep'te ben kazanirsam dügününü yaparim diyor ama filmin sonunda filmin amaci olan mahallenin meydanini cocuklara spor meydani yapmaktan haric baska bir sey görülmüyor. Yani dügün sözü unutulmus, havada kalmisti. Herkes sinemada onu beklerken sasirdilar. Bence cok büyük bir eksik.

Genel olarak begendigim bir film oldu. Film'de "Eda" karakterini canlandiran kadin kim bilmiyorum ama fizigi baya bir yerindeydi :D

Puanim: 8.8/10

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Flme maalesefki gidemedim. Yada şöyle diyeyim 2 güngür gidiyorum ama 22.00'dan önce boş seans yok. Birde her sinemada en az 2-3 salonda yayınlanmasına rağmen :(

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Gişesi baya yüksek gelecek anlaşılan. :D
Antalya'daki salonlarda böyleyse İstanbul , Ankara ,İzmir falan oraları hiç düşünemiyorum. Birde iki ayrı sinemaya gittik yer bulamadık. 1-2 sinema salonunu telefonla aradık boşuna yorulmayalım diye. İyiki aramışız oralarda da yer yokmuş :) İnanmayacaksın ama ekmek sırası gibi kuyruk vardı. Çoğu kişi hayal kırıklığıyla döndü bizim gibi :(

İstanbul'da yaşayanlara sormak lazım aslında. @OzaN

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Antalya'daki salonlarda böyleyse İstanbul , Ankara ,İzmir falan oraları hiç düşünemiyorum. Birde iki ayrı sinemaya gittik yer bulamadık. 1-2 sinema salonunu telefonla aradık boşuna yorulmayalım diye. İyiki aramışız oralarda da yer yokmuş :) İnanmayacaksın ama ekmek sırası gibi kuyruk vardı. Çoğu kişi hayal kırıklığıyla döndü bizim gibi :(

İstanbul'da yaşayanlara sormak lazım aslında. @OzaN
Sinema salonlarıyla işim yok. :D

Ama film en iyi açılış rekorunu kırmış. :) Yarın resmi sonuçlar gelince görürüz rakamları. :)

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,194
Puanı
1,061
Isvicre'de bile öyleydi Türkiye'yi düsünemiyorum @hayret bi şey Cumartesi 8'de baslayan seans full doluydu, 23'deki seans yarisi doluydu ben rezervasyon yapmak istedigimde cumartesi sabah.

O yüzden aksam 6 seansina gittim. Üst kat full doluydu, asagasi da vardi birkac kisi.

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Sinema salonlarıyla işim yok. :D

Ama film en iyi açılış rekorunu kırmış. :) Yarın resmi sonuçlar gelince görürüz rakamları. :)
Açılış rekoru kırdığını Box Office mi açıkladı? Ben ilk 3 gün +2 milyon bekliorum :)

Isvicre'de bile öyleydi Türkiye'yi düsünemiyorum @hayret bi şey Cumartesi 8'de baslayan seans full doluydu, 23'deki seans yarisi doluydu ben rezervasyon yapmak istedigimde cumartesi sabah.

O yüzden aksam 6 seansina gittim. Üst kat full doluydu, asagasi da vardi birkac kisi.
Halk özlemiş Recep İvedik'i :)

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Bugün gittim filme. Yine güldüren bir Recep İvedik serisiydi ama diğer serilerin baya altında olduğunu söylemeliyim. Fragman filmin çoğu komik yerini gösteriyordu zaten. Ek olarak aklımda kalan 2-3 sahne vardı sadece. Ama Recep İvedik'in hakkını vermek lazım tabii en kötü serisi bile diğer çoğu komedi filmlerine taş çıkarır. Recep candır. :D

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Dün gittim filme.Yine çok komikti ve güldürüyordu.Fragmandaki sahneler dışında da komik olan yerler vardı mesela.Ne olursa olsun ben 3.filmden daha güzel olduğunu düşünüyorum. :D

kvp-medya

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,227
Puanı
700
Dün gittim filme.Süperdi yine bolca güldürdü en çok güldüğüm sahne Recep İvedik'in başına çikolata yağması :F

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,788
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Filmi izleyeli 4-5 gün oldu herhalde. Aslında bu filmden önce izleyecek çok filmim vardı sırada fakat bir elektrik kesintisi sırasında, büyük ekranda değil de bilgisayardan izlemelik olarak kurban seçtim kendisini ve izlemiş bulundum. :)

Recep İvedik serisi benim için yabancıların "guilty pleasure" dedikleri suçlu zevk. :) Bence yine oldukça eğlenceliydi, serinin ilk üç filminden aşağı kalır yanı yoktu. :)

Film boyunca bir Survivor sezonu izlemek bana gayet eğlenceli geldi. :)

Şu var filmin sanat açısından bir değeri yok. Yine pek çok iğrenç sahneler vardı. Oyuncuklar zayıf, senaryo tahmin edilebilir. Fakat beni eğlendirmeyi başardığı sürece bunları çok dert etmeme gerek yok. Zaten bu filmi izlemeye karar veren kişi bunları göze alarak izliyor. :)

6/10

Edit: Puanı 7'den 6'ya düşürdüm.

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yine çok komikti ama diğer üç bölümü aradığım oldu. Çok fazla emek sarfedilmemiş gibiydi, ki rol alan oyuncuların çoğu ismi duyulmamış oyuncular. Bazı sahneler yapmacık duruyor. Şahan Gökbakar, Recep İvedik ile tek başına güldürdü. Onun dışında kimse yok gibiydi. Recep İvedik 4'te, Survivor olayıyla birlikte göndermelerde de bulunuldu.

Bu filmleri izleyenler gülmek için izliyor zaten, sanatsal açıdan değer görmeyen bir film. Serinin 4. filminde diyaloglarda belden aşağıya sert vuruşlarda bulunuldu. Gülmek istiyorsan zaten film her türlü güldürür. Kimi zaman sahnelerde gülme krizine girdiğim oldu, o derece yani. Bazen kusacak gibi de oldum.

Senaryo basite kaçılmış, biraz aceleyle yazılmış giiydi. Oyuncu kadrosu bilinmedik isimleden ibaretti. Recep İvedik dışında karakterler kendilerini gösteremediler çok fazla. Recep İvedik'in sesi gür çıkıyordu, diğerlerinin sesi çok az çıkıyordu. Biraz uğraşılsaydı, daha iyi bir iş çıkabilirdi. Survivor olayıyla birlikte gülme krizi başladı ama öncesi biraz sıktı.

7/10

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,699
Puanı
461
Gerçekten uzun zamandır bu tarz bir Türk filmine hasrettim, geçen hafta büyük umutlarla izlediğim Düğün Dernek'in berbat derece kötü bir film olmasından sonra iyi bir film ile döndüm.

Recep İvedik güngörende çekmiş ama 20 senedir güngörende oturuyorum öyle yerleri hiç görmedim. :D Son olarak bu tarz filmlerde mantık aranmaz diyerek filmle ilgili yorumumu noktalanıyor, çok iyi olmuş. :)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,856
Puanı
910
En kötü Recep İvedik filmi. O kadar eksik kalmış şeyler vardı ki filmde. Ayrıca bir iki sahne dışında gülmedim. Recep İvedik serisini severdim 3. filmini 4-5 kez izlemişimdir hatta ama bu film tam bir hayal kırıklığı yaşattı bende.

@Yakamoz-Asi'nin dediği gibi;

Ben de o kadar bekledim düğünü ama yok düğün falan yoktu ortada. Bildiğin havada kaldı o düğün sözü. Ondan sonra Taylan'ı yenmiş aralarında bir dostluk mesajı falan verselerdi bari o kadar kavga ettiler. :bilmem: O şişman kız elenince vedalaşma falan olsaydı kötü olmazdı herhalde. Eksik bildiğin film.

Recep İvedik gibi bir filmi beklenti içerisinde niye izledin dersiniz dediğim gibi sevdiğim ve keyif aldığım bir seriydi ama bu film hakkaten kötü. :(

4/10