İngiliz Poldark - Dizi Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x2'yi izledim

Sıkılmadan izledigim bir bölümdü. Ross Poldark halen eski sevgilisi Elizabeth'in pesinden kosuyor. Neyseki bölüm sonu Elizabeth hamile oldugunu söyledide Ross'un Elizabeth'in arkasinsan kosacagi sahnelerinden kurtulduk :A
Ross yeni maden ocagi icin yatirimcilari buldu ve o ise girdi. Kuzeni Francis'i yanina alacakti ki Varity'nin yeni buldugu sevgilisi yüzünden o is yatacak gibi ve Tek basina Maden ocagini acacak gibi. Demelza git gide güzellesiyor cok begendim Demelza'yi yine :D
Demelza Ross'dan ayrilmamak icin herseyi yapacaga benziyor :D

Puanim: 8/10
yalnız kıza jud ve prodie resmen eziyet ediyor onları evden kovsa ross, kızda rahatlayacak :))

Dizinin imdb puanı 8.6 ama imdb'de daha 1000 oy bile almamış, enteresan. O kadar iyiyse niye kimse izlemiyor? İngiliz dizisi oluşuna mı bağlamak lazım bilemiyorum. :):)
seyircisi az olsun öz olsun fazla kalabalık olması her zaman iyi değildir :) şimdilik çok güzel gidiyor tam benlik dizi :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Ross Jud ve Prodie yi kovarsa Demelza'nin rahatlayacagi konusunda hemfikiriz ve ben Demelza o ikisi giderse Ross'a yakinlasmaya calisir :D En sonunda Ross Elizabeth'i veya Demelza'yi yatak odasina alacak ama tam karar veremedi herhalde :D @destere
büyük ihtimalle demelza ile aralarında bir yakınlaşma başlayacak :) ama o dönemler aradaki sınıf farkıda bunların evlenmesine engel demelza halktan biri ross ise soylu aileden geliyor bakalım bu ilişki nasıl ilerleyecek :)
demelzanın köpeği bile güzel :) kadını sevince kadına ait herşeyi seviyor insan :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x3. bölüm

muhteşemdi bölüm, demelzayı görünce mutlu oluyorum :)

elizabet topaç gibi bir yavru sahibi oldu yalnız babası francisse o topaçtanda hayır gelmez :)
demelzanın tüm güzelliği üstündeydi yine... kırlarda dolaşırken kadın kır çiçekleri yanında sönük kalıyor, hem güzel hem sempatik sonunda babasının kendisini almasından çekinip rosss la alelacele ilişkiye girmesi iyi olmadı ama sonu evlilikle bittiği için mutlu oldum :) umarım ross kızı üzmez bundan sonraki hayatında :)
ross un jim adlı yoksul işçi için ev yardımı evlendirme yardımı yapması onu mahkemede kaçak sülün avından dolayı mahkumiyetten kurtarma çabaları güzel sahnelerdi keşke başarılı olsaydı ama jim cezaevini boyladı gibi
demelzanın elizabeth le ross konuşurken içeriye çiçeklerle daldığı yerde elizabeth in kıskançlık damarının kabarması, çiçekler için ''onlar kısa ömürlüdür çabuk solar '' diyerek demelzaya gönderme yaptığı sahne ilginçti ? sanırım elizabet sınıf farkından kaynaklı üstünlüğünü hatırlatmak istedi de demelzada o güzellik varken kimse sınıf farkını çüklemez bile :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
tumblr_nlp3xshnEu1r1guvio1_250.gif

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x3'ü izledim

Ross Poldark muhtaclara yardim etmeye devam ediyor ve kendi maden ocaginda kendi calisiyor. Bölüm Ross'un yardimlari ile devam edecek derken Amcasi kalp krizi gecirdi ve Gambler Maden Ocagi Francis'e kaldi. O maden ocagi Francis yüzünden batacaktir. Ross Demelza gibi cok güzel biri yaninda dururken halen çocuklu Elizabeth'i ariyor derken Demelza'yi yatagina aldi :A ve sonunda evlendiler. Bu evlilik Ross'a itibar kaybi yasatacaktir. Demelza o kadar güzel ki o gülerken bende istemsiz gülümsüyorum :D @destere

Demelza icin Puanim: 9/10
şu topladığı çiçekler elinde kaldı kızın o sahnede üzüldüm vallahi :) demelza süper bir kadın tüm övgüleri hakediyor ?
son sahnedeki evlilik törenide ilginçti şahit olarak sadece iki dökük gelmiş biri jude diğeride şişko karısı :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
Bu aksam izleyecegim. Demelza bu bölüm dahada güzellesmistir :A @Çiğdem- @destere
Bu aksam izleyecegim. Demelza bu bölüm dahada güzellesmistir :A @Çiğdem- @destere
legolas la diziyi birlikte izliyoruz zaten diziyi satmak gibi bir niyetim yok demelza ya ne kadar az kişi bakarsa o kadar iyi :)

bende daha yeni bölümünü izlemedim geç saatte izlerim bölümü demelzanın güzelleşeceği kesin :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x4. bölüm

harika ya demelza başka bir dünyadan sanırım cennetten falan gelmiş :) @xemrexxx bu diziyi izlemeyerek çok şey kaçırıyorsun ingilterenin yeni downton abbey si olacaktır bu dizi .. tabi downton un bundan eksiği var çünkü onda bir demelza yok :))

demelza hamile ama bölüm sonuna kadar bir türlü ross a söyleyemedi bunu ross kadına aşık olduğunu söylediği zaman anca hamile olduğunu anlatmaya yanaştı :)verity ile demelzanın sohbetleri dans ettikleri sahneler harikaydı , sonunda reverans yapmasınıda öğrenmiş oldu :)
hele demelzanın sona doğru söylediği şarkı kendisi kadar sesininde muhteşem olduğunu kanıtladı kadını çekemeyenlere bu güzel ses kapak olmuştur eminim :)) herkesin ross la dalğa geçmek için fırsat kolladığı parti demelzanın görenleri kendisine hayran bırakmasıyla sonlanmış oldu
sonunda tüm olumsuzluklara rağmen maden ocağında bakıra ulaştılar , ama geoorge adlı fırıldak ross un başına daha çok iş açacak gibi ?
@legolas9900

1x4
Gayet güzel bir bölümdü. Basta Ross Poldark'in isleri iyi gitmiyordu bir türlü bakira ulasamadi. Bunun üzerine Ross'un amcasi öldü ve Francis babasinin mirasina kondu. Francis gün gectikce Elizabeth'ten soguyor ve mirasini tüketiyor. Ayrica Demelza ile evlenen Ross'tan Elizabeth'i halen kiskaniyor. Francis Demelza'nin Elizabeth'ten güzel oldugunu daha anlayamadi.
Demelza'ya ayri bir parantez acmak lazim. Kirmizilar Demelza'ya cok yakismis cok begendim. Bölümün baslarinda Demelza Ross'un sevgisinden süphe duyuyordu ama bölüm sonu Ross Demelza'yi sevdigini kanitladi ve Baba olacagi haberini aldi. Demelza ile Noel kutlasina Francislere giden Ross bizimde Demelza'ya kenetlendigimiz gibi kenetlende gözünü Demelza'dan alamadi.
Bölüm sonu Ross tüm yatirimcilari kaybedecegini düsünürken iscileri bakiri buldu. Simdi Ross Poldark'i ne bekliyor merak ettim.

Puanim: 9/10
george adlı fırıldak ross un başına işler açacak gibi hisselerede ortak oldu sanırım :))
demelza nın verity i kaptan blamey le tekrar buluşturmaya çalışması ise demelzanın başını belaya sokacakmış gibi duruyor :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,508
Puanı
1,061
1x4. bölüm

harika ya demelza başka bir dünyadan sanırım cennetten falan gelmiş :) @xemrexxx bu diziyi izlemeyerek çok şey kaçırıyorsun ingilterenin yeni downton abbey si olacaktır bu dizi .. tabi downton un bundan eksiği var çünkü onda bir demelza yok :))

demelza hamile ama bölüm sonuna kadar bir türlü ross a söyleyemedi bunu ross kadına aşık olduğunu söylediği zaman anca hamile olduğunu anlatmaya yanaştı :)verity ile demelzanın sohbetleri dans ettikleri sahneler harikaydı , sonunda reverans yapmasınıda öğrenmiş oldu :)
hele demelzanın sona doğru söylediği şarkı kendisi kadar sesininde muhteşem olduğunu kanıtladı kadını çekemeyenlere bu güzel ses kapak olmuştur eminim :)) herkesin ross la dalğa geçmek için fırsat kolladığı parti demelzanın görenleri kendisine hayran bırakmasıyla sonlanmış oldu
sonunda tüm olumsuzluklara rağmen maden ocağında bakıra ulaştılar , ama geoorge adlı fırıldak ross un başına daha çok iş açacak gibi ?
@legolas9900
xvvi..os ta daha iyileri varidir:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059
1x5. Bölüm

francis kumardı karı kızdı hovardalıktı derken topu attı o dallamaya üzülmemde karısı elizabeth e yazık olacak onun yüzünden kadın zor duruma düşecek gibi ama çok sağlam bir duruşu var :)
demelzam diziye kalite katmaya devam ediyor konuşmasına bile aşığım kadının :) sonunda bir kızıda oldu kızının adı julia imiş ? @legolas9900 bu doğan kız under the dombıradaki julia olmasın belki güzelliğinin bir bölümünü demelzadan almıştır ikiside kızıl saçlı :)) yalnız seçim yapsam tabiki demelza derim :)
francis maden ocağını mathew denen dallamaya kaptırdı ,
demelza verity ile belamy nin arasını yapmaya çalışıyor...

MelankoliK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,201
Puanı
411
hafiften bir göz atmışlığım var spartaküse ama dediğim gibi açık sahneler beni rahatsız etti o tarz açık saçık dizileri izleyemiyorum :)
yalandan kim ölmüş :)))
:eek::eek: Ben de şu an gözlerim ovuşturuyordum kör mü oldum diye :F
@xemrexxx bak destere ne diyor :lol:

Son düzenleme: