PGA (Yapımcılar Birliği) Ödülleri Sahiplerini Buldu!

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
PGA (Yapımcılar Birliği) Ödülleri Sahiplerini Buldu!

pga-awards-360x180-150x150.jpeg

Oscar sezonunu belirleyici meslek birliği ödülleri içerisinde önemli bir yeri olan PGA (Yapımcılar Birliği) Ödülleri’nin kazananları belli oldu! Yılın En İyi Filmi Ödülünü alarak geceye damga vuran yapım ise The Big Short oldu.

Oscar'da kapışacacaklar The Revenant mı yoksa Spotlight mı derken PGA’nın The Big Short’u en iyi film seçmesi ise işleri değiştirdi. Big Short’un da en iyi film yarışına iddialı bir şekilde girdiği söylenebilir.

Televizyonda ise HBO’nun efsane dizisi Game of Thrones 'En İyi Drama Dizisi' seçildi.

En İyi Film
  • The Big Short
  • Bridge of Spies
  • Brooklyn
  • Ex Machina
  • Mad Max: Fury Road
  • The Martian
  • The Revenant
  • Sicario
  • Spotlight
  • Straight Outta Compton

En İyi Animasyon
  • Anomalisa
  • The Good Dinosaur
  • Inside Out
  • Minions
  • The Peanuts Movie

En İyi Belgesel
  • Amy
  • The Hunting Ground
  • The Look of Silence
  • Meru
  • Something Better to Come

En İyi Mini Dizi / TV Filmi

• American Crime (1. Sezon)
  • American Horror Story: Hotel (5. Sezon)
  • Fargo (2. Sezon)
  • True Detective (2. Sezon)
  • A Very Murray Christmas

En İyi Drama Dizisi
  • Better Call Saul (1. Sezon)
  • Game of Thrones (5. Sezon)
  • Homeland (4. Sezon)
  • House of Cards (3. Sezon)
  • Mad Men (7. Sezon – 2)

En İyi Komedi Dizisi
  • Inside Amy Schumer (3. Sezon)
  • Modern Family (6. Sezon)
  • Silicon Valley (2. Sezon)
  • Transparent (1. Sezon)
  • Veep (4. Sezon)

Bu konuyu orijinal haber formatında görüntüle

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Favorim The Revenant ama alamayacak gibi. Spotlight ve The Big Short arasından da ben The Big Short'u destekliyorum.
The Revenant'dan vazgeçmem hâlâ en güçlü adayın o olduğunu düşünüyorum. Yalnız 2008’den bu yana PGA’da en iyi filmi kazanan film Oscar’ı da kazanmış. Bir sürpriz olabilir mi onu da @OzaN'a soralım? :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Oscar'da kapışacacaklar üçe çıktı The Revenant, Spotlight ve The Big Short.

Yorumları alalım, sizce Oscar'ı kim kazanır? @OzaN @Tolstoyevski @destere @Danger UA!
Tam da diğer konuda bunu tartışmaya başlamıştık buraya yönlendirmen iyi oldu. :):)

Öncelikle gezegenin şu anki en iyi dizisi Game of Thrones'un kutlayalım. :):)

Üç ihtimalli maç, tahmini zor. Bence Revenant favori. Şimdi normalde en iyi film ödülünü kazanan film yanında en az iki ödül kazanması gerekiyor. Spotlight
senaryo ödülünü kesin alır ama yanına bir ödül daha koyması çok zor. Sade iki Oscarlı şampiyon çıkacağını da sanmıyorum. Aslında geçen yılki Boyhood'un durumuna benziyor...

The Big Short da kesin senaryo ödülü alır. (Spotlight orijinal bu uyarlama) Yanına kurguyu da koyma şansı epey yüksek. Yani üç Oscarlı şampiyon çıkma ihtimali var.

The Revenant 12 dalda aday ama neredeyse hiçbirinde favori değil. Sade sinematografi cepte. Yönetmen ödülü şansı da yüksek. Bir de rastgele bir tane teknik ödül kapsa 4 ödüllü şampiyon bile olabilir.

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
seçimlerden bir kaçtanesi harika mesela fargo mesela GOT veya animasyonda inside out haketmişler
the big short u hala izlemediğim için yorum yok şu anda :)
En sevdiğim diziler Game of Thrones ve Fargo'nun ödül almasına ben de sevindim. Aynen The Big Short'u ben de izlemedim bu gece önceliği ona vereceğim. Kötü puanları gördükten sonra onu arka sıralara atmıştım da. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Revenant'dan vazgeçmem hâlâ en güçlü adayın o olduğunu düşünüyorum. Yalnız 2008’den bu yana PGA’da en iyi filmi kazanan film Oscar’ı da kazanmış. Bir sürpriz olabilir mi onu da @OzaN'a soralım? :)
Ondan önceki üç yılda ise hiç uyuşmamışlar inşallah o günleri yad etmek istemişlerdir. :):)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Tam da diğer konuda bunu tartışmaya başlamıştık buraya yönlendirmen iyi oldu. :):)

Öncelikle gezegenin şu anki en iyi dizisi Game of Thrones'un kutlayalım. :):)

Üç ihtimalli maç, tahmini zor. Bence Revenant favori. Şimdi normalde en iyi film ödülünü kazanan film yanında en az iki ödül kazanması gerekiyor. Spotlight
senaryo ödülünü kesin alır ama yanına bir ödül daha koyması çok zor. Sade iki Oscarlı şampiyon çıkacağını da sanmıyorum. Aslında geçen yılki Boyhood'un durumuna benziyor...

The Big Short da kesin senaryo ödülü alır. (Spotlight orijinal bu uyarlama) Yanına kurguyu da koyma şansı epey yüksek. Yani üç Oscarlı şampiyon çıkma ihtimali var.

The Revenant 12 dalda aday ama neredeyse hiçbirinde favori değil. Sade sinematografi cepte. Yönetmen ödülü şansı da yüksek. Bir de rastgele bir tane teknik ödül kapsa 4 ödüllü şampiyon bile olabilir.
The Revenant sinematografi ödülü alırsa Lubezki üst üste 3 kez ödül almış olacak. Sence onun için dezavantaj olur mu?

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Benim favorimi listeye bile almamışlar ben de onların favorilerini listeme almıyorum. :) Şuan için favorim yok ama umarım The Big Short almaz. Spotlight de keza onun kadar sıkıcı bir yapıma benziyor ilk 10 dakikası kadarıyla. The Reverant'ı da birkaç güne izleyeceğim, yorumlar onun da mükemmel üstü olmadığı yönüyle. Her halükarda bu yıl kötünün iyisi kazanacak, rezil bir yıl oldu.

Bu arada Mad Max için ilk 3ünü izlemeye vaktim yok, direkt 4.filmden yani yeni çıkan filmden başlasam sorun olur mu? Daha önce hiç çiğnememiştim bu kuralı ama bu dönem için esnetilebilir? @Danger UA! @OzaN @sürgünüm @destere

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Benim favorimi listeye bile almamışlar ben de onların favorilerini listeme almıyorum. :) Şuan için favorim yok ama umarım The Big Short almaz. Spotlight de keza onun kadar sıkıcı bir yapıma benziyor ilk 10 dakikası kadarıyla. The Reverant'ı da birkaç güne izleyeceğim, yorumlar onun da mükemmel üstü olmadığı yönüyle. Her halükarda bu yıl kötünün iyisi kazanacak, rezil bir yıl oldu.

Bu arada Mad Max için ilk 3ünü izlemeye vaktim yok, direkt 4.filmden yani yeni çıkan filmden başlasam sorun olur mu? Daha önce hiç çiğnememiştim bu kuralı ama bu dönem için esnetilebilir? @Danger UA! @OzaN @sürgünüm @destere
Diğer filmlerle alakası bile yok.:) Konusu yok zaten filmin neredeyse.:)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

İlk üç filmden tamamen bağımsız, ben izlediğime çok pişman oldum. İlk üç filmi izlemeseydim belki Fury Road'a daha olumlu bakacaktım. :)

Gerçi üçüncüsünü izleyememiştim dayanamayıp. :D

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

Mad Max: Fury Road filminin öncekilerini ben de izlemedim bu filme de Tom Hardy hatrına daldım. Hiç de pişman değilim. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

the big short u daha yeni izledim tam bir eziyet :) iki saatlik filmi 3 saatte anca tamamlayabildim arada dinlenip kendime geldim biraz :) @sürgünüm de bugün izleyeceğini söylüyordu onun durumundan daha haberim yok? eğer filmi big short u izlediyse bir kaç günde anca kendine gelir :)) bu filme ödül verenleri lanetliyorum burdan :)

mad max in ilk serilerini izlemesende olur direk bundan başla baştan sona sıkmayan orta halli güzel bir film bende eskileri izlememiştim sadece bunu izledim herhangi bir yabancılık çekmedim konuya zaten konu yokta izlemek zevkli yinede :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
the big short u daha yeni izledim tam bir eziyet :) iki saatlik filmi 3 saatte anca tamamlayabildim arada dinlenip kendime geldim biraz :) @sürgünüm de bugün izleyeceğini söylüyordu onun durumundan daha haberim yok? eğer filmi big short u izlediyse bir kaç günde anca kendine gelir :)) bu filme ödül verenleri lanetliyorum burdan :)

Güzelim Hatefull Eight'i böyle görmezden gelip olur olmadık filmleri tercih etmişler, hadi Hatefull Eight'i seçme anlarım fakat sırf o kaliteli zeka dolu senaryo ve diyalog ve mekan için en azından en iyi filmler listesine al, adamlar Sicario'yu Ex Macina'yi bile almış. :)

Oscar'dan da soğudum zaten, Revenant, Mad Max, Room'u izleyip etkinlikte sona geleceğim, belki Trumbo'yu da araya katarım ama Spotlight dahil ötekiler-eğer büyük ödülü almazlarsa- izlemeye değmez.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Spotlight'ı ben çok beğendim belki film çok düz ama sıkmadı beni izlerken ama gönlüm The Revenant'ın kazanmasında. The Big Short'u izlemeyi düşünmüyorum. En iyi film seçilirse o zaman izleriz. :D

sürgünüm

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

mad max in ilk serilerini izlemesende olur direk bundan başla baştan sona sıkmayan orta halli güzel bir film bende eskileri izlememiştim sadece bunu izledim herhangi bir yabancılık çekmedim konuya zaten konu yokta izlemek zevkli yinede :)

The X-Files ağzımda bir tat bırakarak bitti hemen ona geçiyorum ama yorumunda daha başlamadan içimi kararttı. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
The X-Files ağzımda bir tat bırakarak bitti hemen ona geçiyorum ama yorumunda daha başlamadan içimi kararttı. :)
senin seveceğin bir konudur belkide bellimi olur borsadan ekonomiden morgıçtan hoşlanıyorsan film tam senlik :)

Güzelim Hatefull Eight'i böyle görmezden gelip olur olmadık filmleri tercih etmişler, hadi Hatefull Eight'i seçme anlarım fakat sırf o kaliteli zeka dolu senaryo ve diyalog ve mekan için en azından en iyi filmler listesine al, adamlar Sicario'yu Ex Macina'yi bile almış. :)

Oscar'dan da soğudum zaten, Revenant, Mad Max, Room'u izleyip etkinlikte sona geleceğim, belki Trumbo'yu da araya katarım ama Spotlight dahil ötekiler-eğer büyük ödülü almazlarsa- izlemeye değmez.

izlemediğin filmlerden the revenant harika, room iyi bir film , mad max de hoşça vakit geçirmek için birebir :) yani şanslısın sona kalan filmlerinden hiç biri the big short kadar sıkıcı değildir?
oysa ben iyileri önce izledim çürükler sona kaldı sanırım :)