İngiliz Peaky Blinders - Dizi Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x5

Sezonun en güzel bölümüydü. Birbirinden güzel müzikler, ruhumuzu dinlendireceğimiz şarkılar vardı.

Charlie Chaplin bile vardı bölümde. :)

Dedektif Campbell, Sabini ve Alfie Solomons birlik olup Shelby'lere saldırdı. Arthur ve Michael'i tutukladılar, Arthur idamla yargılanıyor, Michael'i annesi Polly, dedektifle yatarak kurtardı.

Grace'in çocuğu olmazmış, doktorlar sorunun kendisinde olduğunu söylüyorlarmış. Birde şansını Tommy ile yatarak denedi bakalım hamile kalacak mı? :)

Tommy'in Grace'i sevdiğini biliyorduk bunu kendi ağzından da duymuş olduk. Her gün Grace'in aklından çıkmadığını söyledi. Bunun üzerine de Carleton ile ilişkisini sonlandırma kararı aldı.

Dedektif, Mareşal Russell'i öldürmesini bekliyor Tommy'den. Birde Tommy daha önceki ihanetinin karşılığı olarak Grace'i dedektife satabilir.
9/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x3

Güzel bölümdü.

Sabini fazla kaşındı. Artık Tommy'nin bir şeyler yapması gerekir büyük ihtimal yapacaktır da.

Polly'nin oğlu benim de düşündüğümden çabuk kabullendi yeni durumu. Çok gerekli bir karekter gibi durmuyor ama bakalım.

Dizide gerçekten bir kadın oyuncu eksikliği hissediliyordu. Bu bölümde gördüğümüz kadın bu eksikliği kapatacak gibi duruyor.

Puanım: 8.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x3

Güzel bölümdü.

Sabini fazla kaşındı. Artık Tommy'nin bir şeyler yapması gerekir büyük ihtimal yapacaktır da.

Polly'nin oğlu benim de düşündüğümden çabuk kabullendi yeni durumu. Çok gerekli bir karekter gibi durmuyor ama bakalım.

Dizide gerçekten bir kadın oyuncu eksikliği hissediliyordu. Bu bölümde gördüğümüz kadın bu eksikliği kapatacak gibi duruyor.

İlk sezonda olduğu gibi 5. ve 6. bölümler muhteşem geçiyor. :)

Bu arada kusura bakmayın bu akşam 6.bölümü de izleyip diziyi bitirmek zorundayım. Daha etkinlikteki filmleri izlemedim onları izleyip Oz'a geçeceğim. :X

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Mesajı alıntılayamadım nedense.

@sürgünüm ben de güzel bir şeyler bekliyorum ama bakalım. :)

Onu yazacaktım ama yazmayı unutmuşum. Uçmuş gitmişsin sen. :D Ben de hızlanırım büyük ihtimal. Eğer aksilik çıkmazsa bugün sezonu tamamlarım gibime geliyor. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x4

Her zamanki gibi güzel bir bölümdü. :)

Alfie Solomons baya ilginç bir karakter. Sabini'yle anlaşmış gibi duruyor ama Sabini'nin yaptıklarını unutacak biri değil bence. Ben oyun yaptığını düşünüyorum ama belli de olmaz çünkü baya değişik bir karakter. :D Solomons ve Sabini'nin konuşmalarının deftere kaydedilmesi de komik bir detay olmuş o sahnede. :D

Tommy ve o kadın arasında beklenen olay da gerçekleşti bu bölüm. Bölümün sonunda Grace'in görünmesi de sürpriz oldu.

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x5

Bence de sezonun şimdiye kadarki en iyi bölümüydü. Ama bu bölümden de güzel bir sezon finali bizi bekliyor gibi. :)

Solomon keşke oyun yapsaydı. :( Sevilebilecek bir karakterken Tommy'ye ihaneti yakışmadı.

Dedektif Tommy'yi elinde tutmak için birçok şey planlamış ama bölümün sonunda ipler yine Tommy'nin eline geçti. :)

Grace'i çok sevmiyorum nedense. Carleton daha samimi geliyor bana. :)

Bu arada derbi gününü merakla bekliyorum. :)

Puanım: 9/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
2x6 (Sezon Finali)

Beklentilerimi karşılayan bir sezon finali oldu. Tek kelimeyle harika bir bölümdü. Baştan sona sürükleyiciydi ve dizinin şu ana kadarki en iyi bölümüydü bence. :)

Dedektiften nihayet kurtulduk. Artık ölmüştür herhalde. :D Polly'nin dedektifi vurduktan sonra söylediği söz efsaneydi yalnız. :D

Tommy'nin Alfie Solomons'ın mekanında yaptığı oyun da iyiydi. O oyunu yapmasa hiçbir kazanç sağlayamayacaktı. Ben bölümü izlemeden önce gelecek sezon bu ikilinin düşman olacağını tahmin ediyordum ama yanıldım.

Bölümün en iyi kısımları son kısımlarıydı elbette. Tommy'nin 3 adamın elinden nasıl kurtulacağını baya düşündüm ama bu seçenek aklıma gelmemişti. Meğer Churchill dedektifi en başından silmiş. Yani Polly öldürmese başka bir yerde yine ölecekti. 3. sezonda bakalım Churchill ne gibi görevler verecek? :)

Tommy bölümün sonunda evleneceğim falan dedi. Grace gelecek sezon daha ön planda olacak anlaşılan. Geçen bölümkü fikrimin arkasındayım inşallah Carleton'la Tommy birlikte olurlar. :D

Puanım: 10/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
2x6

Şimdiye değin izlediğim en güzel sezon finallerinden biriydi. :)

Alfie Solomons karizmatik biri fakat kimin kayığına bindiği belli değil, umarım üçüncü sezonda tutarlı biri olur. :)Önceki bölümde Tommy'e ihanet etmişti Sabini kendisine verdiği sözü tutmayınca da Tommy ile yeniden anlaştı. Çıkar yolu da yoktu Tommy'in kurduğu oyun iyiydi. :)

Tommy, Mareşal'i öldürdü fakat arada harcanan Lizzie oldu. :( Tommy görevi yerine getirmesine rağmen dedektifin adamları tarafından infaz edilecekti ki; son anda Churchill'in içeriye sızan adamlarından biri hayatını kurtardı. :)

Tommy çok korkmuş olmalı uzaklaşırkan ayağı birbirine dolaşıp yere düştü. :)

Polly baştan beri gözü kara biriydi dedektifi vurması sürpriz olmadı. :)

@gundix123 Tommy ne olursa olsun Grace'i seviyor, çocuklarıda olacak annesiz büyütmeyecektir. :)
10/10

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
2x3' ü izledim

Tommy Yahudi adama söz verdigi gibi 100 tane silahli adami verdi. Solomon bastan agirligini koyup iyi korkuttu adamlari. Polly ve Michael birbirlerine cok cabuk alistilar ama bence bu michael'da biseyler var. Tommy bir kadin yüzünden 1000 şilin verecegi ata 2000 şilin verdi. Sabini iyice Tommy nin üzerine gitmeye basladi önce hapishanede adimini öldürerek sonra tüm shelby lerin yaninda öldürtmeye calisarak neyseki Arthur ordaydi ve temiz bi dayak yedi. Arthur'un bu halini cok begendim ben tuttumu öldürmeyene kadar birakmiyor :D

Puanim: 8/10

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
2x4

Alfie Solomon ve Sabini anlasmaya vardi ama bence her ikiside oyun oynuyor. Alfie Shelbyleri kolay kolay satacak gibi durmuyor. At egitici Carleton Tommy'yi yatagina aldi. Bunun olacagi belliydi. Tommy Kral icin yapacagi görevde ölecegini düsünüyor yok ölmez ise kesin Viskiden gidici :A
Bu Michael' i hic sevmedim Shelbyler ona cok yüz veriyor. Bölümün sonunda Grace gözüktü acaba Tommy onu görmeye gidecek mi ?

Puanim: 8/10

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
2x5
Solomon ve Sabini birleserek Tommy'ye büyük darbe vurdular. Arthur ve Michael hapishaneye düstü. Polly Michael'i kurtarmak icin Dedektif ile yatti. Arthur idam ile yargilaniyor ve tam Tommy'ye olan güvenini kaybetti derken ve ayrica Tommy tam düsüse geciyor derken cok iyi bir hamle ile ( Büyük ihtimal Grace'i dedektife verecek) tüm ipleri eline aldi. Tommy bu hamlesinde öldürmesi gerektigi adami öldürmedi ama istedigi zaman öldürecek. Büyük Derby yarisini izlemek icin sabirsizlaniyorum.

Puanim: 8.5/10

legolas9900

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,819
Puanı
710
2x6

Ve sonunda sezon finalini izledim. Alfie Solomon Tommy ile yeniden anlasma imzaladi ama istedigi anlasmayi Tommy'nin güzel plani yüzünden imzalayamadi.

Gelelim Thomas Shelby'nin Müthis planina Tommy hem detektifin istedigi adami hemde detektifi öldür ( Polly'nin yardimi ile). Bu planda olan güzelim Lizziye oldu :(
Bölüm sonu Churchill'in iceri adam koymus olacagi aklimin ucundan gecmedi. Tommy herseye cok yaklasmistim diye bagirirken bir anda kurtuldu. Yeni sezonda Tommy'yi nasil görevler bekliyor ? Tommy Grace ile evlenecek mi ? Peaky Blinderslari ne tür zorluklar bekliyor ? Michael ailede ne kadar yükselecek ? Arthur Shelby iyilesecek mi ?

Puanim: 9.5/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3x1

Arthur müptezelinin Türklere hakareti dışında güzel bir sezon açılışı oldu.

Grace ile Tommy evlendi. Arthur kendisine fazlaca güzel bir kadın bulmuş. Ve Polly, Da Vinci's Demons ve Game of Thrones derken 1 yıl içinde üçüncü bir diziyle şimdi de burada karşımıza çıkan Alexander Siddig ile yakınlaşıyor. Son olarak ana teması İngiliz-Rus ilişkilerini ele aldılar. Sezon boyunca da devam edecek gibi gözüküyor.

8/10

@gundix123 @legolas9900

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x1

Diziyi özlemişim gerçekten. İzlemeyeli de1 yılı aşmış zaten. Dolayısıyla birçok olayı unutmuşum. İzlerken yavaş yavaş hatırladım olayları. Genel olarak güzel bir açılış oldu.

Düğün ağırlıklı bir bölüm oldu. Fakat olayın perde arkasında birçok şey oldu. İşin içine Rus'ların girmesi diziye farklı bir boyut kazandıracak gibi. Bakalım ilerleyen bölümlerde olayların gelişimi nasıl olacak? :)

Bölümün sonunda da bir soygun muhabbeti geçti ama olayı tam anlamadım. Anlaşılan Tommy yine büyük oyunlar peşinde. :)

Bu arada Alfie Solomon'u da bu bölüm görürüz diye umuyordum ama göremedik maalesef. İnşallah ilerleyen bölümlerde karşımıza çıkar.

Bahsetmeden geçemeyeceğim, dizinin çok farklı bir tarzı var ve bu tarzı çok hoşuma gidiyor. Özellikle bölümlerin giriş kısmı bence çok başarılı. :)

Puanım: 8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x2, 3x3

Bölümleri izleyeli 1 ayı geçti ama yorum yapmayı unutmuşum ilginç bir şekilde. :D @sürgünüm sen de hiç izlememişsin maşallah. :D

Hatırladığım kadarıyla birkaç şey yazayım. :)

Grace'in ölümünü hiç beklemiyordum. Çok sevdiğim bir karakter değildi o yüzden çok da üzülmedim, açıkçası çok da önemli bir karakter değildi. Bence dizide Tommy'den başka öyle vazgeçilmez diyebileceğimiz bir karakter yok. Reyisin sigara içişi yeter. :D Belki Polly'yi de o kategoriye sokabilirim. :)

3. bölümle birlikte Tommy'nin toparlanması iyi oldu. Karakterlerin bunalımının gösterildiği zamanları hiç sevmiyorum. Dizinin bunu fazla uzatmamasına sevindim. Zaten Tatiana ile arasında muhtemelen bir şeyler olacak ilerleyen bölümlerde. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x4

Yine çok iyi bir bölümdü. :)

Polly'nin kendi içinde yaptığı vicdan muhasebesi yüzünden olacakları papaza anlatması Tommy reyisi baya sıkıntıya soktu. Bölümün son dakikaları gerçekten müthişti o açıdan. Ancak benim bildiğim Tommy çektiği bu acıları unutmaz ve sezon finalinde bir şekilde intikamını alır. :)

Bu arada Tatiana ile olan sahnelerine de dikkat çekmek isterim. :J

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x5

Sezon finaline doğru giderken güzel bölümdü. :)

Bölümde +18'in dibine vurdular resmen. :D Solomon reyisi yeniden görmek güzeldi. Tatiana da efsane kadın ya aşık oldum. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
3x6

O nasıl bir sezon finaliydi öyle? :eek:

Dizi bu bölümüyle mafyada alıştığımız, en çok önem verilen şey olan aile değerlerine duyulan saygıyı yerle bir etti resmen. Tommy sana o kadar reyis dedik büyüksün dedik ama dediğimize pişman ettirdin be. :( Bu sezon zaten karakterin karizmasını çokça çizmişlerdi ama bu en büyüğü oldu. Bilemiyorum bundan sonra hikaye nasıl devam edecek? Gerçekten beklenmedik bir sezon finali oldu.

Alfie reyisin Tommy'ye verdiği ayar da şahaneydi. Ondan da bahsetmemek olmaz.

Diziyi her zaman diğer mafya yapımlarına göre marjinal bulmuşumdur ama bu bölümde marjinallikte çığır açtılar diyebilirim. :D

Puanım: 10/10