Oscar'da Yabancı Dilde Film Finalistleri Açıklandı

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Kyto45eNfS4pE9mIZTHPmTu2.jpg

Oscar 2014'te En İyi Yabancı Dilde Film kategorisine aday olabilmek için yarışacak olan son 9 finalist açıklandı. Finalistler arasında çok büyük sürprizler var. En büyük sürpriz Asghar Farhadi'nin son filmi The Past son 9'a kalamaması. Bunlar dışında Şili'nin Gloria'sı ve Suudi Arabistan'ın Wadjda'sı son 9'a kalamayan diğer önemli filmler oldu.

Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat'ın paylaştığı Kelebeğin Rüyası da son 9'a kalamadı.

İşte adaylık yarışacak son 9 film:

Two Lives (Almanya)
The Broken Circle Breakdown (Belçika)
An Episode in the Life of an Iron Picker (Bosna Hersek)
The Grandmaster (Hong Kong)
The Great Beauty (İtalya)
The Hunt (Danimarka)
The Missing Picture (Kamboçya)
The Notebook (Macaristan)
Omar (Filistin)​

Son düzenleme:

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
The Past ve Wadjda'yı izlemediğim halde finale kalacaklarına kesin gözüyle bakıyordum, çok şaşırdım. Filmlere bakarsak, The Hunt kazanır gibi, kazanması da lazım. :)

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Kelebeğin Rüyası hurdacının hayatı(An Episode in the Life of an Iron Picker)filminden daha iyi ilk 9'a kalamamasına üzüldüm.

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
The Past :eek::confused::T Gerçekten şok oldum. :( Nasıl olmaz böylesine bir film?

The Hunt - The Great Beauty yarışı olacaktır. Umarım kazanan The Hunt olur.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok şaşırtıcı bir liste olmuş.

Kelebeğin Rüyası'nı beklemiyorduk zaten ama ilk 9'a kalan filmlere bakılırsa pek de sürpriz olmazmış kalması.

The Past için şaşırdım ve üzüldüm. Nasıl es geçebildiler böyle bir filmi pes. :bilmem:

Wadjda kabul ediyorum ödüle oynayacak bir film değildi ama keşke yer bulabilseydi. :(

Child's Pose, Gloria gibi filmlerin yokluğu da şaşırtıcı. (Gloria'nın olmamasına üzüldüm diyemem. Eğer aday olsa izlemem gerekecek gibi hissedecektim. :))

Sözde bu sefer yabancı film adaylarının çoğunu izleyecektim ama bu yolda izlediğim filmlerden 3 tanesi saf dışı kaldı bile. :(:(

The Hunt, The Great Beauty, The Broken Circle Breakdown, The Grandmaster yeri kesin gibi gözüken adaylar ama The Past'in yarış dışı kalmasından sonra saydığım dört film dışındaki tüm filmler aday olursa şaşırmam. :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Kyto45eNfS4pE9mIZTHPmTu2.jpg

Oscar 2014'te En İyi Yabancı Dilde Film kategorisine aday olabilmek için yarışacak olan son 9 finalist açıklandı. Finalistler arasında çok büyük sürprizler var. En büyük sürpriz Asghar Farhadi'nin son filmi The Past son 9'a kalamaması. Bunlar dışında Şili'nin Gloria'sı ve Suudi Arabistan'ın Wadjda'sı son 9'a kalamayan diğer önemli filmler oldu.

Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat'ın paylaştığı Kelebeğin Rüyası da son 9'a kalamadı.

İşte adaylık yarışacak son 9 film:

Two Lives (Almanya)
The Broken Circle Breakdown (Belçika)
An Episode in the Life of an Iron Picker (Bosna Hersek)
The Grandmaster (Hong Kong)
The Great Beauty (İtalya)
The Hunt (Danimarka)
The Missing Picture (Kamboçya)
The Notebook (Macaristan)​

ilginçtir bu sene iran filmi yok?

iran filmleri son yıllarda fırtına gibi esiyordu çokda kaliteli filmler yapıyorlar bizi ikiye üçe katlarlar kalite konusunda..

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu arada 9 filmden 1 tanesini atlamışsın. :) Filistin yapımı Omar. Biraz önce saydığım dörtlüye girecek beşinci film olabilir. :)

ilginçtir bu sene iran filmi yok?

iran filmleri son yıllarda fırtına gibi esiyordu çokda kaliteli filmler yapıyorlar bizi ikiye üçe katlarlar kalite konusunda..
Favorilerdendi yine işte The Past ile ama sürpriz şekilde aday olamadılar. :(

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ekledim. :) @OzaN

The Past'ın olmamasına mantıklı bir açıklama getiremiyorum. :(

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
The Hunt haricinde diğerlerini bilmiyorum. Kelebeğin Rüyasını izlediğimde "amma abartmişlar" demiştim. Oraya kadar gitmesi bile mucize bence. 9a girseydi bile sadece gurur olurdu ama hak etti demezdim :T: