FK1 No Country for Old Men / İhtiyarlara Yer Yok (2007) Film Bilgileri & Yorumları

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
tamam senin hesap daha doğru :) sonuç değişmiyor ama taş çatlasa 6 ediyor fazlada çıkmaz :)

sen genelini sevmemişsin okuduğum kadarıyla, ben son yarım saate kadar büyük bir heyecanla izliyordum son yarım saatte koptum filmden :)
Javier Bardem bu filmle ödülleri topladığına göre,Billy Bob Thornton'da Fargo ile ödül kazanabilir.:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Javier Bardem bu filmle ödülleri topladığına göre,Billy Bob Thornton'da Fargo ile ödül kazanabilir.:)
javier bardem karakteri harikaydı ödülüde haketmiş sonuna kadar bence billy bob da baaşrılı ama bunun kadar değil,
yalnız öyle mükemmel bir kötü adam yakalamışsın hazırda elinde parayı kurtarmaya çalışan iyi adamda var niye filmin sonunu böyle muallakta bırakırsın onu anlayamadım ?

Biraz acımasız olmuş sanki filmi genel olarak beğenmişsin sonuçta. :):)
filmde asıl çarpıcı olan nokta final bölümüdür, keşke ilk sahneleri başları düşük tempoda gitseydide sonu muhteşem bitseydi :)

Tamam o zaman sizleri Mononoke-hime'yi izlemeye davet ediyorum. :D @FFFilmKulübü
çizgi filmmi ?

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
javier bardem karakteri harikaydı ödülüde haketmiş sonuna kadar bence billy bob da baaşrılı ama bunun kadar değil,
yalnız öyle mükemmel bir kötü adam yakalamışsın hazırda elinde parayı kurtarmaya çalışan iyi adamda var niye filmin sonunu böyle muallakta bırakırsın onu anlayamadım ?

filmde asıl çarpıcı olan nokta final bölümüdür, keşke ilk sahneleri başları düşük tempoda gitseydide sonu muhteşem bitseydi :)

çizgi filmmi ?
Anime. Çocuklar için özel yapılmış bir şey değil. Yine de zorlamak istemiyorum, izlemeniz için. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Filmi etkinlik için tekrardan izledim. Filmi ilk izlediğimde bazı şeyleri anlayamamıştım ve bazı detayları unutmuşum. Mesela sonunu tamamen unutmuşum. Şimdi filmden daha çok oyuncuyu tanıyor oluşumun da etkisiyle filme biraz daha kolay bağlanabildim.

Filmi tekrar izlemeden önce konudaki yorumlardan neden sonunun pek beğenilmediğini anlamamıştım ama izleyince anladım ki gerçekten çok tartışmalı bir sonu var. :)

Filmden aklımda kalan en önemli şey o mükemmel aksiyon-gerilim sahneleriydi. Moss ve Anton'ın kovalamacaları harikaydı. Özellikle kapı kilitlerine dair olan çekimler aklımda kalmıştı daha önceden de.

Moss'u baya sevmiştim ama ölümünü göremedik bile. :(

Şerif karakteri tamamen gereksizdi. Filme hiçbir şey katmamış. Tommy Lee Jones kusura bakmasın ama durum böyle.

Filmin sonunu ben de hiç beğenmedim. Son 25 dakikayı tamamen kesip atsak ve yarıda kalsa daha bile iyi olurdu film için. :):)

Özetle çok ağır işleyişine rağmen kendine iyi bağlayan ve aksiyon-gerilim sahneleri mükemmel olan bir filmdi. Fakat tartışmaya açık sonu filme gölge düşürmüş. 9 puana rahatlıkla çıkabilecek, belki de 10'a oynayabilecek film en fazla 7.5-8'lik bir film haline getirilmiş.

Javier Bardem Oscar'ını haketmiş. Filmin en iyi film Oscar'ını hakettiği hakkında şüpheliyim ama o yıl yarış çok güçlü olmayabilir. Rakiplerinden biri olan There Will Be Blood'a göre daha iyiydi.

8/10

@berkann @sürgünüm @destere @sokak sanati @Maskeli Fedai

RüzgarGülü

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,346
Puanı
561
Filmin fragmanını izleyince konusunu hatırladım. Önceden izlemiştim. Heyecanı filme çok güzel yansıyan, sahneleri içimizde hissettiren bir filmdi. Filmin aslında serisi çıkabilirdi ama kısa kesmişler, sağlık olsun :)