Murat Dalkılıç ~ Epik (2016) Albüm Kapağı ve Şarkı Listesi

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Türk pop müziğin sevilen isimlerinden biri olan Murat Dalkılıç, yeni albümü 'Epik' ile sevenleriyle buluştu.

Poll Production etiketiyle çıkan albümde toplam 12 şarkı yer alıyor ve bu şarkıların söz ve müziklerinin büyük çoğunluğu Murat Dalkılıç'a ait.

Albümün çıkış parçası ise geçtiğimiz günlerde klip çekilen 'Ben Bilmem' isimli şarkı oldu. Şarkının sözü ve müziği Murat Dalkılıç'a ait.

Albümde yer alan şarkılar...

Pembe Panjur
Söz & Müzik: Murat Dalkılıç
Soktuğu Duruma Bak
Söz: Caner Yemez / Nesem Yenipazar Müzik: Nesem Yenipazar
Daha İyisi Gelene Kadar
Söz: Murat Dalkılıç Müzik: Murat Dalkılıç / Caner Yemez
Ben Bilmem
Cadı Kazanı
Cahil
Feriştah
Söz: Murat Dalkılıç Müzik: Murat Dalkılıç / Çağrı Telkıvıran
Boya Gitsin Feat. Merve Boluğur
Söz & Müzik: Murat Dalkılıç / Caner Yemez
Rivayet
Hanım Köyün Kavalcısı
Söz: Murat Dalkılıç Müzik: Çağrı Telkıvıran
Pişmanlar Romanı
Sonsuz Olsan

Albüm Kapağı
murat-dalkilic-epik1.jpg

Murat_Dalkilic-Epik-2016-.jpg

Albümle ilgili genel yorum ve görüşlerinizi bu başlık altından yapabilirsiniz. Şarkıları dijital platformlarda dinlemeniz mümkün.

@OzaN @tolgab @eskici @Bully @Çiğdem- @EFE UYSAL @Billy Kane @Yiğitt @Aserat @turkuazz @vadikızı @Harunnn60 @ozgur2113 @MayısKralı @Ahmad ve diğerleri...

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Çıkış şarkısı Ben Bilmem güzel, diğerlerini dinleyecek zamanım yok şu sıralar. :D

Daha önce de dediğim gibi kendi şarkılarının ağırlıkta olduğu bir albümle karşımıza çıkması önemli, bakalım ilgi görecek mi albüm :)

tolgab

Emekli
Reaksiyon puanı
6,641
Puanı
560
Bende etiketlenmişim ne güzel :A

Murat'ı severim albüm de fena değil ama beklentimin biraz altında olmuş. Favorim 'Hanım Köyün Kavalcısı' şimdilik :)

Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Tüm albümü dinleyemedim maalesef. Ama çıkış parçası fena değil. Albümün çıkış zamanı çok bahtsız bir zaman maalesef :(

denizz19

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Pembe Panjur : Bence çok güzel bir alt yapı oluşturulmuş şarkı için. Ben beğendim. Murat'ın sesine de yakışmış. Nakarat kısmı belirgin değil ama o @Çiğdem- gibilerin işi beni enterese etmez. :A

Soktuğu Duruma Bak : Beğenmedim

Ben Bilmem : Zaten sevdiğim bir şarkı olmuştu. Telefonumda da var.

Daha İyisi Gelene Kadar : Bunu da beğenmedim. Çok tekdüze.

Cadı Kazanı : Yalın'ın Kasma şarkısına benzettim özellikle başlarını. Çok da beğendiğim söylenemez.

Cahil : Şarkı fena gelmedi melodisiyle falan. Murat iyi söylemiş ancak tek eksiği vurucu bir nakarat. O olmayınca şarkının ruhunu söndürmüş. Yine de fena değil bence zamanla severim gibi.

Feriştah : Enerjik bir şarkı ama bazı sözler yutulmuş müziğin içinde anlaşılması güç gibi geliyor kulağa. Sevilebilir belki.

Boya Gitsin : Olmamış :(

Rivayet : Bir slow daha ve yine eksik bir nakarat eksikliği. Normalde slow şarkılarda sıkı bir nakarat isteklisi değilim ama bazı şarkılar gerçekten ihtiyaç duyuyor tıpkı bu şarkı gibi. Eh iştelik bir şarkı.

Hanım Köyün Kavalcısı : Müzik şarkıyı öldürmüş resmen. Bu şarkı bence çok iyi olabilirmiş. Ama çok hızlı ve müzik sözleri kapatmış resmen. Harcanmış şarkı.

Pişmanlar Romanı : Müziği harika. Enerjisiyle yakaladı beni şarkı.

Sonsuz Olsan : Sözleri çok güzel. Nakarat vuruculuğuna gerek olmayan şarkılardan biri. Bence güzel bir akustik şarkı olmuş. Klip gelmez ama kafa dinlendirici bir şarkı en azından.

En iyi iki şarkı Pembe Panjur ve Ben Bilmem.

Albüme puanım 10 üzerinden 6 (Daha iyi olabilirdi)

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,736
Puanı
710
Albüm bana göre çok kötü.Sadece Ben Bilmem'i beğendim.Bu albüm Daha Derine'nin yanında hiçbir şey.

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,736
Puanı
710
Albümü biraz daha dinledim ve sanatçının hakkını yediğimi anladım.Soktuğu Duruma Bak,Cadı Kazanı,Daha İyisi Gelene Kadar ve özellikle Pempe Panjur çok iyi:):)