Kanal D Mehmed: Bir Cihan Fatihi - Dizi Yorumları

YıldırıM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,843
Puanı
711
Dizi guzel, begendim lakin yas konusu sikintili, su anki sahnede 16 yasinda olmasi lazim ama en az 30 gorunuyo
16 yaşında mi?
Ben ilk sahneye baktım sakal falan vardı . İstanbulu feth etmedi o zaman daha. Ben İstanbulun fethinden sonrası sandım.

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,873
Puanı
1,061
Fatihi kadınları yok mu?
Çiçek hatun ve Gülbahar hatun falan? Dizi oyuncularına baktım ne Hayal ne de Büşranin isimleri aynı. Eleni falan isimleri.
Hayır yok, garip olan kısım da o zaten. :D

Hazal Filiz 'Melike'yi, Büşra Develi 'Eleni'yi, Sedef Avcı 'Leyla'yı canlandırıyor. (b)

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,390
Puanı
1,061
İnşallah 7 üstü reyting alır ve sonraki bölümlerde aldığı reytingler yoluna doludizgin devam etmesine yeterli olur.

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,202
Puanı
1,061
Diziyi izlemedim ama sosyal medyada okuduğum ilk 20 yorumun yarısından fazlası olmamış, bir daha izlenmez yönündeydi. Tarafsız olarak bakacak olursanız dizi nasıldı sizce?

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,030
Puanı
1,060
Şu yaş konusu yüzünden dizi 10-0 geriden başlıyor heralde. :D
UTC'deki gibi geçmiş hallerini genç birileri canlandırsaydı ve geçmiş-şimdi tarzı gitseydi en azından. :D

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,390
Puanı
1,061
Çok kalitesiz, seviyesi düşük eleştiriler var diziye. Kendini kültürlü göstermek için tarih dizilerinde hata aramak kadar antipatik çok az şey var sosyal medyada. Kadın "Tanrı sizi korusun" dedi diye diziyi Batı propagandası yapan dizi yaptılar. Onu söyleyen Mara Despina zaten gayrimüslim, burada anormal olan ne..
Yine senaryo için "Batı diliyle yazılmış" eleştirisi. Tarihi bir diziyi başka ülkelerde de yayınlayıp Osmanlı tarihinden yabancıların az da olsa bilgi almasını sağlamak için dilini kısmen anlaşılır yapmaları gayet normal bir durum. Mantıklı da.
Bu nedir ya. Devamında "yeniçeri iken bu mümkün değil" dedi zaten kız. En kötüsü de bu eleştirileri yapanların çoluk çocuk diye koca koca bireyler olması. :(

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,699
Puanı
1,060
Fatih Sultan Mehmet gibi gerçekten güçlü bir karakteri, bu kadar yüksek bütçeli ve tutması gereken bir dizide no-name, genç bir isme veremezler. Kenan İmirzalıoğlu gerek fiziken, gerek kariyer olarak böyle bir dizinin başrolü için biçilmiş kaftan. MY: Kösem’de Beren Saat’ten önce genç bir isim canlandırdı Kösem karakterini, o dönem dizinin aldığı reytingleri gördük. Oyunculuk iyi olduktan sonra yaş konusunun bir önemi yok ki Kenan’ın oyunculuğunu eleştiren insan pek görmedim.

Ayrıca yayınlanan bu şey bir “dizi”, her ne kadar dönem dizisi olsa da ortada bir kurgu, oluşturulan bir atmosfer var. Yaş konusuna, en ufak bir replikte propaganda mesajı, hata aramaya devam edersek bu sektör gelişemez.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,732
Puanı
1,060
Kenana öncelikle maşşllah 20 yaşında oğlanlara taş çıkartan bir fizikle gelmiş :bhr: Bölümü çok beğendim aksiyonu çok iyi müzikler çok iyi ve ecünnüler arka planda rahatsız etmiyorlar izleyenleri :Z:Z:Z

Aaa Eşkiya ile aynı gün çözümünü buldum , Digitürk Play da Kanal D yok oyüzden tv den Fatih Playdan Eşkiya aynı anda ikisini izledim her hafta böyle devam :A :A :A
@Forumdash @Yiğitt @Harunnn60 @kerem @Sherlock @xemrexxx @destere @eskici @batuhankaralar

JQGRoj.png

Z9qvbg.png

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,708
Puanı
1,060
Kenana öncelikle maşşllah 20 yaşında oğlanlara taş çıkartan bir fizikle gelmiş :bhr: Bölümü çok beğendim aksiyonu çok iyi müzikler çok iyi ve ecünnüler arka planda rahatsız etmiyorlar izleyenleri :Z:Z:Z

Aaa Eşkiya ile aynı gün çözümünü buldum , Digitürk Play da Kanal D yok oyüzden tv den Fatih Playdan Eşkiya aynı anda ikisini izledim her hafta böyle devam :A :A :A
@Forumdash @Yiğitt @Harunnn60 @kerem @Sherlock @xemrexxx @destere @eskici @batuhankaralar

JQGRoj.png

Z9qvbg.png
Çok fazla iki arada bir derede kalmana gerek yok, 13 hafta sonra sadece Edho'yu izleyebiliceksin zaten. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,708
Puanı
1,060

JQGRoj.png

Z9qvbg.png
Çok fazla iki arada bir derede kalmana gerek yok, 13 hafta sonra sadece Edho'yu izleyebiliceksin zaten. :A