'Mayıs Kraliçesi' Çalıntı mı?

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
'Mayıs Kraliçesi' Çalıntı mı?

53ddd86d-4681-46b8-b36f-43c4fa1ac00a-150x150.jpg

Show TV'nin yeni sezon için hazırlanan iddialı dizisi Mayıs Kraliçesi'nde şok iddia!

Başarılı oyuncu Erdal Özyağcılar, yapımcılığını Mint Productions'ın üstlendiği, başrollerini ise Yağmur Tanrısevsin ve Ahmet Olgun Sünear'ın paylaştığı dizinin çalıntı olduğunu iddia etti.

Hürriyet gazetesinden Büşra Bozok Aytek'in haberine göre usta oyuncu şu ifadeleri kullandı:

“2003’te yazdığım ‘Yaşar’ adlı hikâyemi 6 ay önce dizi senaryosu haline getirdim ve ismini ‘Kızım Yaşar’ olarak değiştirdim. Yazdığım iki bölüm için bazı kanallarla görüşmeler yaptım. Daha sonra Gold Film’den Faruk Turgut senaryoyu aldı. Fark ettim ki ‘Mayıs Kraliçesi’nde benim yarattığım ‘oto tamircisi kız’ karakteri kullanılmış. Emeğimi çalmışlar.”

Bu iddia üzerine Birol Güven ise Twitter hesabından şu cevabı verdi:

"Habere göre Mayıs Kraliçesi'ni Erdal Özyağcılar'dan çalmışız, ama bu mümkün değil ki. Biz o dizinin senaryo haklarını Kore'den satın aldık. Orijinal adı 'May Queen'. Kore'nin en güzel dizilerinden biri. Senaristi Son Young Mok. Altını çizeyim, Kore'den telif ücretini ödeyerek aldık.

Değerli sanatçı ve büyüğümüz Erdal Özyağcılar'a saygımız sonsuzdur; ama benim adımı ve "çalmak" kelimesini aynı cümlede kullanamaz. Avukatlarımız gereğini yapacaktır. Bu arada başrol oyuncumuz Yağmur Tanrısevsin günlerdir İmes Sanayi Sitesi'nde kaynak yapmasını öğreniyor. Görüntüleri yakında paylaşacağız."

Mayıs Kraliçesi, yeni sezonda Show TV'de başlıyor!
Bu konuyu orijinal haber formatında görüntüle

Son düzenleme:

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Yine bir Kore dizisi, ama konusu iyi bir diziye benziyor. Erdal Özyağcılar çok iyi bir oyuncudur ama çalıntı olacağını düşünmüyorum.

Bu arada dizi Show TV'de yayınlanacak. @Aserat

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Kanal D dizisi değil miydi bu.:F Ne ara Atv'ye ve Show'A geçti.
Erdal özyağcılar transferi iyi olmuş.:)

Son düzenleme:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ne işlerle uğraşıyorlar. :D

Birol Güven cevabını vermiş, pek uzatmaya gerek yok bence. :D Bu arada dizi Show Tv'de olacak @Aserat :X

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,940
Puanı
1,061
Yine bir Kore dizisi, ama konusu iyi bir diziye benziyor. Erdal Özyağcılar çok iyi bir oyuncudur ama çalıntı olacağını düşünmüyorum.

Bu arada dizi Show TV'de yayınlanacak. @Aserat
Ali Eyüboğlu ATV'de yayınlanacağını yazmıştı, başka yerlerde de ATV'nin adı geçiyor. Yine de düzeltmeyi yaptım. :)

Show Tv kendi sitesinden açıkladı ya, Yağmur Tanrısevsin 'Mayıs Kraliçesi' İle Show Tv'de! diye. :)
Sen söyleyince hatırladım, konuyu da değiştirdim zaten. :)