Maraz Ali: Efsanenin Dönüşü(Bu Bir Hayali Filmdir)

ömer karataş

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,528
Puanı
280
oyuncular: kenan imizalıoğlu(yeni maraz ali) çağatay ulusoy(serkan) sarp akkaya(cezmi) aras bulut iynemli(şevket) sarp levendoğlu(mehmet) ufuk bayraktar(alp)
Maopd9.jpg

Maraz Ali Aslında Ölmemiştir Yüzünü Değiştirmiştir Üstünde Çelik Yelek Vardır
Yaşadığını Herkesten Saklamıştır Ancak Ailesi Ve Çete Hariç Yüz Ve Kimlik
Değiştireceğini de Söylemiştir Bu arada Adanalı Bu Yaşananlardan Sonra Emekli
Olup Dönememek Üzere Memleketine Gitmiştir.Onun Yerine Emniyete Yeni Bir
Komiser Ve Yardımcısı Gelmiştir.Çünkü Enginde Adana'da Polisliğine Devam
Edecektir Komiserin Adı Mehmet Yardımcısının Adı Alp'tir
Mehmet: herkese merhaba arkadaşlar ben komiser mehmet bu da yardımcım alp
Alp: merhaba
Diğer Polisler: hoşgeldiniz komiserim
Mehmet: hoşbulduk hoşbulduk umarım iyi anlaşırız sizler ile bu arada kulağıma hiç
hoş olmayan şeyler geldi maraz ali yaşıyormuş hatta yüzünü değiştirmiş doğru mu ?
Bayan Polis: evet doğru komiserim de siz nerden duydunuz tanıyormusnuz maraz aliyi ?
Mehmet: yok yok geçerken dosyasını gördüm mezarı açılmış onu estetik eden doktoru
yakalamışssınız yani tanıdığımdan değil
Bayan Polis: anladım komiserim ancak izini bulamadık hayalet gibi adam maraz ali
Mehmet: o da olacak merak etme alp sende al dosyaları incele delillere bak maraz aliye iyi çalışmamız lazım
Alp: emredersiniz amirim
Maraz Ali de çapkınlıklarına devam eder ve soygunlarınada eski çetesindeki elemanların
akrabalarıyla devam eder cezmi ferruhun kuzenidir serkan tilki timurun yeğeni
şevket mülahimin kardeşidir maraz ali serkanla yapacakları soygunu konuşur
Maraz Ali: aman ha sakın aksaklık falan istemiyorum yeni gelen komiser ve ekibi planımızı
bozmasın biz bu soygunu hayır için yapıyoruz tek soygunumuz bu bir sakatlık çıkmasın
Serkan: sen hiç merak etme abi biz o mücevher dükkanını soyarken ordaki adamımız da
başka bir yeri soyacak
Maraz Ali : tamam serkan size güveniyorum
maraz ali serkan şevket ve cezmi hem kuru sıkı silahları hem gerçek silahlarını hazırlarlar ve yola çıkarlar
Alp kapıya vurur
Mehmet: gel
Alp: amirim şimdi aldığımız bir ihbara göre maraz ali bir mücevher mağzası soyacakmış
Mehmet: emin misin şaşırtmaca olmasın?
Alp: eminim önceki amir yavuz başkomiserin muhbirinden geldi haber
Mehmet: e ne duruyoruz çıkalım yola o zaman
Alp: tamam amirim
mehmet ve ekibide yola çıkarlar maraz ali ve çetesi ulaşırlar mücevher dükkanına ve içeri
girerler
Maraz Ali: bu bir soygundur yatın yere yat yat yat yat
birisi silah çeker maraz ali hızlıca kuru sıkı silahını bırakır gerçek silahını alır ve adamı vurur
Maraz Ali: has..tir toplanın çocuklar gidiyoruz
maraz ali ve çetesi alacaklarını aldıktan sonra oradan ayrılırlar mehmet ve ekibi ise
yanlış yere giderler ve oradaki adamı alırlar adam konuşmaz mehmet maraz alinin
adamını dövmeye başlar.
Maraz Alinin Adamı: tamam tamam herşeyi anlatıyorum onlar başka bir mücevher dükkanını soyacaklar
Mehmet: adresi ver
adam adresi verir mehmetin telsizine ihbar gelir o adresten ve maraz alinin aracı ile
nereye kaçtığını öğrenir mehmet ve alp yanındaki ekiple hemen maraz ali ve çetesinin peşine düşerler maraz ali ve çetesi gizlice çaldıkları değerli eşyaları lösev'e götüreceklerdir
Cezmi: abi saat erken nasıl yapacağız bu işi ?
Maraz Ali: sen deprem var deyip insanları çıkaracaksın ben ordan çıktıktan sonra mesaj atacağım sana sende hemen taksiye atlayıp kaçacaksın
Cezmi: tamam abi
planı uygulamaya başlarlar maraz ali değerli eşyaları oraya koyup deniz yoluyla kaçmak için liman'a gider çetesiyle ancak cezmi taksi'ye binerken polislere yakalanır polisler ateş eder
Mehmet: kaçma polis dur (ateş etmeye devam eder)
Cezmi: has.ittir bas gaza yürü yürü(gaza başar oradan giderler)
Mehmet: yürüyün yürüyün gidiyoruz haydi haydiiii
polisler peşlerine düşer ve cezmiyi takip etmeye başlarlar cezmi maraz aliyi arar
maraz ali çıldırır
Maraz Ali: Allah kahretsin seni gerizekalı şimdi ne yapacağız der ve aklına plan gelir
gerçek silahları bırakırlar kuru sıkı ile çatışmayı deneyeceklerdir
cezmi ve polisler liman'a varır planı bilmeyen cezmi bir polisi vurup şehit eder
maraz ali iyice delirir
Maraz Ali: Allah belanı versin der ve polislerin önünde gerçek silahıyla 5 el sıkar vurur
cezmiyi cezmi ölür
mehmet: ali kaçma lan kaçma teslim ol
Ali: hayır olmaz hayır derken serkan ve şevket teslim olurlar
Maraz Ali: ne yapıyorsunuz lan
Serkan: abi adaletten kaçılmaz hem biz bu işi iyi bir şey için yaptık
maraz ali biraz düşünür ama teslim olmaz aklına bir plan gelir
Maraz Ali: iyi gidin gidin
Mehmet: ali son kez söylüyorum teslim ol
Maraz Ali: tamam teslim oluyorum yapacak bir şey kalmadı deyip gerçek silahını atar
mehmetin yanına yaklaşır elini beline götürür
Alp: dikkat edin amirim
Mehmet: dur alp dur tamam
deyip iyice aliye yakınlaşır
Mehmet: yapma der ali kuru sıkı silahı çeker gerçek silah sanan mehmet 3 el ateş eder
maraz ali vurulur yere yığılır mehmet yanına gider konuşmadan maraz ali herşeyi anlatır mehmet'in yüzünü buz keser şok olur
Mehmet kendi kendine: hay amk boşu boşuna vurduk adamı der ve maraz ali ölür ambulans onun cenazesini alıp gider emniyette alinin adamlarını sorgulamaya gider arkadan izler ve şok olur delirmeye başlar
Mehmet: nasıl olur lan nasıl olur lannnnnnnnnnn
mehmet delirir ve deliler hastanesine kapatılır
SON

Son düzenleme:

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,437
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
@ömer karataş bence forumda ilgi çeken olay platonik aşık yüzde yüz polise birisinin platonik aşık olması lazım artık televizyonda mesela Arka sokakların rakibi olan şevkat yerimdar bir platonik aşık koydu ortalığı mahaf etti