Müziğin Yolculuğu 10.Bölüm (2003 Yılının Hit 20 Parçası)

Sizce Yılın Şarkıları Hangileri ?

• Kullanılan toplam oy
    17
  • Anket kapatılmış .

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Herkese 2003 yılından merhabalar , 20 şarkı seçtiğimiz haldeyine dışarıda kalan hitler oluyor benimsizleriçin oluşturduğum liste şu şekilde oldu recapları dinleyip ankete katkıda bulunursunuz tşşkler :Z

Sertab Erener - Everyway That I Can:Eurovision için hazırlanan şarkı tamamı ingilizce olduğundan büyük tepki çekmiş,klibide hamamda olan lezbiyen ilişki ve uyuşturucu,kullanımı yüzünden sahneleri kesilmiş,türkiye tanıtımı için yetersiz eleştirisi almıştır.Sertab bindiğimiz dalı kesmeyelim diyerek haksız eleştirilere tepki göstermiş, Şarkı Eurovisionu kazanmıştır,kral ödüllerinde'de yılın şarkısı ve en iyi beste ödüllerini almıştır.

Yıldız Tilbe - Çabuk Olalım Aşkım:Yürü Anca Gidersin albümü 2.500.000 satarak yılın en çok satan albümü olup ödül almıştır. Çabuk Olalım Aşkım türk halkının dilinde ,marş olmuştur.beste fabrikası olarak tabir edilen şarkıcı kariyerinde ilk kez kral ödüllerinde Pop Kadın seçilmiştir.

Tarkan - Dudu: Megastarın EP çalışmasıdır.Albüm sadece 5 şarkı bulunmasından dolayı eleştirildi,fakat üst kalitedeki şarkılar çok beğenildi.Türkiyede tüm zamanların ,en hızlı satılan albümü olup, Rusyada Dudu yılın şarkısı seçilmiştir , Tarkan türkiyede ise Pop Erkek ödülünü kazanmıştır.

Mustafa Sandal ft Natalia - Aşka Yürek Gerek:Şarkıcının ilk Maxi single çalışmasıdır.Daha önc Hatırla Beni şarkısında Musti ile düet yapan yunan şarkıcı Natalia, bu şarkıda'da Mustiye eşlik etmiştir.Yıla damga vuran şarkıyı daha önce Dilek Budak söyleyip klip çekmedi,Albüm 2. MÜ-YAP Müzik Ödüllerinde ödül almıştır.

Kenan Doğulu - Aklım Karıştı: Kış aylarına damga vuran şarkıya Sıla vokal yapmıştır.3'lü ilişkiden dolayı klipte şarkı kadar konuşulmuştur.Kral tv ödüllerinde Zerrin Özer pop erkek ödülünü açıklarken ben Kenan Doğuluyu bekliyordum demiştir.

İzel - Şak: Albümün isminide taşıyan şarkı yılın sevilen şarkılarından olmuş ama etkisi uzun soluklu olmamıştır.

Berksan - Çilek: Şarkıcının ilk albümünün isminide taşıyan şarkı yılın hitlerinden ayrıca müzik kanalları ve radyolarda en çok istek alan şarkılardan olmuştur.

Gökhan Özen - Civciv: Şarkıcının albüm isminide taşıyan çıkış parçası yılın hitlerinden olmayı başarmıştır.Gökhan pop erkek dalında yarışmıştır.

Sezen Aksu - Farkındayım: Şarkıcının 18.albümü olup yılın sevilen şarkılarından olmuştur. en iyi söz en iyi beste gibi dallarda yarışmıştır.

Yıldız Tilbe - Yürü Anca Gidersin: Albüm isminide taşıyan şarkı Tilbenin yıla damga vuran bir diğer şarkısıdır.

Nazan Öncel ft Tarkan - Nereye Böyle: Şarkıcının 6.albümü olup Tarkan iledüet yaptığı 2.şarkısıdır. Şarkı yıla damga vurmuştur.

Mustafa Sandal feat Gülcan - Moonlight: Şarkıcı Aya Benzer şarkısının İngilizce sürümü olan Moonlight şarkısına klip çekmiştir. Şarkı avrupada büyük ses getirirken ,başta Viva tv olmak üzere bir çok kanalda 1 numara olmuştur.Türkiyede'de yoğun ilgi gören klipte Mustiye Türk asıllı alman sanatçı Gülcan eşlik etmiştir.

Emre Altuğ - Gidecek Yerim Mi Var:Slow-motion tekniğiyle çekilen klip adeta bu kamera tekniğiyle birçok türk klibine öncülük etmiştir. klipte oyuncu,Selma Ergeç, yer almıştır. Şarkı kral tv ödüllerinde Yılın Söz ödülünü kazanmıştır.

Feridun Düzağaç- Boş Ders:Şarkıcı Rock erkek dalında yarışırken,yıla damga vuran şarkı efsane dizi Hayat Bilgisi bölüm sonlarında çalmış diziyle bütünleşmiştir.

Demet Akalın Unuttum:Şarkıcının 2.Albümünün isminide taşıyan şarkı Demet'e şöhret yolunda kapıları açmıştır.

Hakan Altun - Bir Telefon: Şarkı yıla damga vurmuş son yıllarında en önemli eserlerinden biri halindedir.

Şebnem Ferah - Ben Şarkımı Söylerken:Bu şarkı için 2 iddia dolaşmaktadır Şebnemin 1-kendisini Ebru Gündeş ile aldatan Suha Yavuz için yazdığı 2-çocukluğunda üvey ,babası tarafından tecavüze uğradığı için yazdığı, şarkıda içine girdiğin küçük kaygan deliği sözü dikkat çekiyor. Şebnem Rock kadın ödülünü Kazanmıştır.

mfö - Tam Ortasındayım: Efsana gruplardan mfö Tam Ortasındayım şarkısıyla yılın grup ödülünü kazanmıştır.

Teoman - Kupa Kızı Ve Sinek Valesi: Bir çok kez rock erkek ödülünü kazanan Teoman 2003 yılınında Rock Erkek ödülünü kazanmayı başarmıştır.

İbrahim Tatlıses - Tek Tek: En iyi Fantazi/Arabesk ödülünü kazanan şarkıcı ödülü aldığı Orhan Gencebayı arabeskin kralı diye açıklamasından sonra Ferdi babacılardan tepki çekmiştir

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
isyanın böyle civelek bir şarkıyla olacaksa hep isyan etmeni isterim :)) böyle bir isyan insanı rahatsız etmez tam tersi tahriş eder :))
Hhahaha bilmem artık ona göre davranırsın artık bu şarkıyı hatırla hep şak diye :F

bu gece şarkıları dinleyip ankete oy gönder sonrada yorum yap ayoll işe yara :A

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Oylarımı kullandım. Özellikle Yürü Anca Gidersin ve Ben Şarkımı Söylerken şahanedir. Tabi Civciv de öyle :D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,643
Puanı
1,061
boş ders @mrt-06 ya hitap ediyor sanırım :A
yıldızım yine bir harika :bhr:
sertabın baaşarısı zaten tescilli
mustinin şarkıdaki kız harikaydı @destere kaç gün görmüş rüyasında @Çiğdem- bir sor bence:A
çilek de iyidir @vadikızı dudaklarına çilek sürüp durmuş şarkı etkisiyle uzunca bir süre
tam ortasındayım ve aklım karıştıyı da çok söylerdim :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
mustinin şarkıdaki kız harikaydı @destere kaç gün görmüş rüyasında @Çiğdem- bir sor bence:A
çilek de iyidir @vadikızı dudaklarına çilek sürüp durmuş şarkı etkisiyle uzunca bir süre
demet akalının uzun eşek oynadığı şarkıda fena sayılmaz :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
demet akalının uzun eşek oynadığı şarkıda fena sayılmaz :)
Hhahaha aa zaten 2002 yılından açılma dönemi sinyal veriyordu ayoll kliplerin hepsi nerdeyse @destere ye hitap ediyor yavas yavas açılma dönemleri baslamıs bu yıllarda :A

mustimin 2 klibinede desterenin ilgisini çekecek kişileri koydum destereden destek almak için :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hhahaha aa zaten 2002 yılından açılma dönemi sinyal veriyordu ayoll kliplerin hepsi nerdeyse @destere ye hitap ediyor yavas yavas açılma dönemleri baslamıs bu yıllarda :A

mustimin 2 klibinede desterenin ilgisini çekecek kişileri koydum destereden destek almak için :A

yinede oylamada destek vermeyeceğim :) mustinin hiç görünmemesi lazımdı :)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,940
Puanı
1,060
Cabuk olalim aşkım 1 numaram.
telefon 2 .
baska birgün dinleyip oylarim

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hhahaha bilmem artık ona göre davranırsın artık bu şarkıyı hatırla hep şak diye :F

bu gece şarkıları dinleyip ankete oy gönder sonrada yorum yap ayoll işe yara :A
Sertab Erener - Everyway That I Can ,,, hareketli güzel bir şarkı :)
Yıldız Tilbe - Çabuk Olalım Aşkım ...herzamanki gibi yıldız teyze döktürüyor belkide içlerinden en güzeli :)
Mustafa Sandal ft Natalia - Aşka Yürek Gerek ....natalia aşkına puanı kaptı benden :)
İzel - Şak ... güzel hareketli bir şarkı :)
Nazan Öncel ft Tarkan - Nereye Böyle ... tarkana rağmen şarkı güzel :)
Emre Altuğ - Gidecek Yerim Mi Var... emre altuğa rağmen şarkı güzel :)
Şebnem Ferah - Ben Şarkımı Söylerken... şebnem klas olarak diğerlerinden farklı bir yerde benim açımdan :)
mfö - Tam Ortasındayım .... ustalara saygı göstermek lazım :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sertab Erener - Everyway That I Can ,,, hareketli güzel bir şarkı :)
Yıldız Tilbe - Çabuk Olalım Aşkım ...herzamanki gibi yıldız teyze döktürüyor belkide içlerinden en güzeli :)
Mustafa Sandal ft Natalia - Aşka Yürek Gerek ....natalia aşkına puanı kaptı benden :)
İzel - Şak ... güzel hareketli bir şarkı :)
Nazan Öncel ft Tarkan - Nereye Böyle ... tarkana rağmen şarkı güzel :)
Emre Altuğ - Gidecek Yerim Mi Var... emre altuğa rağmen şarkı güzel :)
Şebnem Ferah - Ben Şarkımı Söylerken... şebnem klas olarak diğerlerinden farklı bir yerde benim açımdan :)
mfö - Tam Ortasındayım .... ustalara saygı göstermek lazım :)
anketide oyla ayoll :A

natalia kozumuz işe yaradı demek gülcan işe yaramamış ama olsun hiç yoktan iyidir ayoll :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

natalia kozumuz işe yaradı demek gülcan işe yaramamış ama olsun hiç yoktan iyidir ayoll :A :A :A

gülcanda şarkı berbat nataliada natalia ile birlikte şarkınında etkisi vardı :)
ilk kez bir listede sezen aksuyu seçemedim çok kötü gelmiş :) kadının şarkılarının yüzde seksenini severim sen bu şarkıyı nasıl seçtin anlamadım :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
gülcanda şarkı berbat nataliada natalia ile birlikte şarkınında etkisi vardı :)
ilk kez bir listede sezen aksuyu seçemedim çok kötü gelmiş :) kadının şarkılarının yüzde seksenini severim sen bu şarkıyı nasıl seçtin anlamadım :)
senin zevkine göre seçmiyoruz ayoll o yıllarda sevilen şarkıları seçiyoruz :A :A :A

aaa bu arada kaç gündür karşılşamadık ben çıkıyorum sen geliyorsun sen çıkıyorsun ben geliyorum :F :F :F

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Ben geçen yılın konusuna bizim sıvacıları etiketledim Foolish Casanova'ya oy atın diye sonra kendim oy vermeyi unuttum :A Buna hatırlat mutlaka kullanayım gerekirse oklavanı da kullan :A @destere var mı burada kayda değer bir şeyler ben daha incelemedim de? :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ben geçen yılın konusuna bizim sıvacıları etiketledim Foolish Casanova'ya oy atın diye sonra kendim oy vermeyi unuttum :A Buna hatırlat mutlaka kullanayım gerekirse oklavanı da kullan :A @destere var mı burada kayda değer bir şeyler ben daha incelemedim de? :A
birkaç sağlam şarkı var :) şebnemle sertabı pas geçme :)
yıldız teyzenin çabuk olalım aşkım şarkısı zaten favori sanırım büyük ihtimal hogatha şirretlik yapmasa sandalyeyi kayırmasa yıldız teyze kazanır :) demetin klip hoşta demetten nefret ederim o yüzden eklemedim :)

senin zevkine göre seçmiyoruz ayoll o yıllarda sevilen şarkıları seçiyoruz :A :A :A

aaa bu arada kaç gündür karşılşamadık ben çıkıyorum sen geliyorsun sen çıkıyorsun ben geliyorum :F :F :F
o yılki milletin sezen sevgisi berbatmış demekki:) benim geç kalmamdan kaynaklı bugünlerde sağım solum pek belli değil o yüzden karşılaşamıyoruzdur :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
birkaç sağlam şarkı var :) şebnemle sertabı pas geçme :)
yıldız teyzenin çabuk olalım aşkım şarkısı zaten favori sanırım büyük ihtimal hogatha şirretlik yapmasa sandalyeyi kayırmasa yıldız teyze kazanır :) demetin klip hoşta demetten nefret ederim o yüzden eklemedim :)
bu yıl mustiyi destekliyoruz destereyi natalia ile kandırdım ayoll :A :A :A