FOX Lucifer 1. Sezon Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yeni yılın iddialı yeni dizilerinden biri olan Lucifer 25 Ocak'ta Fox'ta başlıyor...

Şeytanın Los Angeles'ta yaşamasını konu alacak fantastik dizi, aylar öncesinden yayınlanan ilk bölümüyle büyük beğeni topladı ve yılın en çok beklenen dizilerinden biri haline geldi.

Diziyle ilgili yorumları sezon boyunca bu başlıktan yapabilirsiniz...

_1431386807.jpg

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yorum okumaya geldim kimse izlememiş mi?

İzleyeli 1 hafta olacak merdeyse. Ama dizi ilk bölümüyle gayet güzeldi.
Burdaki Lucifer de iyi kalpli olacak sanırım.

@Çiğdem- sen izlemedin mi?

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Yorum okumaya geldim kimse izlememiş mi?

İzleyeli 1 hafta olacak merdeyse. Ama dizi ilk bölümüyle gayet güzeldi.
Burdaki Lucifer de iyi kalpli olacak sanırım.

@Çiğdem- sen izlemedin mi?
izledim ama bölümü aylar önce nete düşmüştü ayoll ozaman izlemiştim yorumda yapamamıştım halıyle şuan aklımda kaldığı kadarıyla biraz yorum yapayım
1.bölüm @destere @Forumdash :F:F:F
aa evet burdakı lucifer daha sempatik yanı kıyameti oparmak amaçlı eğil ama normal yaşantı yaşamak isterken yine olayalrın içinde buldu kendisini şu zenci melekten biraz çekiniyor gibi lucifer çekinmemeli bence burdakı biraz yumuşak gibi kalmış:Fama çok eğlenceli bir dizi olmuş ve birazda polisiye gibi yani lucifer dedektif kadınla suçluları yakalıcak gibi ama beğendim ilk böümü ben :Z:Z:Z

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
izledim ama bölümü aylar önce nete düşmüştü ayoll ozaman izlemiştim yorumda yapamamıştım halıyle şuan aklımda kaldığı kadarıyla biraz yorum yapayım
1.bölüm @destere @Forumdash :F:F:F
aa evet burdakı lucifer daha sempatik yanı kıyameti oparmak amaçlı eğil ama normal yaşantı yaşamak isterken yine olayalrın içinde buldu kendisini şu zenci melekten biraz çekiniyor gibi lucifer çekinmemeli bence burdakı biraz yumuşak gibi kalmış:Fama çok eğlenceli bir dizi olmuş ve birazda polisiye gibi yani lucifer dedektif kadınla suçluları yakalıcak gibi ama beğendim ilk böümü ben :Z:Z:Z
Kesinlikle güzel diziydi.
O dedektif kızı neden etkileyemiyor acaba? Yoksa annesi melekmıydı önceden? Doğurdu kızı öldü:F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Kesinlikle güzel diziydi.
O dedektif kızı neden etkileyemiyor acaba? Yoksa annesi melekmıydı önceden? Doğurdu kızı öldü:F
ayy vlla çok anlayamadım ama birşeyler çıkıcak onun altından bence:F:F:F
komedi yönü eğlence bakımıdnan beğendima ma fantastik yönü dizinin umarım daha fazla ön plana çıakr yanı lucifer sadece insanlarla uğraşmasın meleklerlede dövüşsün:F

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
ayy vlla çok anlayamadım ama birşeyler çıkıcak onun altından bence:F:F:F
komedi yönü eğlence bakımıdnan beğendima ma fantastik yönü dizinin umarım daha fazla ön plana çıakr yanı lucifer sadece insanlarla uğraşmasın meleklerlede dövüşsün:F
Baba oğul çatışması her dizide olur bunda da olur:F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Baba oğul çatışması her dizide olur bunda da olur:F
butür baş melekli dizi konularında tanrı hep gitmiş oluyor domininda öyleydi bence tanrıyı göstermeye şuan en yakın dizi süpernatural özellikle bu sezon finalinde bunu gerçekleştirebiliriz gibi düşünüyorum :F:F:F

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
1x1

Ben bu diziyi sevdim. :D Hoşuma gitti açıkcası, takip edilesi bir dizi olabileceğini daha bölümün başında hissettiriyor size. Lucifer'ı oynayan Tom Ellis yakışıklılığı, sempatikliği ve aksanıyla çok iyi duruyor rolde. Şeytan'ı bize sevdirecek adam. :D Dizideki mizahı da beğendim birkaç yerde sesli güldürdü. :D
Star Wars göndermesi iyiydi bayağı. :)
Bu dizi ileride tutarsa bu yoruma bakıp gurur duyarım artık kendimle. :D

8/10

1x2

İlk bölüm kadar olmasada iyi bölümdü. Bu bölümdeki dava pek ilgimi çekmedi açıkcası. Şunu söylemekte fayda var dizideki mizah gerçekten güldürüyor. :D
Lucifer'ın daha napması gerek Lucifer olmasını kanıtlamak için anlamadım. Zihin kontrolü yapıyor, ölümsüzlüğünü kanıtladı ilk bölümde daha napsın ? Chloe inanmamakta ısrarlı. Bu arada büyük bir ihtimalle Chloe melek o yüzden Lucifer'ın cazibesine karşılık verebiliyor. Bu bölümde de Lucifer adamı kurşunu sıkmakla ikna etmeye çalışırken Chloe tam tersi yönden adamı ikna etmeye çalışıyordu. İyi-Kötü meleği oynadılar resmen orda. Ha bu arada Star Wars göndermesi yine iyiydi. :D

7/10

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
2.bölüm dizi fantastik havadan daha çok bir komedi havası veriyor ve polisiye ama eğlence açısından çok iyi ilk 2 bölüm izledik bence :Z @Forumdash @destere @HeisenBerg
aaa evet o dedektif kadın bencede melek olabilir ama farkında değil sanki ne olduğunu bilmiyor gibi hafızasını unutmuş sildirmiş olabilir :F

lucifer anladığım kadarıyla polisiye olayları çözecek ama melekler arası kavgalarda bekliyorum ben az fantastik yönünü dizinin yansıtması lazım :-)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B02
Dizi çok iyi ama böyle poliscilik bölümleri olmasın. İstediğim sahneleri hepi topu 5dk oluyor.
Luciferı neden cehenneme çağrıyorlar? Neden tatile çıktı? Dedektif kızın önceki filmini izlemek istiyorum:A Neden Lucifer etkileyemiyor
buralara apırlık verin ey senarist:(

7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
S01B02
Dizi çok iyi ama böyle poliscilik bölümleri olmasın. İstediğim sahneleri hepi topu 5dk oluyor.
Luciferı neden cehenneme çağrıyorlar? Neden tatile çıktı? Dedektif kızın önceki filmini izlemek istiyorum:A Neden Lucifer etkileyemiyor
buralara apırlık verin ey senarist:(

7/10
apırlık arpalık falan mı oluyor ? :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Hikaye bildiğimiz klasik lucifer mi? @Çiğdem-
aaa yok kesinlikle öyle ağır fantastik içermiyor bilindik lucifer hikayesi yok yannı bu dizi komedi ve polisiye kaırşımı gibi çok eğlenceli komedi yönü sağlam bir dizi ayrıca polisiye gibi olay oluyor polis kadınla birlikte lucifer olayı çözüyor ilk 2 bölümden gördüğüm bunlardı arada çokta hafif fantastik serpiyorlar araya izlemeni öneririm :F:F:F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
birde bunu deneyelim benim diziler başlayana kadar arayı doldurmam lazım :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
S01B03

Güzel seyirlik bölümdü benim istediğim bol sahneleri ancak sezon finaline doğru görürüz gibi(b)
Lucifer'in menajeri cama itmesi muhteşem sahneydi.
7/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1. Bölüm

ilk bölüm harikaydı ya bir sürü saçma fantastikten sonra bunada çekinerek başladım ama muhteşem bir başlangıç bir kere lucifer sempatik bir adam yakışmış rolüne, esprilerde çok çok iyiydi.. chloe adlı kadın polis muhteşem güzel, nerden bulmuşlar onu bak bak seyret , kızıda çok şeker :)
umarım devam bölümlerinde takrara düşmezler?

ilk bölümde episodes un fırıldak patronu merc (john pankow) de yer almış burda jimmy barnes rolündeydi ama konuk oyuncuydu
trafik polisiyle lucifer in yaşadığı rüşvet diyaloğu çok iyiydi
yine jimmy barnes la zenci hiphop cıyı sorgulama sahnesi harikaydı
son sahnede jimmy barnes ın chloe ya ateş ettiği devamında lucifer in adamı camları sürttürdüğü yer yine harikaydı , lucifer in kanatlı zenci kelek amenadial ile sohbetleride güzeldi sanırım lucifer dedektife aşık olacak şeytanlığını yitirecek:)
özellikle lucifer chloe diyaloğları harikaydı :)

diziye heniz başlamayanlarıda etiketleyelim mesela @sürgünüm bu diziyi seveceksin eminim , @xemrexxx dizi tam senlik mutlaka göz at derim yine @sokak sanati @MelankoliK @mrt-06 mutlaka ilk bölümede olsa bir göz atmanızda yarar var :)

@Çiğdem- @Forumdash @Harunnn60 ve @cookies keşfetmişler zaten diziyi :)

@OzaN konusunu açtığın diziye bir ara bak derim :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x1. Bölüm

ilk bölüm harikaydı ya bir sürü saçma fantastikten sonra bunada çekinerek başladım ama muhteşem bir başlangıç bir kere lucifer sempatik bir adam yakışmış rolüne, esprilerde çok çok iyiydi.. chloe adlı kadın polis muhteşem güzel, nerden bulmuşlar onu bak bak seyret , kızıda çok şeker :)
umarım devam bölümlerinde takrara düşmezler?

ilk bölümde episodes un fırıldak patronu merc (john pankow) de yer almış burda jimmy barnes rolündeydi ama konuk oyuncuydu
trafik polisiyle lucifer in yaşadığı rüşvet diyaloğu çok iyiydi
yine jimmy barnes la zenci hiphop cıyı sorgulama sahnesi harikaydı
son sahnede jimmy barnes ın chloe ya ateş ettiği devamında lucifer in adamı camları sürttürdüğü yer yine harikaydı , lucifer in kanatlı zenci kelek amenadial ile sohbetleride güzeldi sanırım lucifer dedektife aşık olacak şeytanlığını yitirecek:)
özellikle lucifer chloe diyaloğları harikaydı :)

diziye heniz başlamayanlarıda etiketleyelim mesela @sürgünüm bu diziyi seveceksin eminim , @xemrexxx dizi tam senlik mutlaka göz at derim yine @sokak sanati @MelankoliK @mrt-06 mutlaka ilk bölümede olsa bir göz atmanızda yarar var :)

@Çiğdem- @Forumdash @Harunnn60 ve @cookies keşfetmişler zaten diziyi :)

@OzaN konusunu açtığın diziye bir ara bak derim :)
Beğeneceğine pek ihtimal vermiyordum ama sende baya değişim var @Çiğdem- için mi bu değişim bilemedim:F ama iyi yoldasın:X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Beğeneceğine pek ihtimal vermiyordum ama sende baya değişim var @Çiğdem- için mi bu değişim bilemedim:F ama iyi yoldasın:X

bu komedi ağırlıklı o açıdan ergenik sahneelrden özenle kaçınmışlar :) tam benlik olmuş bu diziyi arrow veya shadowhunters veya the 100 le karşılaştırmak imkansız:) hem oyuncuları kaliteli hemde espriler yerli yerinde :)
mesela galavant siz izlemediniz ama çok sevdiğim bir dizi oldu yani bendeki değişim yeni değil diğer fantastiklerle karıştırmamak lazım bu diziyi :)