Kurtlar Vadisi Pusu | Genel Sohbet

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
Denge Yatırım'ı alan Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı Pana Holding, bu şirket üzerinden halka açılacak. Pana, yapım şirketini de ayrıca halka arz edecek.
Gelecek dönemin projeleri arasında 250 milyon dolarlık bir özel sermaye fonu ve bir medya teknoparkı da var.
Pana'nın Fikirtepe'de milyar dolarlık gayrimenkul projeleri yürüttüğü Katarlı ortağı ise Türkiye'ye daha fazla yatırım yapmak istiyor. 5 yıllık hedef 2 milyar dolar.
"Ne kazandıkça zengin olursun ne de harcadıkça. İnsan paylaştıkça zengin olur ve bu zenginlik cebinizdeki para değildir. Kazanmak denen şey paylaşmaktır, projelerimizi halkla paylaşabilmek için halka açık bir şirketi satın aldım."
Bu sözler Kurtlar Vadisi dizisiyle Türk televizyon tarihine geçen Pana Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı, senarist Raci Şaşmaz'a ait.
Hafta başında, Denge Yatırım Holding'in yüzde 48,50'sini Recep Ali Keydal'dan 55,4 milyon liraya satın alan Şaşmaz, bugün basın toplantısında Denge'nin kuruluşundan beri kullanılan kalemi de teslim aldı.
5 YILDA 2 MİLYAR DOLAR YATIRIM
Şaşmaz, ismini Pana Yatırım Holding olarak değiştireceğini açıkladığı ve gayrimenkulden başlayarak film yapım şirketini de içerisinde konsolide edileceği açıklanan şirketin kalemiyle sadece gayrimenkul sektöründe 5 yılda 2 milyar dolar yatırım yapmayı hedefliyor.
Şaşmaz, Katarlı ‘Dünya İslam Alimler Birliği Başkanı’ Yusuf El Karadavi’nin ailesine ait olan Albawakir Group ile birlikte İstanbul Fikirtepe kentsel dönüşüm alanında gayrimenkul projeleri geliştiriyor.
Denge Yatırım'ın hisselerinin yüzde 48,50'sini ve oy haklarının yüzde 81,23'ünü satan Denge Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Keydal ise görevi Şaşmaz'a bırakırken, Pana Yatırım Holding'te yatırımcı olarak kalacak.
30 AYDA 2 MİLYAR DOLAR CİRO
Şirket yetkilileri, bu projelerin gelecek 30 ayda tamamlanmasını ve 2 milyar dolar ciro elde edilmesini bekliyor.
Halka açıklığın sağlanmasıyla birlikte Kuveytli ortak daha fazla yatırıma yeşil ışık yakarken, Pana Yatırım orta vadede Pana Medya'yı da halka arz etmeyi planlıyor.
PANA ŞİRKETLERİ KONSOLİDE OLACAK
Pana Medya, Pana Gayrimenkul'ün Pana Yatırım Holding'te konsolide edilmesinden sonra Pana'nın diğer şirketleri gibi iştirak konumuna gelecek ve daha sonra halka arz olacak.
Borsadaki hisseler ise bir süre daha "DENGE" koduyla işlem görece, bu isim daha sonra değişecek.
Şaşmaz, "Yakın zamanda medya alanında da bir halka arzla fon oluşturup uluslararası arenada büyük ses getirecek prodüksiyonlara imza atacağız." dedi.
Denge Yatırım'ın hisseleri bugün TSİ 15:51'de 5,03 TL'ye kadar yükseldi. 16 Ekim Pazartesi fiyat 3,29 TL'ydi. Değer kazancı yüzde 52,8'e ulaştı.

NEDEN BORSAYA GİRDİ?
Uluslararası hedefler, Pana'nın Denge'yi satın almasının da ana nedeni olarak gözüküyor. Pana Yatırım Holding, sermaye piyasalarına giriş amacını küresel finansal sisteme erişebilirlik olarak açıkladı.
Şirketin sunumunda, "Finansal sektörlerin tanımadığı ve daha ötesi derinleşip uzmanlaşmadığı sektörlerin gelişiminin sağlıklı devamı ve sürdürülebilirliği risklidir. Global rekabette sürdürülebilir bir büyüme ve başarı için eksik kalan tarafımızın küresel finansal sisteme erişilebilirlik olduğunun idrakiyle sermaye piyasalarına bu ilk adımı atmış oluyoruz." denildi.

EUROBOND DA İHRAÇ EDECEK
Şaşmaz'ın basın toplantısında anlattıkları Pana için halka arz gerçekten de ilk adım olarak planlanıyor.
"Sermaye piyasalarında oluşumuz küresel ortaklarımızın Türkiye'ye finansal kaynak getirirken ekskik olan finansal enstürmanları sunacaktır." diyen Şaşmaz'ın verdiği bilgiye göre Pana Yatırım Holding, eurobond ihraçları, blok hisse satışları ve ikincil halka arzlar da gerçekleştirecek.

"HALKA ARZ KOLAY DEĞİL"
Toplantıda, Pana'nın neden doğrudan halka arz olmayıp halka açık bir şirket satın alarak bu konumu hedeflediği soruları da yanıt buldu. Şaşmaz'ın açıklaması, halka arzı teşvik etmek için Borsa İstanbul'un yaptığı çalışmalara rağmen şirketlerin hala bu işlemi zor bulduğunu yansıttı.
Şaşmaz, "Türkiye'de halka arz kolay degil. Neresinden bakılırsa 2 yıllık bir süreç. Kolay olsa borsada 400 şirket olmazdı" dedi.

250 MİLYON DOLARLIK FON KURACAK
Pana Yatırım Holding'in sermaye piyasalarında hedeflediği diğer adımlarından olan özel sermaye fonunun büyüklüğü ise 250 milyon dolar olarak planlanıyor. İlk yatırımcı, Holding'in kendisi olacak. Daha sonra Katarlı ortak Albawakir ile birlikte küresel yatırımcılara açılacak.
Fon, Türkiye ve bölge ülkelere yatırım yapacak.

KATARLI ORTAKTAN YENİ YATIRIM SİNYALİ
Katarlıların toplantıdaki açıklamaları ise bu noktada niyet göstergesi oldu. Albawakir CEO'su Mahmoud Noureldin, "Türkiye'nin iç talebine güveniyoruz. Darbe girişimi sırasında dahi Türkiye'ye gelip tatil yaptım ve güvenmi gösterdim. Biz Türkiyeye inanıyoruz siz de inanın." dedi.
Ayrıca Noureldin, "Ortadoğulu yatırımcı Türkiye'ye arsa ve ev yatırımı olrak bakıyor, gayrimenkul gelştirmek zor ve ilgi duyulmuyor. Biz bunun tersine büyük potansiyel gördüğümz Fikirtepe bölgesindeyiz ve bunun yapılırlığını gösteriyoruz. Pana'nın halka açılması daha ilerideki projelere yatırım yapmamızı da kolaylaştıracak." dedi.
FİKİRTEPE'DEN 3 MİLYAR DOLAR
Pana, Albawakir ile Fikirtepe'de 600 bin metrekare alanda 3461 konut, 212 ticari üniteden oluşan 800 milyon TL'lik bir yatırım gerçekleştirdi. Hedef ciro 1,4 milyar TL.
Aynı bölgede, Live Dream ve City de 600 bin metrekare ve yatırım maliyeti 1 milyar TL. Ciro hedefi 1,6 milyar TL.
İzmir Çeşme'de ise Jardin Eden prohesi 133 milyon TL yatırıma 257 milyon TL cir hedefliyor. Resort segmentindeki gayrimekul yatırımı 124 bağımsız üniteden oluşuyor. İstanbul'da Şile ve Kurtköy'deki projeler için toplam yatırım da 510 milyon TL. Beklenen ciro 1,1 milyar TL
Yetkililer, kurulması planlanan medya teknoparkı için de Ataşehir'de 1000 metrekarelik alanın hazır olduğunu söyledi.

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
DMs2zCNWkAAUYP4.jpg

DMs2zCJW4AEEJO9.jpg

DMudXnhXcAEpFR-.jpg

DMuorICXUAANmmw.jpg

DMuotVlWkAA-Y5N.jpg

DMuovPjXUAAVSSj.jpg

DMuowysWAAI-E5z.jpg

DMuo6LlX4AIbmjZ.jpg

DMuo7ltXkAEtyTD.jpg

DMuo9BVWsAAeWGj.jpg

DMsgMJgWkAAewJs.jpg

DMsgMxzXUAAc1qS.jpg

Alemdar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,924
Puanı
310
Kurtlar Vadisi Kaos için söylentiler var
Pana Film Pusu'nun 264-300 bölümünü yazan Murat Koca ve Vatan filmin yazarı Alper Erze ile yollarını ayırmış

Reaksiyon puanı
1,087
Puanı
165
Kurtlar Vadisi Kaos için söylentiler var
Pana Film Pusu'nun 264-300 bölümünü yazan Murat Koca ve Vatan filmin yazarı Alper Erze ile yollarını ayırmış

İnşallah dogrudur tam yerinde bir karar olur. Alper Erze Komedi filmi yazan bir senarist , Vadi ile ne tür bir alakası olabilirdiki zaten? İnşallah Hacıosmanoglu ailesinide senaryodan yollarlar.

Alper Erze ve Murat Koca şuanda İsimsizler'in senaryosundaymış sanırım

Son düzenleme:

Alemdar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,924
Puanı
310
Eger YouTube yerine Kurtlar Vadisi Pusu'nun son sezonunu televizyondan izleselerdi reytingler nasil olurdu ?

264.Bolum = 6.77 rtg yerine 9.32 rtg
265.Bolum = 7.21 rtg yerine 11.59 rtg
266.Bolum = 6.69 rtg yerine 11.29 rtg
267.Bolum = 6.78 rtg yerine 12.01 rtg
268.Bolum = 6.33 rtg yerine 11.43 rtg
269.Bolum = 6.86 rtg yerine 11.81 rtg
270.Bolum = 7.01 rtg yerine 11.75 rtg
271.Bolum = 7.20 rtg yerine 11.69 rtg
272.Bolum = 7.13 rtg yerine 11.43 rtg
273.Bolum = 6.29 rtg yerine 10.54 rtg
274.Bolum = 7.25 rtg yerine 10.00 rtg
275.Bolum = 6.80 rtg yerine 11.27 rtg
276.Bolum = 6.69 rtg yerine 11.40 rtg
277.Bolum = 6.92 rtg yerine 12.39 rtg
278.Bolum = 7.00 rtg yerine 12.22 rtg
279.Bolum = 6.29 rtg yerine 10.68 rtg
280.Bolum = 6.66 rtg yerine 11.26 rtg
281.Bolum = 7.21 rtg yerine 11.64 rtg
282.Bolum = 7.42 rtg yerine 12.06 rtg
283.Bolum = 7.13 rtg yerine 12.62 rtg
284.Bolum = 6.3 rtg yerine 10.98 rtg
285.Bolum = 6.44 rtg yerine 12.97 rtg
286.Bolum = 6.39 rtg yerine 12.16 rtg
287.Bolum = 6.31 rtg yerine 12.02 rtg
288.Bolum = 5.79 rtg yerine 11.08 rtg
289.Bolum = 6.89 rtg yerine 11.69 rtg
290.Bolum = 6.04 rtg yerine 11.05 rtg
291.Bolum = 6.37 rtg yerine 10.85 rtg
292.Bolum = 6.71 rtg yerine 11.24 rtg
293.Bolum = 5.79 rtg yerine 9.88 rtg
294.Bolum = 6.03 rtg yerine 10.44 rtg
295.Bolum = 5.45 rtg yerine 10.30 rtg
296.Bolum = 4.92 rtg yeine 9.56 rtg
297.Bolum = 4.30 rtg yerine 9.42 rtg
298.Bolum = 5.22 rtg yerine 9.81 rtg
299.Bolum = 5.48 rtg yerine 10.45 rtg
300.Bolum = 4.21 rtg yerine 9.30 rtg

Bu sonuclara Vadi'nin izlenmesine + YouTube Izlenmesi sayesinde ulastim
Bence keske Pana Filmn bolumden sonra hemen yuklemeseydi

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
‘Masalı gerçeğe dönüştürdüm’

İçinde anne-çocuk için her şey bulunan ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ adlı kafeyi açan Nagehan Şaşmaz, “Çocuklarımın masalını gerçeğe dönüştürdüm” dedi

-masali-gercege-donusturdum--10143319.Jpeg

Necati Şaşmaz’in eşi Nagehan Şaşmaz, iki çocuğundan yola çıkarak annelerin çocuklarını rahatça bırakabileceği, ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ adlı kafenin işletmeciliğe atıldı. Şaşmaz’la yeni heyecanını ve
evliliğini konuştuk.

‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ kafenizi hayata geçirdiniz. Fikir nasıl ortaya çıktı?
Annelerin arkadaşlarıyla zaman geçirdiği sırada, çocuklarının da aynı mekanda aktivite yapacağı ve Oyun oynayacağı bir yer yoktu. 21 yaşında anne olup, oğlum dünyaya geldikten sonra İstanbul’da böyle bir yer olmadığını fark ettim. Yurt dışında anne-çocuk dostu yerler var. Minikler için doğum günü partileri ve değişik aktiviteler yapıyoruz. Menülerimizi de anne ve çocukları düşünerek hazırladık. Oğlumun ihtiyaçlarından yola çıkarak bu
mekanı hayata geçirdik.
Kafede neler var?
Öğretmen olan oyun ablalarımız var. Çocukların zihinsel ve el faaliyetlerini geliştirecek seramik boyama
gibi etkinliklerimiz mevcut. Masal saatleri düzenliyoruz.
Çengelköy’de ağaçların arasında bir mekan...
Masalsı bir yer istiyordum. Sesten uzak, yeşilliklerin içinde, misafirlerimizin huzurlu zaman geçireceği bir yer oldu.
Neden tasarımda papağan figürünü seçtiniz?
Bir hikayede, Avrupa’ya gönderilen yeşil ve pembe renkli papağanlar tren kazası sonrası serbest kalıyor. Kazadan sonra papağanlar Gülhane ile Çengelköy’e dağılıyor. Biz de bu hikayeden yola çıkıp kendi masalımızı oluşturduk. Oğlum Ali Nadir’e ‘Nadir Reis’ diyerek onu geminin kaptanı yaptık. Animasyon filmi de hazırladık. Kendi masalımızı gerçeğe dönüştürdük.
Başka şubeler düşünüyor musunuz?
İlk önce buranın oturması gerekiyor. Anneleri bilinçlendirme eğitimleri düşünüyoruz. Hedeflediğimiz aktiviteler var. Başka mekanlar açmayı düşünüyoruz. Burası Ali Nadir’in masalı, ikinci açacağımız yer ise küçük oğlum Yusuf
Emir’in hikayesi olacak.
‘Bebek menüsü’ne de yer vermişsiniz...
Evet, paketlenmiş gıdaların organik olmadığını bildiğimiz için çocuklara yedirmek istemiyoruz. Bebeklerine yemek yedirme konusunda anneleri rahatlatmak için organik menüler hazırladık.
‘Kızımız olsun istiyoruz’
Eşiniz Necati Şaşmaz size nasıl destek oldu?

Böyle bir yer açmayı uzun zamandır istiyordum. Bana destek olarak teşvik etti. Oluşum sürecinde çok katkısı oldu. Kafenin ismini de kendisi koydu.
Bir çocuk daha istiyor musunuz?
Bir kızımızın olmasını istiyoruz. Eşimin çok çocuk arzusu var. Ama şu an düşünmüyoruz.
Peki Necati Şaşmaz nasıl bir baba?
Mükemmel... Çok yoğun ama çocuklarıyla kaliteli bir şekilde vakit geçiriyor. Oyun oynarken kendisi de çocuk gibi oluyor.
Türkiye’nin en popüler oyunculardan biriyle evli olmak nasıl bir duygu?
Dizideki halinden çok farklı. Çoğu kişi dizideki karakteri gibi sert sanıyor ama gerçek hayatta çok güler yüzlü ve neşelidir.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,165
Puanı
1,060
‘Masalı gerçeğe dönüştürdüm’

İçinde anne-çocuk için her şey bulunan ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ adlı kafeyi açan Nagehan Şaşmaz, “Çocuklarımın masalını gerçeğe dönüştürdüm” dedi

-masali-gercege-donusturdum--10143319.Jpeg

Necati Şaşmaz’in eşi Nagehan Şaşmaz, iki çocuğundan yola çıkarak annelerin çocuklarını rahatça bırakabileceği, ‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ adlı kafenin işletmeciliğe atıldı. Şaşmaz’la yeni heyecanını ve
evliliğini konuştuk.

‘Bir Varmış Bir Yokmuş’ kafenizi hayata geçirdiniz. Fikir nasıl ortaya çıktı?
Annelerin arkadaşlarıyla zaman geçirdiği sırada, çocuklarının da aynı mekanda aktivite yapacağı ve Oyun oynayacağı bir yer yoktu. 21 yaşında anne olup, oğlum dünyaya geldikten sonra İstanbul’da böyle bir yer olmadığını fark ettim. Yurt dışında anne-çocuk dostu yerler var. Minikler için doğum günü partileri ve değişik aktiviteler yapıyoruz. Menülerimizi de anne ve çocukları düşünerek hazırladık. Oğlumun ihtiyaçlarından yola çıkarak bu
mekanı hayata geçirdik.
Kafede neler var?
Öğretmen olan oyun ablalarımız var. Çocukların zihinsel ve el faaliyetlerini geliştirecek seramik boyama
gibi etkinliklerimiz mevcut. Masal saatleri düzenliyoruz.
Çengelköy’de ağaçların arasında bir mekan...
Masalsı bir yer istiyordum. Sesten uzak, yeşilliklerin içinde, misafirlerimizin huzurlu zaman geçireceği bir yer oldu.
Neden tasarımda papağan figürünü seçtiniz?
Bir hikayede, Avrupa’ya gönderilen yeşil ve pembe renkli papağanlar tren kazası sonrası serbest kalıyor. Kazadan sonra papağanlar Gülhane ile Çengelköy’e dağılıyor. Biz de bu hikayeden yola çıkıp kendi masalımızı oluşturduk. Oğlum Ali Nadir’e ‘Nadir Reis’ diyerek onu geminin kaptanı yaptık. Animasyon filmi de hazırladık. Kendi masalımızı gerçeğe dönüştürdük.
Başka şubeler düşünüyor musunuz?
İlk önce buranın oturması gerekiyor. Anneleri bilinçlendirme eğitimleri düşünüyoruz. Hedeflediğimiz aktiviteler var. Başka mekanlar açmayı düşünüyoruz. Burası Ali Nadir’in masalı, ikinci açacağımız yer ise küçük oğlum Yusuf
Emir’in hikayesi olacak.
‘Bebek menüsü’ne de yer vermişsiniz...
Evet, paketlenmiş gıdaların organik olmadığını bildiğimiz için çocuklara yedirmek istemiyoruz. Bebeklerine yemek yedirme konusunda anneleri rahatlatmak için organik menüler hazırladık.
‘Kızımız olsun istiyoruz’
Eşiniz Necati Şaşmaz size nasıl destek oldu?

Böyle bir yer açmayı uzun zamandır istiyordum. Bana destek olarak teşvik etti. Oluşum sürecinde çok katkısı oldu. Kafenin ismini de kendisi koydu.
Bir çocuk daha istiyor musunuz?
Bir kızımızın olmasını istiyoruz. Eşimin çok çocuk arzusu var. Ama şu an düşünmüyoruz.
Peki Necati Şaşmaz nasıl bir baba?
Mükemmel... Çok yoğun ama çocuklarıyla kaliteli bir şekilde vakit geçiriyor. Oyun oynarken kendisi de çocuk gibi oluyor.
Türkiye’nin en popüler oyunculardan biriyle evli olmak nasıl bir duygu?
Dizideki halinden çok farklı. Çoğu kişi dizideki karakteri gibi sert sanıyor ama gerçek hayatta çok güler yüzlü ve neşelidir.

Çok güzel bir ropörtaj olmuş böyle birşey yapması güzelde okulu ne yaptı acaba üniversite okuyordu

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
Necati Şaşmaz’ın bilinmeyen diğer işi!
Necati Şaşmaz bilinmeyen işi Novawood ile yapı ve inşaat sektörü öncülerini bir araya getiren Paris BATIMAT 2017 fuarında ülkemizi temsil ediyor.

Necati Şaşmaz’ın bilinmeyen diğer işi!
Necati Şaşmaz bilinmeyen işi Novawood ile yapı ve inşaat sektörü öncülerini bir araya getiren Paris BATIMAT 2017 fuarında ülkemizi temsil ediyor.

novawood-batimat-paris-1506647-622x360.jpg

Sevilen oyuncu Necati Şaşmaz’ı bugüne kadar Pana Film’in sahibi, senarist ve Polat Alemdar olarak tanıyoruz. Avrupa dizi süreleri ile hesapladığımızda sekiz yüz bölüme yakın Kurtlar Vadisi dizi serisi performansının arasında bilinmeyen işi Novawood ile de Türkiye’yi sektöründe temsil ediyor. Necati Şaşmaz’ın diğer işi olan Novawood, Orman ürünleri sektöründe, Avrupa normlarında üretim, pazarlama ve satış yapan bir Türk şirketidir. Thermowood termal modifikasyon teknolojisinin Türkiye’deki ilk temsilcisi olarak, sektörde milli üretim konusunda gurur kaynağı olarak karşımıza çıkıyor. En son teknoloji ile donatılmış tesislerinde, yıllık 18.000 m3 üretim kapasitesi ile ürünlerini; aralarında ABD, İngiltere, Fransa, İsviçre, Kanada, Almanya, İspanya, Japonya, Rusya, İran, Azerbaycan, Finlandiya, Çin Halk Cumhuriyeti, Hindistan ve Suudi Arabistan’ın da bulunduğu 57 ülkeye ihraç ediyor. 6-10 Kasım tarihleri arasında Paris’te düzenlenen yapı ve inşaat sektörlerini bir araya getiren BATIMAT 2017 fuarında ülkemizi temsil eden Novawood standı ilk günden ilgi ile karşılandı. 5 gün sürecek BATIMAT 2017 fuarında Novawood standına Necati Şaşmaz ve ekip arkadaşları temaslarda bulunuyorlar.