TVen Kazanmak İçin 25 Saniye 6. Bölüm

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
onjEN2.jpg
mrt-06: Sevgili FF izleyicileri Kazanmak İçin 25 Saniye ayın finaliyle sizlerle. sokak sanati'nın forumdan bir süreliğine ayrılması nedeniyle hükmen elendi ve finale geçen haftanın 1.si ve 3.sü çıktı. Berkan ve Çiğdem-'in yarışacağı final heyecanı başlıyor! Hoş geldiniz. :) (Selamlaşma biter ve yarışmacılar masalarına geçer, ilk soru gelir)

1)Romen rakamında hangi sayı yoktur? (250 Puan)
A)0 B)50 C)100 D)1000

Çiğdem- : Bu ne ya?
mrt-06 : Cevaplara bakalım süre doldu...

______ berkann _____________ Çiğdem- _______
AD
Berkan "A" şıkkı, Çiğdem "D" şıkkı demiş doğru cevap A olacak. Romen rakamlarında 0 sayısı yoktur. Çiğdem daha ilk sorudan ne oldu böyle?

Çiğdem- : Romen rakamı neydi onu unuttum. Ayol neyse nazarlık olsun ilk soru. :love1: :love1:
mrt-06 : Neyse o zaman moral bozmayalım, 2. soru geliyor!

2) Ülkemizde şeker pancarı üretiminin en fazla yapıldığı bölgemiz hangisidir? (500 Puan)
A)Doğu Anadolu Bölgesi B)İç Anadolu Bölgesi C)Ege Bölgesi D)Akdeniz Bölgesi

B
mrt-06 : Çiğdem süre akıyor cevap ver artık.
Çiğdem- : Yarı yarıya hakkımı kullanmak istiyorum, kafam karıştı. :(
mrt-06 : Pekii 2 seçenek çıktı! Şimdi 5 saniye içinde 2 seçenek arasından seçimini yap.
A)Doğu Anadolu Bölgesi B)İç Anadolu Bölgesi
Çiğdem- : B diyorum!
mrt-06 : Ülkemizde şeker pancarı üretiminin en fazla yapıldığı bölgemiz "İç Anadolu Bölgesi"dir. Bu sorudan Berkan 500, Çiğdem joker kullandığı için 250 puan aldı. Şimdi 3. sorumuz geliyor!

3)Üç Büyük Dince Kutsal Sayılan Şehir Hangisidir? (750 Puan)
A)Mekke B)Kudüs C)Roma D)İstanbul

mrt-06 : Cevaplara bakalım...

BB
Kudüs Yahudilik, Hristiyanlık ve İslam dini için kutsal bir şehirdir iki yarışmacımız da doğru cevap vererek 750 puan kazandı. 4. soru geliyor!

4)Mimar Sinanın ‘ustalık eserim’ diye nitelendirdiği cami hangisidir? (1000 Puan)
A)Süleymaniye Camii B)Fatih Sultan Mehmet Camii C)Selimiye Camii D)Ahi Elvan Camii

C
Çiğdem- : Telefon hakkımı kullanmak istiyorum.
mrt-06 : Peki ekrana 3 isim geliyor, kimi aracaksın?

_____ yatutarsa ____________RevaN______________Forumdash______
Çiğdem- : yatutarsa'yı arayalım.
mrt-06 : Evet telefon çalıyor... Alo, ben Atacan Kazanmak İçin 25 Saniye'den arıyorum Çiğdem hanım size bir soru yöneltecek.
yatutarsa : Bekliyorum soruyu. :)
( Çiğdem- soruyu sorar ve yatutarsa C şıkkı der )
mrt-06 : Mimar Sinanın ‘ustalık eserim’ diye nitelendirdiği "Selimiye Camiisi"dir yani doğru cevap C şıkkı.
Şimdiki sorumuz resimli bir soru...

5)Birçok film, dizi, tiyatroda yer alan ve yarışma sunuculuğu yapmış olan http://i.hizliresim.com/EQ3DL9.jpg resimdeki yabancı aktör kimdir? (1250 Puan)
A)Dustin Hoffman B)Hugh Jackman C)Paul Newman D)Anthony Hopkins

berkann : Adam çok yaşlanmış ya. :(
mrt-06 : Bir çökmüş gerçekten yazık... Çiğdem yanıtın?
Çiğdem- : Paul Newman olamaz o adamı tanıyorum ben sallama hakkımı kullanıp D diyorum. :Z

BD
Resimdeki aktör "B" şıkkı "Hugh Jackman" Berkan bu sorudan tam puan alırken Çiğdem maalesef puan alamadı. 6. soru geliyor!

6)Yazdıkları nedeniyle İngiltere Prensesi Elizabeth, İran Şahı Pehlevi ve Mısır Kralı Faruk'un açtığı davada, 6 ay hapis cezası alan yazar kimdir? (1500 puan)
A)Arthur Miller B)Charles Bukovski C)Jean Paul Sartre D)Aziz Nesin

BD
mrt-06 : İki farklı şık karşımızda İngiltere Prensesi Elizabeth, İran Şahı Pehlevi ve Mısır Kralı Faruk'un açtığı davada, 6 ay hapis cezası alan yazar Aziz Nesin yani "D" şıkkı. Çiğdem 1500 puan kazandı bu sorudan. Berkan önemli bir puan kaybettiniz?

berkann: Aklıma ilk Charles geldi hocam o adamın kitaplarını okuma demişti, ben de yasaklı falandır ceza almıştır diye B dedim. :D

mrt-06 : Hocan doğru demiş ama Charles'in kitaplarını okumamını istemesinin nedeni çok farklı. :A Okuyanlar bilir. :F Evet final sorumuzdan önceki soru geliyor!

7)Çok partili rejim hangi tarihten itibaren gerçekleşmiştir? (2000 Puan)
A)1935 B)1938 C)1940 D)1945

DB
mrt-06: Çok partili rejime 1945 yılında geçilmiştir. Yani doğru cevap D şıkkı olacak. Berkan bu sorudan 2000 puan kazandı.. Ve Final sorumuz!
8)Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen ortak birimi olan Euro’yu kabul etmeyen ve kendi para birimini kullanan ülke hangisidir? (3000 Puan)
A)Almanya B)İngiltere C)Fransa D)Belçika

B
mrt-06: Berkan hadi bir cevap ver artık!
berkann:
Yarı yarıya!
mrt-06: Tamam 2 şık çıktı.
B)İngiltere D)Belçika
berkann: Ayy çok kararsızım telefon hakkımı da kullanmak istiyorum.
mrt-06: Peki kimi arayacaksınız Çiğdem? Ay Berkan, ben de ay dedim. :eek:
_____ Ahmad ____________Reytinger______________Sürgünüm______

berkann: Ahmad'ı arayalım. Üzüm üzüme baka baka... :(
mrt-06: ..... Ahmad'in telefonu yanıt vermiyor maalesef. Reytinger ya da sürgünüm?
berkann: Tüh. Reytinger'i arayalım bari bileceğini zannetmiyorum ama.. :(
mrt-06: Çalıyor... Alo, ben Atacan Kazanmak İçin 25 Saniye'den arıyorum Berkan size bir soru yöneltecek.
Reytinger: Dinliyorum!
( Soruya "B" yanıtını verir. Orjinal konuşma metni; http://i.hizliresim.com/OJEllP.png , http://i.hizliresim.com/Jd3GyE.png )

mrt-06: Final sorusunun cevabını açıklıyorum, 3000 puanlık sorunun cevabı.... B şıkkı İngiltere! 2 yarışmacımız da 3000 puan aldılar. Şimdi toplam puanlara bakacağız Kazanmak İçin 25 Saniye'nin 2. sezonunun 1.si kim olacak? Kısa bir aramız var şimdi...

Evet final puanlamasını açıklıyorum geçen yıl xemrexxx, xdragxx, XanTier ve Reytinger'in yarıştığı sezonda kazanan xdragxx olmuştu, şimdi berkann, Çiğdem-, kvp-medya, sokak sanati'nın yarıştığı bölümlerimizde finale berkann ve Çiğdem kaldı kıyasıya bir rekabetin yaşandığı final bölümümüzde kazanan..... 6500 puan ile....

LdyQNG.jpg
cooltext1673380639.gif

4 Yeni Yarışmacı - 15 Ağustos Cuma 20.00'da!!

berkann bu sezonun 1.si oluyor! Hemen ardından 6000 puan ile Çiğdem Kazanmak İçin 25 Saniye'nin 2.si oldu! Berkan büyük tebrikler! (Yoğun bir alkış eşliğinde Atacan'ın yanına gelir)
_____berkann_____6500 Puan
_____Çiğdem-_____6000 Puan

berkann: Çok teşekkür ederim, sağolun çok mutluyum!
mrt-06: Ne hissediyorsunuz şu an söyleyeceğiniz bi şeyler var mı?
berkann: Dünya barışı olsun, küsler barışsın, sevenler tez vakitte kavuşsun. :Z
mrt-06: Evet.... Çiğdem hanım size de çok teşekkür ederiz katıldığınız için. :)
Çiğdem-: Ben teşekkür ederim, çok keyifliydi burada olmak, yarışmak ve burdan aileme ve kaynımgillere selam göndermek istiyorum. :-):-)

mrt-06: Şimdi toplam puanları göreceğiz hem bu yılın hem de geçen yılın birleştiği bir tablo ekranlara gelecek. Sonra programızı bitiricez haftaya sürpriz bir isim yarışacak, bekleyin diyorum. Görüşmek üzere hoşçakalın!
Kazanmak İçin 25 Saniye'de Son 2 Yılın En Yüksek Puanları!
YarışmacılarToplam Puanları
xdragxx20500 Puan (1)
xemrexxx16125 Puan
berkann13500 Puan (1)
Çiğdem-11000 Puan
XanTier9250 Puan
sokak sanati6250 Puan
Reytinger5000 Puan
kvp-medya2250 Puan
(Not: xdragxx, xemrexxx 3 bölüm, berkann, Çiğdem-, XanTier 2 bölüm ve Reytinger, kvp-medya, sokak sanati 1 bölüm yarıştı)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
rezil falan olmadım bence çok iyi yarışmısız gerçekte 500 puanla kaçırmısım
ahhhh bir soru daha cevaplasaymısım puanlar eşitlenişcekti @mrt-06 yı bir zahmetten kurtarmısım aslında :kiki::kiki::kiki:
@berkann tebrikler ;);)
Yok ne zahmeti Çiko zaten normalde haftaya bitmesi lazımdı sen nasıl buldun puanını, bekliyor muydun? :D

Tebriler @berkann bileceğini sanmıyorum ha? :bağır:

Sana da tebrikler @Çiğdem- :D
O kısım kurguydu. :A

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,431
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
@mrt-06 Matematik sormasaydın daha biz buranın matematiğinde zorlanıyoruz bide katoliklerin n matematiğinde baya bir zorlanırız Tarih sorsaydın bari +

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
@mrt-06 ben paul newman sanmıstım b sıkkını hatta sana b olamaz paul newmanı ben tanıyorum demiştim karıştırmışsım doğru olan b ymiş payulde değilmiş oo sorunun cevabıymış :A:A:A