TVen Kazanmak İçin 25 Saniye 2.Bölüm

Kazanmak İçin 25 Saniye | 2. bölüm

• 5

Oy: 0 0.0%
  • 6

• 7

• 8

• Kullanılan toplam oy
    24
  • Anket kapatılmış .

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,824
Puanı
1,061
1.jpg

( mrt-06 müzik eşliğinde ve büyük bir alkış ile stüdyoya girer. )
mrt-06 : Evet sevgili FF TV izleyicileri yarışma programımızın 2. bölümü ile karşınızdayız, geçen hafta format gereği 5000 puanla Reytinger veda etmişti kendisine tekrardan teşekkür ediyorum. Bu hafta kalan 3 yarışmacı ile büyük heyecan devam edecek sözü fazla uzatmadan yarışmacıları stüdyoya çağırıyorum.

XanTier , xdragxx , xemrexxx ! ( müzik ve alkışlar eşliğinde yarışmacılar masalarına geçerler )

mrt-06 : Hoş geldiniz, Sayın yarışmacılarım

XanTier , xdragxx , xemrexxx : Hoş bulduk.

Geçen hafta xemrexxx 1. olmuştu bakalım bu hafta kim 1. olacak şimdi ilk soruya geçelim 1. soru gelsin!

1.)15 Ocak 2003'te Show TV'de "Bu bir derin devlet ve mafya dizisidir" sloganıyla başlayan aksiyon dizisidir? (250 puan)

A) Deli Yürek
B) Kurtlar Vadisi C) Memoli D) Adanalı

mrt-06 : Kolay bir soru idi şimdi yarışmacılarımızın verdiği cevaplara bakalım.

XanTierxdragxxxemrexxx
BBB
15 Ocak 2003'te Show TV'de "Bu bir derin devlet ve mafya dizisidir" sloganıyla başlayan aksiyon dizisi Kurtlar Vadisi'dir. Doğru Cevap : B ilk soruyu herkes bildi şimdi 2. soru gelsin!

2.)Romen Rakamında Hangi Sayı Yoktur? (500 puan)

A) 0
B) 50 C) 100 D) 1000

Yarışmacıların cevapları :

XanTierxdragxxxemrexxx
AAA

Romen rakamlarında sıfır sayısı yoktur, Cevap : A tüm yarışmacılarımız bu soruya da doğru cevap verdi.
Şimdi 3. soruya geçelim !

3.)Aşağıdakilerden Hangisi Dünya Sağlık Örgütünün Kısaltılmış İsmidir? (750 puan)

A) Uhw
B) Unıcef C) Who D) Nato

XanTierxdragxxxemrexxx
BCC

Evet XanTier "B" dedi, xdragxx ve xemrexxx ise "C" şıkkını söyledi.

"Unıcef" çocuk hakları koruma örgütüdür. maalesef XanTier'in cevabı yanlış, doğru cevap "C" şıkkdır bu soruyu xdragxx , xemrexxx doğru cevapladı tebrikler.

XanTier : Ya ben bunu biliyodum ama rekabet olsun diye yanlış yaptım aslında.
Ben bildim ama diğerleri sallayıp tutturmuştur kesin.

mrt-06 : Öyle olsun o zaman. :) Ve yarışmayı yarıladık diyebiliriz 4. soru gelsin!

4.) Bir Sebepten Dolayı Tek Kulağına Küpe Takan Osmanlı Padişahı Kimdir? (1000 puan)

A)Kanuni Sultan Süleyman B)Yavuz Sultan Selim C)Orhan Bey D)Fatih Sultan Selim

XanTierxdragxxxemrexxx
BBB

Doğru cevap B , tüm yarışmacılar bu soruyu doğru bildiler.

Şimdi izleyicilerimize bir sorum olacak ama internetten bakmadan bilenin cevaplamasını istiyorum Yavuz Sultan Selim neden küpe takmıştır? (Yorumlarda belirtmeniz dileği ile.)

Ve 5. soru gelsin!

5.) Yazdıkları nedeniyle İngiltere Prensesi Elizabeth, İran Şahı Pehlevi ve Mısır Kralı Faruk'un açtığı davada, 6 ay hapis cezası alan yazar kimdir? (1250 puan)

A) Arthur Miller
B) Charles Bukovski C) Jean Paul Sartre D) Aziz Nesin

XanTierxdragxxxemrexxx
D

mrt-06 : Evet XanTier cevabını verdi hadi xdragxx ve xemrexxx son 5 saniye!
5
4
xdraxx : Joker! ( Yarı Yarıya )
3
xemrexxx : Joker! ( Yarı yarıya )

Size 5 saniye veriyorum iki seçenek çıktı.

A) ----- B) Charles Bukovski C) ------ D) Aziz Nesin

XanTierxdragxxxemrexxx
DDD

mrt-06 : Doğru cevap D şıkkı. Maalesef süreyi aştınız bu soruyu tek doğru cevaplayan XanTier oldu, tebrikler.
Heyecan iyice arttı sevgili izleyicilerim final sorusuna son 2 soru kaldı şimdi 6. soru gelsin!

6.) Aspirinin Ham maddesi Nedir? (1500 puan)

A)Söğüt
B)Köknar C)Kavak D)Meşe

XanTierxdragxxxemrexxx
DA-

mrt-06 : Süre akıyor emre artık bir cevap ver ya da joker hakkını kullan!
xemrexxx : 2 seçenek arasında gidip geliyorum Atacan Mert kalan son yarı yarıya joker hakkımı kullanmak istiyorum.
mrt-06 : Peki 2 seçenek çıksın o zaman!

A)Söğüt B) ----- C) ----- D)Meşe

xemrexxx : A diyorum. :)

mrt-06 : Doğru cevap A şıkkı maalesef XanTier yanlış cevap verdi xdragxx ve xemrexxx doğru cevapladılar ancak joker kullandığı için xemrexxx bu sorunun yarı puanını kazandı. Tebrikler xdragxxx joker kullanmadan doğru cevapladın.

xdragxx : Teşekkürler bu hafta iyi gidiyorum inşallah ileri ki sorularda hata yapmam.

mrt-06 : Peki o zaman 7. soru gelsin.

7.) Futbol Maçlarında Oynanan Topun Fifa Kurallarına Göre Ağırlığı Ne Kadar Olmalıdır? (2000 puan)

A) 451
B) 452 C) 552 D) 553

xdragxx : İşte buu! ( Stüdyoda hafif gülümsemeler olur )

mrt-06 : Noldu? :)

xdragxx : İlgilendiğim bir alan cevabını şıklar çıkmadan bildim. :)

mrt-06 : Hadi bakalım. :) Süre bitti şimdi cevapları görelim.

XanTierxdragxxxemrexxx
DBA

Futbol Maçlarında Oynanan Topun Fifa Kurallarına Göre Ağırlığı 452 gramdır cevap : "B"soruyu bir tek xdragxx bildi. Ve final sorusuna geldik soru gelsin bakalım bu soruyu bilen 3000 puan kazanacak.

8.)
Kuruluş tarihlerine göre hangi gazete daha eskidir? (3000 puan)

A) Sabah
B) Milliyet C) Akşam D) Cumhuriyet

XanTierxdragxxxemrexxx
DBD

mrt-06 : Evet 2 "D" seçeneği ve birde "B" dendi 3000 puanlık soruyu kim bildi? Kısa bir reklam arasından sonra öğreneceğiz sakın bizden ayrılmayın, kısa bir ara!

2.jpg

3.jpg

Evet reklamlar bitti bakalım final sorusunu kim doğru cevapladı. Kuruluş tarihine göre şıklardan en eski gazete 1918 yılında kurulan Akşam gazetesidir. Doğru cevap "C" şıkkıydı maaalesef 3000 kimse alamadı şimdi toplam puanlara bakalım ve bu hafta kim elenecek onu öğreneceğiz ilk olarak bu haftanın birincisini açıklıyorum. 6000 puanla bu haftanın 1.si ;

1.6000 puanxdragxx

Tebrikler xdragxx. Bu haftanın 1.si sensin!

xdragxx : Teşekkürler :)

mrt-06 : Peki 2. ve 3. kim oldu öncelikle rejiden kulağıma gelen bilgilere göre 2. ve 3.'nün puanları birbirine çok yakınmış.

XanTier : İkinci kim acaba?
xemrexxx : Çok heyecanlıyım.

mrt-06 : Yarışmının 2.si.... Ve bu hafta veda edecek isim.... Tek reklam arasından sonra. 1 reklam!

mrt-06 : Ve sonuçları açıklıyorum....

2.3250 puanxemrexxx
3.3000 puanXanTier

xemrexxx bu haftanın 2.si oldu 3. ise XanTier puanlar birbirine çok yakın gerçekten.

Maalesef ki bu hafta XanTier'e veda etmek zorundayız yarışmamıza katıldığın için çok teşekkürler.
XanTier : 2 hafta boyunca çok eğlendim bende teşekkür ederim.
mrt-06 : Farklı projelerimde seni tekrar görmek dileği ile.
XanTier : İnşallah. ( mrt-06 ile tokalaşıp müzik ve yoğun alkış içinde stüdyodan ayrılır. )

mrt-06 : Maalesef ki XanTier'e veda ettik. Emre tebrikler bu arada geçen haftanın 1.si sendin.
xemrexxx : Haftaya çok iddalıyım umarım 1. ben olurum.

mrt-06 : Evet sayın izleyicilerim umarım eğlenmişsinizdir bu hafta büyük heyecanın sonuna geldik haftaya final haftamız ve sürprizler ile dolu bir bölüm olacak haftaya görüşmek üzere esen kalın efendim.
( mrt-06, xdragxxx ve xemrexxx ile tokalaşıp büyük bir alkışla stüdyodan ayrılırlar. )

İÇ YAPIMLAR 2013 - YAPIMCI / SUNUCU / KURGU / İZLEYİCİ TEMSİLCİSİ : mrt-06

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    28.8 KB · Hit: 1,003
  • 2.jpg
    2.jpg
    29.1 KB · Hit: 696
  • 3.jpg
    3.jpg
    30.2 KB · Hit: 584
Moderatörün son düzenlenenleri:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,221
Puanı
1,060
Bu arada düzeltme yapayım; Yavuz Sultan Selim küpe takmamıştır. Küpeyi taktığı belirtilen isim Şah İsmail.

İspat:

hangisi_gercek_yavuz.jpg

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,373
Puanı
1,060
İyi yarışma çıkardık aslında Aziz Nesin'i de bildim de forum çok yavaştı. :(

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Yine döktürmüşsün @mrt-06 çok güzel olmuş. :) Ama sorular çok zor Temmuzda ben de katılacağım. :)

10

Almila

Hilal
Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,615
Puanı
284
Tebrikler herkeze :) Çok güzelbi format olmuş ilk kez okudum ellerine sağlık @mrt-06

- - - Ekleme - - -

10 :)

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,824
Puanı
1,061
Bu arada düzeltme yapayım; Yavuz Sultan Selim küpe takmamıştır. Küpeyi taktığı belirtilen isim Şah İsmail.

İspat:

hangisi_gercek_yavuz.jpg

Bu kadar celallenme gerek yok ben internetten epey bilgi yarışması soruları araştırıyorum Yavuz Sultan Selim diye belirtiyordu bende foruma sordum.

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,221
Puanı
1,060
Bu kadar celallenme gerek yok ben internetten epey bilgi yarışması soruları araştırıyorum Yavuz Sultan Selim diye belirtiyordu bende foruma sordum.

Celallendiğim falan yok. Sadece düzeltme yapayım dedim. Sen hem yorumla diyorsun, hemde "keşke yorumlamasaydın" dedirtiyorsun. :)

Fks14

Emekli
Reaksiyon puanı
2,345
Puanı
809
Çok güzel olmuş, ama bence bu reklam olayını biraz daha azaltabilirsin. Show'da yayınlandığı anlaşılıyor ama yine de 2-3'e düşürebilirsin. Puanım emeğin için tabii ki 10.

ABAY_06

Favori Üye
Reaksiyon puanı
18,147
Puanı
1,060
xdragxx tebrikler atacangüzel sorular hazırlamışsın eline sağlık

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,235
Puanı
1,061
XanTier : Ya ben bunu biliyodum ama rekabet olsun diye yanlış yaptım aslında.
Ben bildim ama diğerleri sallayıp tutturmuştur kesin.

:F

Son soruları hep salladıydım zaten :D :T:

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
güzel olmuş aga 10 puan :D
ben yarışacağım zaman sporla ilgili sorarsan sevinirim aklında bulunsun :D