Kanal D 'Aşk-ı Memnu'ya Sansür Mü Uyguluyor?

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ekranların unutulmaz dizisi 'Aşk-ı Memnu' tekrar bölümleri ile izleyici ile buluşmaya devam ediyor!

941015_1.jpg

Yapımcılığını Ay Yapım'ın, yönetmenliğini Hilal Saral'ın üstlendiği; başrollerinde Beren Saat, Selçuk Yöntem, Kıvanç Tatlıtuğ, Hazal Kaya, Nebahat Çehre, Zerrin Tekindor ve Nur Fettahoğlu gibi isimlerin yer aldığı dizinin hafta içi her gün yayınlanan tekrarlarına Kanal D'nin sansür uyguladığı iddia edildi.

Medyafaresi'nde yer alan habere göre; Bihter ve Behlül’ün tutkulu yasak aşkını konu alan 'Aşk-ı Memnu'nun ekrana damga vuran aşk sahnelerinin tek tek kesildiği ve diyalogların atlandığı ortaya çıktı.

Karantina döneminde tekrardan yayınlanan dizde Behlül ve Bihter'in tek bir öpüşme sahnesinin bile yayınlanmadığı da ortaya çıktı.​

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Ramazan ayında olduğu için tepki çekmemek adına kanal dikkat etmiş olabilir ama zaten aşkı memnuyu aşkı memnu ayağa bu öpüşme sahneleri değil..

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,968
Puanı
1,060
Kanal her tekrarında yapıyor bunu, öpüşme yok sevişme yok.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Geçen seneki tekrarında da bu durum vardı. Daha geçen 30.bölüm yayınlanırken Bihter Behlül’ün odasına giriyordu tam yakınlaşıyorlardı, diğer sahneye geçip Bihter’in odadan çıktığı anı gösterdiler. :F

11 yıl önce bu sahneler çekildi ve yayınlandı ama şimdi geldiğimiz hale bak... YouTube’a yüklenen bölümlerde bile kırpma var. :( Sarhoş kelimesi bile sansürlendi geçen TV’de. :F

Sadece öpüşme sahnelerinde değil bazen sahnenin kesildiğini sahnede çalan müzikten bile anlıyorsun. :F

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,968
Puanı
1,060
Geçen seneki tekrarında da bu durum vardı. Daha geçen 30.bölüm yayınlanırken Bihter Behlül’ün odasına giriyordu tam yakınlaşıyorlardı, diğer sahneye geçip Bihter’in odadan çıktığı anı gösterdiler. :F

11 yıl önce bu sahneler çekildi ve yayınlandı ama şimdi geldiğimiz hale bak... YouTube’a yüklenen bölümlerde bile kırpma var. :( Sarhoş kelimesi bile sansürlendi geçen TV’de. :F

Sadece öpüşme sahnelerinde değil bazen sahnenin kesildiğini sahnede çalan müzikten bile anlıyorsun. :F
Bu yüzden asla tv tekrarlarını izlemiyorum :(

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
İşte bu yüzden ilk kez bir dizi izlenecekse TV'den izlenmemeli. Saçma sapan şeylere sansür uygulanınca hiçbir anlamı kalmıyor.

Youtube'da da mı kesiyorlar. :eek: Hadi orada da küfürler falan sansürlenir de sahne kesilmesini ilk kez duydum. :eek:

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Ben sabahları göz atıyorum ve sinir oluyorum. Bugünki bölümde Behlülün Bihteri banyoda görmesi sahnesini bile yarıda kestiler. :D

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
İşte bu yüzden ilk kez bir dizi izlenecekse TV'den izlenmemeli. Saçma sapan şeylere sansür uygulanınca hiçbir anlamı kalmıyor.

Youtube'da da mı kesiyorlar. :eek: Hadi orada da küfürler falan sansürlenir de sahne kesilmesini ilk kez duydum. :eek:
Evet sezon finalindeki meşhur sera sahnesi bile kesilmiş YouTube’da. :(

• İlginç
Reactions: Aserat

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
İyi de bu hep vardı. Yani geçen sene sansürsüz de şimdi sansürlü olmadı. Her geçen sene belli aralıklarla kırpıldı. :F