Kızıl Goncalar'a RTÜK'ten Ceza: "Milli ve Manevi Değerlere Aykırı!"

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
20231228_112509.jpg

FOX'un ilk 2 bölümüyle büyük sansasyon yaratan yeni dizisi Kızıl Goncalar'a ceza!

Yapımcılığını Gold Film'in üstlendiği, başrollerini Özgü Namal ve Özcan Deniz'in paylaştığı, bazı kesimler tarafından hedef gösterilen yapım hakkındaki şikayetleri inceleyen RTÜK Üst Kurulu, “toplumun milli ve manevi değerlerine aykırılık” gerekçesiyle diziye %3 idari para, 2 kez de program durdurma cezası verdi.

Bilindiği gibi, aynı yapım şirketine ait 'Kızılcık Şerbeti' de bu yıl içinde 5 kez yayın durdurma cezası almış, RTÜK cezasından sonra dizinin reytinglerinde önemli bir artış yaşanmıştı.

Son düzenleme:

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
Böyle saçma cezaların ters etki yarattığını Kızılcık Şerbeti'nde görmeleri gerekirdi ama ısrarla aynı oltaya gelmeleri aşırı gülünç. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında tarikatların toplumun milli ve manevi değeri olduğunu öğrenmek de ayrıca ilginç oldu. Neyse hali hazırda başlayan fenomenlik sonraki haftalarda katlanarak devam edecek şimdiden hayırlı olsun. :Z

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,440
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Cezaya üzüldüm inatlarına izlemeye devam edeceğim Faruk bey de arkasında durduğu sürece seyirci olarak bizde arkalarındayız
Ben ne yapacağım kendi polisiye dizimle ilgili
En son irlandadayken uykumu kaçıracak senaryo yazdım
Sabahın üçüne kadar uyuyamadım
Kızıl goncalar çekecek yer bulamıyor
@Angelica

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,893
Puanı
360
Bu ceza dizi adına çok iyi oldu. Reytinglerde 10 u geçecektir 1-2 bölüme. Tarikatlara milli demek Atatürk’e saygısızlıktır ve halkı kin ve düşmanlığa sevkten başka bir şey değildir. Bu zihniyet, bu düşünce çok tehlikeli.

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,634
Puanı
1,060
Herkes ceza yüzünden çok yükselir demiş ama Kızılcık Şerbeti’nin başarısı senaryosundan geliyor aldığı cezadan değil. PR oluyor orası ayrı ama dizinin senaryosu eğer iyi değilse bir işe yaramaz çok haber olması.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,183
Puanı
1,060
Herkes ceza yüzünden çok yükselir demiş ama Kızılcık Şerbeti’nin başarısı senaryosundan geliyor aldığı cezadan değil. PR oluyor orası ayrı ama dizinin senaryosu eğer iyi değilse bir işe yaramaz çok haber olması.
Cezadan sonra yükseldi dizi onun etkisi büyük

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,893
Puanı
360
Ceza olmasaydı da şu an aldığı oranları alıyor olurdu.
Kızıl Goncalar’ın da senaryosu iyi. Kızılcık Şerbetini seven seyircinin seveceği bir tarz. Abartı olmadığı ve hayatın gerçeklerini anlattığı için fısıltı gazetesiyle daha çok kişinin duyacağını düşünüyorum.

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
Merak etme tepkiler olmasa da yükselir çünkü senaryo, reji, oyunculuklar yani tamamiyle gayet iyi.